اخبار

سبک زندگی تحمل خطرات و سختی های زمان جنگ را توصیف کنید

نگاهی به سبک زندگی رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس، زندگی به سبک آسمانی ها

سبک زندگی تحمل خطرات و سختی های زمان جنگ را توصیف کنید و به بحث بگذاریم : سبک زندگی در دوران دفاع مقدس و احساس جوانان در جبهه ، پدران و مادرانی که این جوانان را اینگونه اعزام کرده اند ، خانواده هایی که با اشتیاق از جبهه ها حمایت می کردند ستودنی بود. در ادامه نگاهی به سبک زندگی رزمندگان و شهدای دفاع مقدس می اندازیم. با اخبار ماگرتا همراه باشید.

 • سبک زندگی شیوه رفتار ، لباس ، گفتار ، تفکر و نگرش افراد است که مشخصه گروههای مختلف وضعیت است.
 • در دنیای مدرن ، ثروت و مصرف مهمترین عوامل کسب اعتبار هستند.شهدا و رزمندگان با سربلندی و خدمت گمنام و با سپاس از شهدا سبک زندگی گمنام خود را با افتخار به انسانها ارائه دادند.
 • دفاع مقدس چشمه ای است که از قله کربلا سرازیر شد و فرهنگ عاشورا عنصر اصلی سبک زندگی شهدا و رزمندگان است.
 • بصیرت ، عدالت ، دنیاگریز بودن و ساده انگاری ، مسئولیت و ولایت ، استقلال ، شهادت ، صیانت از نظام و امر به معروف و نهی از منکر برخی از مولفه های سبک زندگی شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است.
سبک زندگی در دفاع مقدس

سبک زندگی در دفاع مقدس

سبک زندگی در جنگ را می توان از ابعاد مختلف بررسی کرد.

اما به طور کلی می توان سه بعد را در نظر گرفت:

 1. بعد فکری ، افکار
 2. بعد معنوی ، انگیزه ها
 3. بعد جسمی و رفتاری

در بعد فکری:

بهره مندی از دیدگاه ها و اندیشه های امام خمینی (ره) ، پایبندی به وی و حرکت در مسیر این اندیشه ها و در یک کلام الگوبرداری از امام بود.

در بعد معنوی:

اخلاص ، فداکاری و انکار نفس ، پرهیز از نفاق و ریا ، توانایی انجام وظایف دینی و … از برجسته ترین ویژگی های آن بود.

اعتماد به نفس آنها نیز بالا بود و ایمانشان به کمک الهی آنها را ترغیب می کرد که راه های سخت زندگی را دنبال کنند. شعار بچه های جبهه “هیهات منا الذله” بود.

بعد جسمی و رفتاری:

فروتنی جنبه غالب فرهنگ رفتاری ساکنان جبهه های جنوب بود ، که گفته ها و رفتار آنها این را نشان می دهد.

آنها اغلب بیشتر کار می کردند ، کمتر غذا می خوردند و کمتر می خوابیدند. فرهنگ غالب در جبهه فرهنگ کار و تلاش بود. همه آنها نه تنها کاری را که به آنها محول شده بود انجام دادند. بلکه او هرچه در توان داشت برای بهره مندی از مجموعه ، در حد توان خود انجام داد.

بیشتر بچه ها لباس خاکی می پوشیدند. برخی نیز سبز می پوشند. لباس های پلنگ نیز بعضی اوقات روی بدن برخی دیده می شد. اما مدل همه خاکی بود.

یک ساعت قبل از اذان صبح ، برخی از مردم بیدار می شدند و به صحن یا حسینیه می رفتند و تا اذان صبح نماز و تلاوت قرآن می کردند.

بچه های جنگ نسبت به دو چیز بسیار حساس بودند: امام ، بیت المال.

سبک زندگی رزم آوران دوران دفاع مقدس دفاعی دهم
سبک زندگی رزم اوران دوران دفاع مقدس دفاعی دهم

سبک زندگی را توصیف کنید که خطرات و مشکلات جنگ را تحمل می کند

مردم سرزمین ما همیشه با یکدیگر مهربان بوده و به یکدیگر کمک کرده اند. آنها هر چه داشتند و نداشتند را فدای یکدیگر و در جبهه های نبرد خیر و شر کردند.

همه یکرنگ ، ساده زیست و خداشناس بودند.

تحمل خطرات :

همه مردم و سربازان از خط اسلام و امام همیشه آماده خطر بودند و تقریباً 8 سال با صدای آژیرها ، توپ ها ، خمپاره ها و هواپیماها زندگی کردند و همه رنج ها و مشکلات جنگ را فقط برای خیر اسلام و امام تحمل کردند.

مشکلات در زمان جنگ:

برای عموم مردم

 • دلتنگی برای فرزندانشان
 • تحت فشار اقتصادی شدید
 • درد و ناراحتی
 • برای برخی ، درد از دست دادن فرزندان

برای سربازها

 • دلتنگی برای خانواده هایشان
 • این ایده که فرزندانشان بعد از شهادت تنها خواهند ماند.
 • تحمل مشکلات مربوط به از دست دادن دوستان و آشنایان
 • خستگی مفرط در عملیات سنگین نظامی

رزمندگان و شهدای والامقام با ارائه سبک زندگی متأثر از مکتب حسینی (ع) بیشترین خدمات را به جامعه اسلامی کرده اند. آنها دستانشان را از عالی ترین و عزیزترین موهبت الهی یعنی روح خود شستند و آگاهانه آن را تقدیم اسلام کردند.

در این مقاله سعی کردیم تا جنبه های سبک زندگی جهادگران دفاع مقدس را از طریق آثار ، نوشته ها ، خاطرات و وصیت نامه های رزمندگان و شهدا بررسی کنیم.

سپس مهمترین نمونه های سبک زندگی آنها استخراج و معرفی می شود ، مانند بصیرت ، عدالت ، دنیاگریزی و ​​ساده سازی ، مسئولیت و ولایت ، استقلال ، شهادت ، حفاظت از نظام و امر به معروف و نهی از منکر نهی از منکر.

رزمندگان و شهدا برترین جلوه های سبک زندگی الهی – اسلامی بوده اند و سبک زندگی آنها همیشه چراغ راه نور است. دفاع مقدس یک فرهنگ و سبک زندگی برای جوانان بود.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *