سبک زندگی

انواع زباله را نام ببرید و تعریف کنید انسان و محیط زیست یازدهم

پاسخ و حل سوال چهار نمونه از انواع زباله را بنویسید و توضیح دهید انسان و محیط زیست یازدهم

زباله چیست و انواع زباله را نام ببرید انسان و محیط زیست یازدهم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوال تعریف مفهوم زباله و انواع زباله را بنویسید و تعریف کنید کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم انسانی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: هدف اصلی بوم گردشگری چیست انسان و محیط زیست یازدهم

زباله چیست و انواع زباله را نام ببرید انسان و محیط زیست یازدهم
زباله چیست و انواع زباله را نام ببرید انسان و محیط زیست یازدهم

انواع زباله را بنویسید و تعریف کنید انسان و محیط زیست یازدهم

زباله چیست ؟

پاسخ: زباله یا پسماند، باقی مانده موادی است که از آنها استفاده کرده ایم و به آنها نیاز نداریم.چهار مورد از انواع زباله را نام ببرید و تعریف کنید ؟

پاسخ: 1) زباله های خانگی و شهری 2) زباله های کشاورزی 3) زباله های بیمارستانی 4) زباله های خطرناک

1) تعریف زباله های خانگی و شهری : این نوع زباله عمدتاً از پس مانده مواد غذایی و پوست میوه و سبزی، کاغذ، پلاستیک، قطعات فلزی، شیشه، پارچه و چوب تشکیل شده است.

نکته: زباله های خانگی و شهری را می توان به پسماند خشک و پسماند تر تقسیم کرد.

2) تعریف زباله های کشاورزی ، صنعتی و ساختمانی : این نوع از زباله ها شامل ضایعات کشاورزی، فلزات، مواد پلاستیکی و شیمیایی و نخاله های ساختمانی است که در جریان فعالیت های اقتصادی، تولید می شود.

3) تعریف زباله های بیمارستانی : زباله های بیمارستانی، مواد حاصل از فعالیت های پزشکی و درمانی نظیر سرنگ ها، مواد پانسمان و باقی مانده داروها و وسایل جراحی را تشکیل می دهند.4) تعریف زباله های خطرناک : زباله هایی هستند که تأثیرات شیمیایی و خورندگی، آتش زایی و انفجاری، پرتو زایی و سمی دارند؛ مانند باتری، روغن ترمز، حشره کش، رنگ های روغنی، ضدیخ، لامپ های کم مصرف و فلورسنت، زباله های الکترونیکی مانند رایانه ها و تجهیزات جانبی آن ها، لوح های فشرده، گوشی های تلفن هم راه هوش مند و هم چنین زباله های هسته ای یا اتمی.

نکته: زباله های الکترونیکی مقدار زیادی فلزات سمی و خطرناک مانند جیوه، سرب و کادمیوم دارند. همچنین زباله های بیمارستانی و زباله های خطرناک باید با روش ها و شرایط خاصی دفع شوند و رهاکردن یا دفن آن ها در محیط، صحیح نیست و عواقب زیان باری در پی دارد.

همچنین بخوانید: ردپای محیط زیستی چیست انسان و محیط زیست یازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیست جواب سوالات درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

✅ در این مطلب با جواب سوال زباله چیست و انواع زباله را نام ببرید و تعریف کنید کتاب انسان و محیط زیست یازدهم آشنا شدیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. همچنین برای درج نظرات خود به بخش دیدگاه مراجعه نمایید.زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.