اخبارعلمی

جواب تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

پاسخ گام به گام تمرین صفحه 100 ریاضی کلاس هفتم از فصل 8 بردار و مختصات با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب تمرین صفحه 100 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به پاره خط جهت دار از فصل ۸ بردار و مختصات است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۹۹ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

جواب تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

در جواب تمرین صفحه 100 ریاضی هفتم داریم :

۱- شکل زیر تصویر یک جعبه است که چند نفر آن را با طناب می‌کشند. نیروهایی را که به این جعبه وارد می‌شود، با بردار در تصویر از بالا نشان دهید.

جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

۲- با توجه به ۴ جهت نشان داده شده، حرکت نقطه A را نشان دهید.
 از نقطه A ,و۳ واحد به سمت شرق، ۲ واحد به سمت شمال، ۴ واحد به سمت غرب و ۴ واحد به سمت جنوب حرکت کنید.
محل نهایی نقطه را با B نشان دهید.

جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

۳- علی از خانه به مدرسه رفته است. با انتخاب مسیر رفتن علی به مدرسه، حرکت‌های او را با بردار نشان دهید.

جواب سوال ۳ تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

4- بردار AB , و۳− است؛ یعنی ۳ واحد در جهت منفی محور از نقطه A به نقطه B حرکت کرده‌ایم. ابتدای این بردار نقطه ۱+ و انتهای آن نقطهٔ ۲- است.

جواب سوال ۴ تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم

با توجه به نمونه فوق ابتدا، انتها و اندازه بردارهای مشخص شده روی محور را بنویسید.

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم

🔍 در این بخش جواب تمرین صفحه ۱۰۰ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐🔥

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

51 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *