سبک زندگیمد و زیبایی

آموزش کاشت ناخن حرفه ای در خانه به همراه طرح های متنوع و بروز ۹۹

آموزش گام به گام کاشت ناخن و نکات مهم برای یک طراحی زیبا

آموزش کاشت ناخن در خانه : ناخن یکی از اعضای مهم تزئینی در خانم ها می باشد که از گذشته تا به امروز، برای زیبایی هرچه بیشتر آن ایده های مختلفی پیاده سازی شده است. ایده های هنرمندانه زیادی وجود دارد که می تواند ناخن های شما را بسیار زیباتر کند. در ادامه با بخش مد و زیبایی ماگرتا برای مشاهده این ایده ها همراه باشید.

آموزش کاشت ناخن با قالب در منزل

این روزه کاشت ناخن در خانم ها به امری بسیار رایج تبدیل شده است. به طوری که اکثر سالن های زیبایی و حتی افرادی که به طور شخصی کار می کنند، با دریافت سفارشات کاشت ناخن درآمد خوبی را به‌دست آورده و این نیاز را برطرف می کنند.

حالا که صحبت از کسب درآمد شد بد نیست مقاله راه های پولدار شدن بدون سرمایه در ایران را هم مطالعه کنید.

مرحله اول آموزش کاشت ناخن : تمیز کردن

اگر نتوانید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید، تا پایان کار با مشکل روبرو خواهید شد. در این مرحله باید ناخن‌های خود را به کمک مواد پاک کننده مخصوص کاملاً تمیز کرده تا سطح آن برای کاشت ناخن به خوبی آماده شود.

آموزش کاشت ناخن در خانه
آموزش کاشت ناخن

بر همین اساس با استفاده از یک پاک کننده استون، روی ناخن ها را تمیز کرده و اگر لکه، جای لاک، برجستگی یا هر چیز دیگری وجود دارد کاملاً از بین ببرید.

یکی از نکات مهمی که در این مرحله باید در نظر گرفته شود، چگونگی پاک کردن ناخن با استون می باشد. بسیاری از افراد با فشار آوردن به سطح ناخن سعی در از بین بردن لکه و جای لاک دارند اما این کار کاملاً اشتباه است و شما باید اجازه دهید تا تأثیر استون روی ناخن به خوبی انجام شود و سپس با فشار اندک سطح آن را تمیز کنید.

مرحله دوم : کوتاه کردن و سوهان کشیدن ناخن ها

سپس از پاک کردن سطح ناخن، نوبت به کوتاه کردن ناخن ها می باشد. در این مرحله با استفاده از یک ناخن گیر یا قیچی مخصوص، ناخن های خود را کوتاه نموده تا چند میلی متر بیشتر از آن باقی نماند. شما با انجام این کار پایه ناخنی که قرار است کاشته شود را قوی تر می‌کنید.

سپس باید ناخن‌ها را سوهان بکشید. سوهان کشیدن روی ناخن ها باعث می شود سطح ناخن شما زبرتر و مات تر شده و این حالت باعث چسبندگی بیشتر مواد چسبنده می‌شود.

مرحله سوم : از بین بردن پوست روی ناخن

شاید شنیدن این موضوع برایتان کمی جالب باشد که ناخن شما هم پوست دارد! سمباده کشیدن ناخن باعث زبر تر شدن سطح آن می شود و در مرحله بعد باید پوست روی ناخنتان که در اثر سمباده کشیدن ایجاد شده را پاک سازی کرده و مابقی پوست روی ناخنتان را از بین ببرید.

سپس پوستی که اطراف ناخنتان وجود دارد به مقدار کمی لاک مانیکور آغشته کرده و چند دقیقه صبر کنید تا قسمت‌های آغشته شده نرم شود.

مراحل آموزش کاشت ناخن
آموزش کاشت ناخن در خانه

سپس با کمک یک عقب زن چوبی یا فلزی، پوستی که در انتهای ناخنتان وجود دارد را جدا کنید. در این مرحله دقت کنید که به ناخنتان آسیبی وارد نشود و اگر مشاهده کردید که سطح ناخنتان باز هم سفت و سخت است، آن را در مقداری آب گرم خیس داده تا نرم تر شود. بدین ترتیب جدا کردن پوست ناخن با سادگی بیشتر انجام خواهد شد.

مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن : پیدا کردن تیپ مناسب ناخن

تیپ ناخن مناسب برای ناخن های خودتان را به دقت انتخاب و خریداری کنید تا روی ناخن هایتان قرار بگیرد.

