ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه ۱۳۹ فارسی یازدهم

پاسخ سوال های درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه 139 کتاب ادبیات فارسی پایه یازدهم متوسطه دوم

جواب درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه ۱۳۹ فارسی یازدهم ؛ در این نوشته با جواب و پاسخ سوالات درک و دریافت صفحه 139 روان خوانی دیدار کتاب ادبیات فارسی یازدهم متوسطه دوم رشته های تجربی و ریاضی و انسانی و فنی حرفه ای آشنا می شوید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درک و دریافت روان خوانی آذرباد صفحه ۱۵۶ فارسی یازدهم

جواب درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه ۱۳۹ فارسی یازدهم
پاسخ درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه ۱۳۹ فارسی یازدهم

جواب سوالات درک و دریافت صفحه 139 روان خوانی دیدار فارسی یازدهم

سوال ۱) متن «دیدار» را از نظر زاویهٔ دید، زمان و مکان بررسی کنید.

پاسخ: زاویهٔ دید این داستان سوم شخص یا همان «دانای کل» است؛ یعنی نویسنده خارج از داستان قرار دارد و گویی از بالا حوادث را دیده و برای خواننده شرح داده است.
زمان مربوط به دوران پهلوی اوّل یعنی رضاخان و مکان داستان، تهران است.

سوال ۲) نویسنده در این متن، کدام ویژگی‌های شخصیّت امام خمینی (ره) را معرفی می‌کند؟

پاسخ: در این متن نویسنده ویژگی هایی همچون متفکّر بودن، به موقع و سنجیده سخن گفتن، تند و جسور، دقیق، نکته‌سنج، آرمان‌گرا و ظلم‌ستیز بودن ایشان را معرّفی می‌کند.

همچنین بخوانید: معنی حکایت تجسم عشق فارسی یازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز و کوشا می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر به مطالب کمک درسی کتاب فارسی پایه یازدهم متوسطه دوم ، کلمه و عبارت « ماگرتا » را به همراه مطلب مورد نظر خود جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ سوالات درک و دریافت روان خوانی دیدار صفحه ۱۳۹ کتاب فارسی یازدهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.