تخفیف‌های امروز دیجی کالا مشاهده
+
ترفندفناوری

حل مشکل درست نشان ندادن زیرنویس فارسی در برنامه MX Player

حل مشکل زیرنویس در ام ایکس پلیر

حداقل یک بار برای همه ی ما پیش آمده است که بخواهیم فیلم یا سریالی را تماشا کنیم و با مشکل درست نشان ندادن زیرنویس فارسی مواجه شویم که به هیچ وجه خوانا نیست. برای حل این مشکل در برنامه MX player اندروید ما می توانیم با تغییر فرمت کاراکترهای زیرنویس به فرمت (Arabic (cp1256 یا (Arabic (ISO-8859-6 و یا اصلا قراردادن برنامه بر روی حالت Auto detect به سادگی این مشکل را برطرف کنیم. در ادامه با بخش ویدیویی و ترفند ماگرتا برای حل این مشکل همراه باشید.

این نکته را فراموش نکنید که در اکثر موارد فرمت زیرنویس ها با فیلم ها سازگاری دارد و در صورت ناسازگاری و درست نشان ندادن زیرنویس فارسی باید همانند ویدیو عمل کرد. درصورتی که مشکل شما برطرف نشد باید از برنامه BS Player استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی از تمام زیرنویس ها را دارد.

زیرنویس در mx player نشان داده نمی شود

برای حل این مشکل دو روش وجود دارد :

روش اول

  • برنامه mx player را باز کرده و با کلیک بر روی آیکون سه نقطه در سمت راست به قسمت subtitle بروید.
  • گزینه open را انتخاب کرده و زیرنویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

روش دوم

  • فایل زیرنویس و فیلم را در یک پوشه قرار بدهید.
  • نام هر دو فایل را به یک نام یکسان تغییر بدهید.
  • دقت فرمایید که فرمت فایل ها را تغییر ندهید.

پس از انجام یکی از دو روش بالا زیر نویس به نمایش در خواهد آمد.

شما از ترفندی برای حل مشکل زیرنویس فارسی در اندروید استفاده میکنید؟ تجربه و پیشنهاد خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.