ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه ۱۰۶ روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم

پاسخ نامه و حل پرسش های فرصتی برای اندیشیدن روان خوانی شوق آموختن کتاب فارسی هشتم صفحه 106

جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه ۱۰۶ فارسی هشتم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سوالات فرصتی برای اندیشیدن صفحه 106 روان خوانی شوق آموختن کتاب فارسی پایه هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی کلمات روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم

جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه ۱۰۶ روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم
جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه ۱۰۶ روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم

پاسخ فرصتی برای اندیشیدن روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم صفحه 106

۱- دو متن روان خوانی «آقا مهدی» و «شوق آموختن» را از نظر محتوا و پیام، با هم مقایسه کنید.

پاسخ: محتوای هر دو داستان در مورد جنگ است اما در داستان آقا مهدی خط مقدم و رزمندگان حضور دارند. در داستان شوق آموختن رزمندگان پشت جبهه آن هم در خاک دشمن نه به عنوان رزمنده بلکه به عنوان اسیر حضور دارند. داستان آقا مهدی حول محور فرمانده می‌چرخد و شخصیت دوست داشتنی فروتن را به خواننده منتقل می‌کند و داستان شوق آموختن حول محور یک رزمنده ساده دل روستایی می‌چرخد که پاکی و صداقت دارد و با تلاش و کوشش خود آن هم در اردوگاه عراقی‌ها از بی‌سوادی به بالاترین مراتب علمی می‌رسد.

۲- چه عواملی می تواند شوق آموختن را در نوجوانان ایرانی، تقویت کند؟

پاسخ:  انگیزه و انگیزش بیرونی و درونی، هدف داشتن، مشخص بودن مبدأ و مقصد، ابزارهای موجود برای آموختن، پاسخ به سوال چرا آموختن و برای چه آموختن؟ و…

همچنین بخوانید: جواب سوالات صفحه ۱۰۰ و ۱۰۱ درس ۱۴ فارسی هشتم

در این نوشته جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه ۱۰۶ روان خوانی شوق آموختن فارسی هشتم را مرور کردیم، جهت مشاهده پاسخ سوالات سایر درس ها کافیست نام آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بنویسید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =