سرگرمیفیلم و بازی

نقد و بررسی بازی Fall Guys 🤩 این ژله های دوست داشتنی فال گایز

نقد و بررسی جامع و کامل بازی Fall Guys: Ultimate Knockout ، فال گایز متفاوت ترین بازی بتل رویال حال!

نقد و بررسی بازی Fall Guys ؛ این اواخر محیط بازی های بتل رویال کمرنگ و راکد شده است. مانند بازی های محبوب و پرطرفدار Call of Duty: Warzone ، Apex Legends و البته Fortnite که همگی تقریبا در یک سبک شوتر بتل رویال می باشند. همچنین می توان گفت بازی جدید Hyper Scape یوبی سافت باعث ایجاد هیجان جدید شد، اما گفتن آن خیلی زود است.

اما برخلاف تمام این بازی‌ها، با اعتیاد به محیط بازی فوق العاده فان و سرگرم کننده Fall Guys: Ultimate Knockout کافی است تا ادعا کنید که این ژانر محبوب هنوز هم زنده و پابرجا است. در بازی فال گایز مانند سایر بازی‌های بتل رویال دیگر نیاز به پرش از هواپیما یا وسایل دیگر نیست، بلکه باید در مسابقات و بخش های شاد و مفرح آن با 59 نفر دیگر به رقابت بپردازید و برنده آن شوید. در ادامه قصد داریم تا به نقد و بررسی جامع و کامل بازی فال گایز – Fall Guys بپردازیم. با بخش بررسی بازی ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: سیستم مورد نیاز بازی Fall Guys ، فال گایز ؛ حداقل تا ایده آل ترین

نقد و بررسی بازی بتل رویال فال گایز
نقد و بررسی بازی بتل رویال فال گایز

Fall Guys: Ultimate Knockout در پشت ظاهر رنگارنگ و کودکانه اش، گیم پلی جذاب و چشمگیری دارد که حتی ممکن است متفاوت ترین رویکرد سالهای اخیر در سبک بازی های Battle Royale قلمداد شود. Fall Guys یک محیط بسیار رقابتی را برای شما و دوستانتان ایجاد می کند که در آن می توانید با 59 نفر دیگر به پلتفرمینگ بپردازید.

خوش ساخت بودن بازی از یک طرف و مسابقات کوتاه آن در مقایسه با سایر بازی های Battle Royale، از طرف دیگر باعث می شود ساعت ها در پای این عنوان جذاب و سرگرم کننده بنشینید. استودیوی توسعه بازی Mediatonic یکی از استودیوهای فعال حال حاضر دنیای بازی هاست که بازی های کوچک و سرگرم کننده ای می سازد. بعید نیست بازی جدید آن ها بتواند موفق ترین بازی‌شان لقب گیرد. در ادامه نقد و بررسی بازی فال گایز را از دست ندهید.

نقد و بررسی بازی بتل رویال فال گایز

نقد و بررسی بازی Fall Guys: Ultimate Knockout
نقد و بررسی بازی Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall Guys: Ultimate Knockout یک بازی Battle Royale است، اما با این استثنا که هیچ اسلحه ای در کار نیست و لزوماً نیازی به حذف سایر رقبا از بازی ندارید. برخلاف سایر بازی های Battle Royale که باید بقیه را از بازی خارج کنید (یا منتظر بمانید تا دیگران این کار را انجام دهند و شما کمپ کنید!) در Fall Guys، بیشتر مراحل بصورت غیر مستقیم می باشد.

در هر دور از بازی 60 نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند و در دقایقی که بازی می کنید احتمالاً آنقدر می خندید که بلافاصله دور بعدی را شروع می کنید. این بازی شباهت های کمی با Gang Beasts دارد که بررسی های مثبت زیادی دریافت کرد، اما در فال گایز بیشتر مواقع مشغول کار خودتان هستید، تا کشتی گرفتن با بقیه!

در عین حال، این بازی نسبت به سایر بازی های Battle Royale حس رقابتی تر بیشتری دارد، زیرا باید از همان دور اول برای زنده ماندن تمام تلاش خود را بکنید. در سایر بازی های Battle Royale اگر در اوایل بازی در یک مکان خلوت زمین قرار بگیرید و از مناطق شلوغ نقشه پرهیز کنید، به احتمال زیاد تا یک سوم آخر بازی به راحتی زنده خواهید ماند، در حالی که در Fall Guys اگر از همان ابتدا درگیر نشوید، شما به دور بعدی نمی روید.

نقد و بررسی بازی Fall Guys
نقد و بررسی بازی Fall Guys

هر بازی شامل چندین راند مختلف است که در آن برندگان هر دور به مرحله بعدی می روند و بازنده ها از بازی حذف می شوند و باید یک بازی دیگر را شروع کنند. هر دور شامل یک بازی کوچک تصادفی می باشد. این مینی بازی ها غالباً سرگرم کننده و جذاب هستند و برای برنده شدن در آنها نیاز به ترکیبی از مهارت، صبر و حوصله دارید.

به عنوان مثال، یک مینی گیم در این بازی وجود دارد که شما باید با سایر بازیکنان به سمت درهای به نظر بسته بروید. برخی از این درها با ضربه می شکنند و بعضی دیگر نه. اینکه به سمت کدام در می دوید و آیا شانس شما دری است که باز می شود یا نه، موضوعی کاملآً شانسی است.

نقد و بررسی بازی فال گایز
نقد و بررسی بازی فال گایز

البته از آنجا که شرایط برای همه بازیکنان یکسان است و هیچ کس نمی داند از قبل کدام در را باز خواهد کرد، می توانیم با کمی لطف به این موضوع نگاه کنیم، اما در پایان، در عنوانی که اینقدر رقابتی است، شانس را از بین می برد و مراحل به نفع همه پایان می باشد. به جز چند مورد از این مراحل، بقیه معنای واقعی کلمه “فان و سرگرم کننده” هستند. Fall Guys بازی است که اگر آن را با دوستان خود و به صورت گروهی تجربه کنید، باعث می شود همه شما اوقات خوبی را داشته و سپری کنید.

تا کنون در این بازی بیش از 24 مینی گیم قرار داده شده است که که همه ی آن ها سرگرم کننده و جذاب هستند. که برخی جذاب ترین مینی گیم های از نظر ما، بازی Fall Ball که به بازی Rocket League نیز شباهت دارد، بازی Egg Scramble که در آن باید به جمع کردن تخم مرغ بپردازید و دو بازی دیگر Slime Climb و Hex-A-Gone نیز جذاب هستند و کاملا رقابتی می باشند.

نقد و بررسی بازی Fall Guys: Ultimate Knockout
نقد و بررسی بازی Fall Guys: Ultimate Knockout

طراحی بصری بازی با توجه به روحیه شما می تواند یک نکته منفی یا مثبت تلقی شود. محیط بازی پر از رنگهای شاد و متفاوت است. شخصیت های بازی که به طور معمول Jelly Bean هستند می توانند لباس های مختلفی داشته باشند که یکی از آنها جالب تر از دیگری است.

البته وقتی یک بازی در دسته بازی های Party Game قرار می گیرد و مخاطبانی در هر سنی دارد، چنین رنگی و گرافیکی مطمئناً نکته مثبتی برای آن است. موسیقی و صداگذاری بازی نیز مانند سایر اجزای آن کاملاً فان، سرگرم کننده و دوست داشتنی است.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی Horizon Zero Dawn ، هورایزن زیرو داون

کلام آخر و جمع بندی نقد و بررسی بازی Fall Guys

به عنوان جمع بندی نقد و بررسی بازی فال گایز باید بگوییم که اگر به دنبال یک عنوان فان، سرگرم کننده و جذاب هستید و از بازی های گروهی، رقابتی و آنلاین لذت کافی را می برید، بازی بتل رویال Fall Guys: Ultimate Knockout مناسب شما می باشد و برای شما ساخته شده است.

به طور خلاصه در بازی Fall Guys برخلاف بازی‌های بتل رویال دیگر، خبری از المان‌های شوتر نیست، برای بردن باید کار تیمی، صبر و تمرکز داشته باشید و آماده‌ی انجام هر کاری برای رسیدن به دور نهایی باشید. و اگر به دنبال یک عنوان فان، سرگرم کننده و جذاب هستید و از بازی های گروهی، رقابتی و آنلاین لذت کافی را می برید، بازی بتل رویال Fall Guys: Ultimate Knockout مناسب شما می باشد و برای شما ساخته شده است.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *