ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم با تفسیر کامل

مفهوم حکایت ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم و بررسی زمان کاربرد آن

معنی و مفهوم ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم ؛ پیام حکایت این است که هرگاه جسم سالم و نیرومند باشد فکر هم خوب کار می کند. در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل آب پاکی را روی دستش ریخت

معنی ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم

معنی ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم

پیام حکایت این است که فردی که بیماری جسمی دارد مشکلات روحی نیز کم کم در او بروز می کند. از این مفهوم برای مفهوم صفحه ۹۶ کتاب فارسی پنجم دبستان ابتدایی نیز می توانید استفاده کنید.

این ضرب المثل دلالت بر این ندارد که کسی معلولیت جسمی دارد عقل سالم ندارد، در اصل دلالت بر این دارد که انسان با جسم و عقل سالم باید برای سلامتی خود ارزش قائل باشد و با عقل و فکر درست از روح و جسم خود محافظت کند. ورزش همان طور که بدن سالم می کند، عقل را نیز شفا می دهد و اگر عقل سالم شد، باید تهذیب نفس به دنبال داشته باشد.

معادل انگلیسی این ضرب المثل
A sound mind in a sound body

با ورزش سالم و مفید، انسان می تواند ذهن خود را سالم کند همانطور که گفته اند «العقل السلیم فی البدن السلیم»، از این رو اهمیت ورزش و تأثیر آن در ایجاد شناخت نسبت به خدا و عبادت و بندگی به خوبی معلوم می شود که ورزشکار می تواند با عقل سالم و بدن قوی خود خدای متعال را بهتر بشناسد.

همچنین بخوانید
معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است
و
معنی ضرب المثل روده بزرگه روده کوچیکه رو خورد

⭐️ در این وبسایت مجموع کاملی از ضرب المثل ها و حکایت ها قرار داده شده است، اگر نیاز به معنی حکایت دیگری داشتید حتما موقع سرچ در گوگل عبارت «ماگرتا» را در انتهای آن اضافه کنید.

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.