زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق در مورد زندگی فیثاغورث 📐 + عقاید آن درباره ریاضی

مقاله دانش آموزی درباره عقیده فیثاغورث در مورد ریاضی و قضیه معروف آن

تحقیق در مورد فیثاغورس ریاضی هشتم : فیثاغورث جزو یکی از ریاضیدانان موفق و فیلسوفی بود که مشهوریت بسیاری دارد. این فرد دارای علم و دانش بسیاری بوده و به همین دلیل توانسته تا جزو یکی از فیلسوفان درس ریاضی به حساب بیاید. در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق در مورد زندگی تاگور

تحقیق در مورد زندگی فیثاغورث

زندگی نامه فیثاغورث

ایشان در حدود تقریبی ۵۳۲ سال پیش از میلاد در جزیره‌ای بنام ساموس به دنیا آمد و با سرنوشت خود، از آینده زیبایی برخوردار شد. او با کمی سعی و تلاش توانست تا علم ریاضی را با موسیقی، عرفان و فلسفه ترکیب کرده و نظرات بسیاری را در این باره به وجود بیاورد.

بسیاری از مردم پدر فیثاغورث را فردی بنام آپولون خدا می‌دانستند ولی این موضوع غلط بوده و پس از انجام تحقیقاتی مشخص شد که ایشان فرزند فردی بنام منسارخوس است.

در زمان تولد فیثاغورث، فردی بنام پولیکراس فرمانده جزیره ساموس بود که با حکم فرمایی بر آن قصد رسیدن به اهدافش را داشت. این فرمانده فردی علاقمند به جنگ بود و دوست داشت اغلب اوقات خود را در جنگ به سر ببرد. ولی فیثاغورث که فردی علیه جنگ بود، به این دلیل تصمیم گرفت تا از جزیره به مصر مهاجرت کند و از آن پس زندگی خود را در کشور مصر به سر ببرد.

پس از گذشت مدتی او راهی کشور مصر شد و تصمیم گرفت در آنجا تحصیل کرده و به فردی موفق و درسخوان تبدیل شود. او طی چند سال با مقدمات بسیاری راهی کروتون جنوب کشور ایتالیا شد و به دلیل اینکه این کشور بسیار دیدنی و جذاب بود، فیثاغورث به آن علاقمند شده و در آن ماندگار شد. این شهر جزو شهرهایی بود که در آن زمان به علم و طب پزشکی مشهور شده بود و بسیاری از افراد به منظور درمان خود به آنجا می‌رفتند.

عقیده فیثاغورث در مورد ریاضی

فیثاغورث معتقد است که هر چیزی یک عدد به شمار می‌رود. در هر نوع علم و دانشی خطا و اشتباهی وجود دارد، ولی با این حال ریاضی جزو مواردی به حساب می‌آید که اثبات آن با کمترین میزان خطا امکان پذیر است.

فیثاغورث سعی و تلاش بسیاری کرده تا از این طریق بتواند ریاضی را آسان جلوه داده و اهمیت اعداد را در علم موسیقی و هنر به اثبات رساند. او اعتقاد دارد که ریاضی دانشی بی پایان بوده و به میزان دقت بسیاری نیاز دارد و به این وسیله افراد با کمی دقت می‌توانند آن را به خوبی فرا بگیرند.

قضیه فیثاغورث چیست؟

فیثاغورث نیز دارای قضیه‌ی جالب و حیرت آوری بوده که درک آن برای هر کسی ممکن است و افراد می‌توانند با کمی فکر و تحلیل، به درک درستی از آن برسند. نظریه‌های بسیاری راجع به فیثاغورث بیان شده که تنها برخی از آن‌ها قابل قبول بوده و می‌توان گفت مهم‌ترین و مشهورترین نظریه‌ای که در این باره به اثبات رسیده، در بحث هندسه‌ی اقلیمی بوده است.

این مبحث نشان دهنده این موضوع است که بر اساس آن می‌توان گفت: همیشه در یک مثلث قائم‌الزاویه، جمع مربع دو ضلع برابر است با مربع وتر. این موضوع به اثبات رسیده و هیچ جای شکی در آن وجود ندارد.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق درباره رئیس علی دلواری
و
تحقیق درباره امیرکبیر

☑️ به پایان تحقیق در مورد زندگی فیثاغورث رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *