ادبیاتفرهنگ و هنر

وطن خود را در دو بند توصیف کنید کلاس ششم

چند متن زیبا توصیفی در ایران و وطن برای کتاب نگارش فارسی پایه ششم دبستان

موضوع انشا وطن خود را در دو بند توصیف کنید صفحه ۵۴ نگارش کلاس ششم ؛ برای مشاهده متن های توصیفی درباره کشور ایران در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: یک بند در مورد پرچم ایران

وطن خود را در دو بند توصیف کنید کلاس ششم

وطن خود را در دو بند توصیف کنید

ایران وطن من کشوری با تاریخی کهن و پربار است که مردمان آن در طول تاریخ همواره همچون کوهی استوار بوده اند و در برابر دشمنان این آب و خاک تسلیم نشده اند. وطن من کشوری با چهار فصل است و از شمال تا جنوب و شرق تا غرب پر از مناظر طبیعی زیبا و بی نظیر است و من آن را دوست دارم.

توصیف کشور ایران در دو بند نگارش ششم

وطن یعنی ریشه و اصالت یک ملت، وطن من ایران با تمدنی کهن، سه ناحیه‌ی آب و هوایی مختلف دارد. در شمال کشورم دریای خزر با ماهیان خاویاری معروفش و رشته کوه البرز با دماوند که بلندترین قله‌ی ایران است خودنمایی می کنند. در جنوب دریاهای عمان و خلیج فارس و تنگه‌ی هرمز قرار دارد که راه ارتباط با بسیاری از کشورهای دنیاست.

وطنم ایران سرشار از منابع نفت و گاز و معادن سنگ های مختلف است. در شهر هایی چون اصفهان، شیراز، همدان، مشهد و… مکان های زیبای تاریخی، تفریحی و زیارتی زیادی وجود دارند. بیش تر مردم کشور من مسلمانند و کشورم دانشمندان، نویسندگان، هنرمندان و شاعران مسلمان معروفی را در خود پرورانده است.

موضوع انشا وطن خود را در دو بند توصیف کنید

مقدمه: وطن یعنی عمق اصالت یعنی ریشه و شناسنامه یک ملت. ایران کشور من است، کشوری پهناور و پر شکوه با مردمانی مهربان و شجاع که یکی از کهن ترین منابع تمدن بشری در جهان محسوب می شود. من عاشق کشورم هستم زیرا انسان ها و شهیدان بزرگی مثل آرش دریاقلی، شهید تند گویان و… را در خود پرورانده است.

بدنه: کشور من قدیمی ترین کشور دنیاست و بزرگانی چون فردوسی، سعدی و حافظ آن را ساخته اند. همچنین کشور من جایی است که کسانی مثل میرزا کوچک خان، سردار اسد بختیاری، سردار سلیمانی و… برای قوی بودن و با شکوه بودن آن فداکاری های زیادی کرده اند. با این همه افتخار می توانم با غرور بگویم بله من یک ایرانی هستم.

در واقع ایران حاصل ۱۴۰۰ سال مبارزه برای حق است. علاوه بر این، ایران دارای بناها و مکان های تاریخی بی شماری از جمله سی و سه پل اصفهان، تخت جمشید، برج میلاد و … است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. من واقعا از زندگی در ایران خوشحالم.

نتیجه: من وطنم را عاشقانه دوست دارم زیرا او به خوبی تا به امروز از من محافظت کرده است. وطن من خیلی ویژگی ها دارد و انسان های با شرافتی در آن زندگی می کنند پس من هم با همه وجود از آن دفاع می کنم و نمی گذارم کسی در مورد آن بد صحبت کند. ای وطن دوستت دارم!

توصیف کشور ایران به زبان کودکانه برای کلاس ششم

وطن من ایران است، سرزمینی استوار که در هیچ دوره ای از تاریخ تسلیم و ذلیل نشده است. ایران کشوری پهناور با زبان ها و گویش ها و آداب و رسوم مختلف است که سال هاست دشمنان برای نابودی آن تلاش می کنند اما دلیر مردان ایران اجازه نمی دهند. ایران کشوری چهار فصل است که یک طرف آن کویرهای زیبا و طرف دیگر آن جنگل های بلوط است.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد سرود ملی
و
انشا در مورد ایران وطن من است

☑️ به پایان متن های «وطن خود را در دو بند توصیف کنید کلاس ششم» رسیدیم، اگر شما نیز متن های زیبایی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.