سبک زندگی

ردپای محیط زیستی چیست 🕵️ انسان و محیط زیست یازدهم

ردپای محیط زیستی یعنی چه و ردپای محیط زیستی چه چیزی را نشان می دهد انسان و محیط زیست پایه یازدهم

ردپای محیط زیستی چیست انسان و محیط زیست یازدهم ؛ در این نوشته به پاسخ و جواب سوال ردپای محیط زیستی را تعریف کنید درس چهارم کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم متوسطه دوم تمام رشته ها پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: توسعه پایدار چیست انسان و محیط زیست یازدهم

ردپای محیط زیستی چیست انسان و محیط زیست یازدهم
ردپای محیط زیستی چیست انسان و محیط زیست یازدهم

ردپای محیط زیستی یعنی چه انسان و محیط زیست یازدهم

 ردپای محیط زیستی چیست ؟

پاسخ: دانشمندان به منظور تعیین میزان آثاری که هر فرد روی محیط زیست می گذارد، اصطلاحی به نام رد پای محیط زیستی مانند رد پای آب، کربن دی اکسید، غذا و… تعریف کرده اند.

ردپای محیط زیستی چه چیزی را نشان می دهد ؟

پاسخ: این ردپاها میزان تأثیر افراد را روی محیط زیست نشان می دهند. برای مثال رد پای کربن دی اکسید نشان می دهد که چه میزان کربن دی اکسید در اثر فعالیت های گوناگون یک فرد وارد هوا کره می شود.

بزرگ و کوچک بودن ردپای زیستی مانند ردپای کربن به چه معناست ؟

پاسخ: هر چه مقدار این رد پا بزرگ تر باشد، زمان بیش تری طول می کشد تا کره زمین کربن دی اکسید اضافی را مصرف کند و آثار آن را جبران نماید.

چرا دانشمندان به دنبال کاهش رد پای محیط زیستی هستند ؟

پاسخ: نیاز روز افزون به انرژی و ایجاد مشکلات و بحران های محیط زیستی سبب شده است دانشمندان، متخصصان و سیاستمداران به تکاپو بیفتند و به دنبال یافتن راه کارهای مناسبی برای حل مسائل و مشکلات باشند.

همچنین بخوانید: چرا زمین سیاره ای بی همتاست انسان و محیط زیست یازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیست جواب سوالات درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

✅ در این مطلب با جواب سوال ردپای محیط زیستی چیست کتاب انسان و محیط زیست یازدهم آشنا شدیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. همچنین برای درج نظرات خود به بخش دیدگاه مراجعه نمایید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !