فناوری

فیسبوک نام اینستاگرام و واتس‌اپ را بزودی تغییر می دهد !

نام اینستاگرام و واتس اپ به Instagram Form Facebook و Whatsapp From Facebook تغییر خواهد کرد

تغییر نام اینستاگرام و واتس‌اپ – به گزارش اخبار فناوری ماگرتا ؛ بسیاری از کاربان از این موضوع که فیسبوک سال‌ها قبل اینستاگرام و واتس‌اپ را خریداری کرده است ، مطلع بودند. اما امروز با انتشاری خبری به نظر می رسد که فیس بوک می خواهد تمام دنیا این را بدانند که این شرکت مالک اینستاگرام و واتس اپ است! 

این شرکت قصد دارد نام خود را به انتهای نام این پلتفرم‌ها اضافه کند. در همین راستا، به‌زودی نام اینستاگرام به Instagram from Facebook و نام واتساپ به WhatsApp from Facebook تغییر پیدا می‌کند. سایت The Information برای نخستین بار این خبر را منتشر کرد که سپس فیسبوک آن را مستقیما تایید کرد. در ادامه این خبر با ماگرتا همراه باشید.

فیسبوک ، واتس اپ و اینستاگرام
تغییر نام اینستاگرام و واتس‌اپ

اینستاگرام از فیسبوک و واتس‌اپ از فیسبوک!

با افزایش نظارت و سختگیری بر شرکت‌های بزرگ فناوری به نظر می‌رسد که یک تغییر برای فیسبوک در راه است. اطلاعات حاکی از آن است که به کارمندان فیسبوک اطلاع داده شده است که این شرکت نام انتخابی جدید خود را روی اینستاگرام و واتس‌اپ خواهد گذاشت.

این شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان محبوب از این پس با عنوان عجیب “اینستاگرام از فیسبوک”(Instagram from Facebook) و “واتس‌اپ از فیسبوک”( WhatsApp from Facebook) شناخته خواهند شد.

سخنگوی فیسبوک این تغییر را تأیید کرد و گفت: ما می‌خواهیم درباره محصولات و خدماتی که بخشی از فیسبوک هستند شفاف‌تر عمل کنیم.

البته این موضوع عجیبی نیست. مثلا گوگل از اندروید ۴.۴ به بالا در صفحه استارت‌آپ موبایل‌های اندرویدی عبارت “Powered By Android” را نشان می دهد. انتظار می رود که این تغییر نام در پیام رسان و شبکه اجتماعی تحت تملک فیس بوک به همین شکل صورت بگیرد. مثلا درباره Oculus این موضوع به شکل زیر نمایش داده می شود.

Oculus
Oculus

گفته می‌شود این عنوان جدید در صفحه اپ استور و گوگل پلی هر دو اپلیکیشن نمایش داده می‌شود. البته تا اطلاع ثانوی، در هوم اسکرین این اپلیکیشن‌ها همچنان نام قبلی ارائه می‌شود.

سخنوگوی فیسبوک به سایت The Information گفته است: «ما می‌خواهیم درباره محصولات و سرویس‌هایی که بخشی از فیسبوک هستند، شفاف‌تر باشیم.» مارک زاکربرگ هم مدتی قبل اعلام کرد قصد دارد سیستم پیام‌رسان موجود در فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ را یکپارچه کند تا کاربران آن‌ها بتوانند مستقیما با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

اما اگر فیسبوک می‌خواهد بعد از رسوایی‌های مکرر در مورد نقض حریم خصوصی و افشای اطلاعات کاربران همچنان حمایت و اعتماد کاربران را داشته باشد، باید تغییرات مثبتی انجام دهد و باعث شود کاربران اعتمادشان را نسبت به این دو سرویس محبوب از دست ندهند.

البته تصمیم بر تغییر نام این دو سوریس خلق الساعه نیست، چرا که “جین مانچون وونگ” در ماه مارس به این موضوع اشاره کرده بود.

بنیانگذاران اینستاگرام در پاییز گذشته درست پس از آنکه “برایان اکتون” و “یان کوم” بنیانگذاران واتس‌اپ از فیسبوک خارج شدند، آنها نیز این شرکت را ترک کردند و اکنون سرنوشت این دو سرویس در دستان فیسبوک است.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا انجام این عمل تاثیر مثبت یا منفی و یا حتی بدون تاثیر خواهد بود؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =