ترفندفناوری

چگونه صفحه جديد در ورد اضافه کنیم؟ راهنمای ایجاد صفحه خالی

چطوری یک صفحه خالی و سند جدید در برنامه Word اضافه کنیم؟

اضافه كردن صفحه جديد در ورد: بسیاری از کاربران برای ایجاد یک صفحه خالی در ورد چندین بار دکمه Enter را فشار می دهند، این کار روش صحیحی نمی باشد چون ممکن است چیدمان مقاله به هم بریزد. جهت ایجاد یک صفحه سفید و خالی در ورد کافیست از دو روشی که در ادامه در بخش ترفند ماگرتا گفته می شود استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : چگونه در ورد صفحات را شماره گذاری فارسی کنیم؟

چگونه در ورد صفحه اضافه کنیم

نحوه ایجاد صفحات جدید در برنامه ورد

اگر می خواهید از وسط یک متن خاص به بعد صفحه جدید ایجاد شود نشان گر موس را به انتهای کلمه مورد نظر ببرید سپس دکمه های ترکیبی CTRL + Enter را فشار دهید اما اگر می خواهیم پس از پایان متن یک صفحه، صفحه خالی دیگری ایجاد شود به انتهای متن آن صفحه رفته و دکمه های گفته شده را فشار دهید. همچنین شما می توانید با زدن دکمه های Backspace یا Delete از روی کیبرد، یک صفحه را حذف کنید.نحوه ایجاد صفحه جدید و خالی در مایکروسافت ورد

در این آموزش از دکمه های میانبر برای ایجاد صفحه جديد در ورد استفاده شد اگر مایل به استفاده از آن ها نیستید می توانید با انتخاب گزینه Page Break از قسمت Page سربرگ Insert نیز همین کار را انجام دهید اما پیشنهاد من کار کردن با همین دکمه های میانبر می باشد زیرا سریع تر کار شما را راه می اندازند. همچنین اگر اشتباهی رخ داد می توانید با زدن دکمه CTRL + Z یک مرحله به عقب برگردید و مجددا تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید.

اگر از ورد برای ایجاد مقالات مختلف استفاده می کنیم حتما آموزش ایجاد فهرست در ورد بدون به هم ریختگی را نیز مطالعه نمایید.

✅ به پایان آموزش چگونه در ورد صفحه جدید اضافه کنیم رسیدیم، اگر مشکلی در روند انجام این کار دارید حتما آن را از قسمت دیدگاه با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.