سبک زندگی

توسعه پایدار چیست انسان و محیط زیست یازدهم

پاسخ سوال منظور از توسعه پایدار چیست برای کتاب جغرافیا دهم و تعریف توسعه پایدار برای انسان و محیط زیست یازدهم

توسعه پایدار چیست؟ منظور توسعه ای است در آن علاوه بر اینکه نیازهای فعلی جامعه برطرف می شود آسیبی به نیازهای نسل آینده نمی رسد. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا تعریف کامل این موضوع را برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

همچنین بخوانید : مهمترین عامل از دست رفتن تنوع زیستی

توسعه پایدار چیست ، پایه یازدهم

توسعه پایدار چیست و چه معنی دارد

برای اینکه یک توسعه پایدار صورت بگیرد باید برنامه ریزی کاملا صحیحی صورت بگیرد و در کنار آن نیز نیاز به یک مدیریت اصولی می باشد. اگر این موارد صورت نگیرد زیست بوم نسل آینده به خطر می افتد و هیچ تضمینی نیست که نسل بعد هم بتواند نیازهایش را برطرف کند. جوامعی که به دنبال پیاده سازی توسعه پایدار هستند حتما باید از منابعی که تجدید پذیر هستند استفاده کنند در واقع تحقق این توسعه در گرو استفاده بهینه از منابع انرژی می باشد.لازم به ذکر است ارائه انواع آموزش های مختلف برای دست یابی به این مهم خیلی تاثیر گذار است مثلا با آموزش های صحیح فرهنگ گردشگران به سمت حفظ محیط زیست و رشد آن جهت داده شود با این کار علاوه بر حفظ منافع حال و آینده جوامع نیز رشد اقتصادی و توسعه بشری را نیز تجربه می کنند.

اهداف اساسی مبتنی بر مفهوم توسعه پایدار چیست؟

1- تجدید حیات و بالا رفتن کیفیت رشد اقتصادی
2- تامین نیازهای ضروری نسل حال و آینده
3- مطمئن شدن از بالا بودن سطح پایداری جمعیت
4- حفظ منابع طبیعی و مالی و رشد آن ها

البته اهداف دیگری نیز وجود دارد اما چهار مورد از اساسی ترین و مهم ترین آن ها می باشد که حتما باید رعایت شود.

✅ در این مقاله متوجه شدیم که توسعه پایدار چیست و اهداف اساسی آن چیست، برای درج دیدگاه به بخش نظرات مراجعه نمایید. همچنین اگر باز هم سوال درسی دیگری دارید کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.