تیپ ناخن به قالب ‌هایی گفته می شود که متناسب با سایز و اندازه های ناخن شما بوده و با قرار گرفتن روی ناخنتان، آن را کشیده تر نشان داده و حالت جذاب تری به آن می‌دهد.

همین الان مشاهده کن : ۳۱ طرح لاک ناخن ساده و شیک

دقت داشته باشید اگر تیپ متناسب با ناخن هایتان را پیدا نکردید، از سایزهای کوچک تر استفاده کنید. چرا که سایزهای کوچک تر هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ چسبیدن بر روی ناخن بهتر از سایزهای بزرگ تر عمل کرده و کارایی بهتری دارند.

پس از آن که تیپ ناخن مناسب را انتخاب کردید، مقداری چسب بر روی ناخن و همچنین قسمت داخلی تیپ زده و آن را بر روی ناخن خود گذاشته و برای مدت زمان کوتاهی آن را دارید تا کاملاً بچسبد.

مرحله پنجم : چسباندن تیپ روی ناخن

در این مرحله باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا انتهای تیپ درست وسط ناخن شما قرار بگیرد. تیپ ناخن لازم نیست تا انتهای ناخن شما چسبانده شود و اگر در وسط آن باشد بهترین حالت را در انتها ایجاد خواهد کرد.

طرح های پیشنهادی : محبوب ترین مدلهای مانیکور و پدیکور ترند امسال

❓ برخی از دوستان از ما سؤال می کنند که اگر تیپ ناخن را به درستی بچسبانیم یا در چسباندن آن دچار اشتباه شدیم چه باید کرد؟

در جواب این دوستان باید گفت که در صورتی که احساس کردید تیپ ناخن را به درستی در جای خود نچسبانده اید، بهتر است انگشت خود را در آب گرم قرار دهید تا تیپ ناخن از آن جدا شود. سپس با خشک کردن مجدد سطح ناخن، می‌توانید دوباره آن را به شکل صحیح روی ناخن بچسبانید.

مرحله ششم : صاف کردن تیپ اضافی ناخن

چسباندن تیپ روی ناخن مرحله بسیار حساسی است و اگر توانستید آن را به خوبی پشت سر بگذارید، هم اکنون باید مطمئن شوید که این تیپ به خوبی چسبانده شده و سپس با یک کاتر مقدار اضافی آن را بریده و سپس با استفاده از یک سوهان، سطح ناخن را سمباده بکشید.

مرحله هفتم : چسباندن ناخن و تیپ ناخن

پس از آن که تیپ ناخن را به خوبی روی ناخن هایتان قرار دادید باید آن را بچسبانید. قبل از چسباندن تیپ روی ناخن، به کمک یک گوش پاک کن سطح ناخن را با محلول ضد قارچ به خوبی تمیز کرده و خشک کنید.

آموزش کاشت ناخن بدون وسیله
چگونه در منزل ناخن بکاریم؟

سپس در فاصله بین ناخن و تیپ ناخن چسب مخصوص را بمالید و منتظر شوید خشک شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در این مرحله توسط افراد نادیده گرفته می شود، تمیز کردن ناخن است. به یاد داشته باشید کوچکترین رطوبت یا چربی روی سطح ناخن باعث کاهش تاثیر چسب شده و می‌توانید در آینده تیپ ناخن را از ناخنتان جدا کند.

مرحله هشتم : استفاده از محلول لیکوئید و پر کردن فضای بین ناخن و تیپ ناخن

به قول معروف برای این که کار کاشت ناخن خیلی تمیزتر و جذاب تر باشد، لازم است تا از تمام زوایا به آن نگاه کنیم. به همین دلیل، حتی کوچک ترین فاصله بین ناخن و تیپ ناخن را باید پوشش دهیم و این پوشش به کمک محلول لیکوئید، مقداری پودر مخصوص و یک قلم موی کوچک قابل انجام است.

بدین ترتیب، ابتدا محلول یاد شده را تهیه کرده و قلمو را داخل آن قرار دهید.

سپس کمی صبر کنید تا رطوبت محلول روی قلمو باقی بماند و سپس نوک آن را به پودر بزنید تا کمی آغشته به آن شود.

سپس قلم را برداشته، بر روی قسمت انتهایی ناخن خود قرار داده و فاصله بین ناخن و تیپ را پر کنید.

این کار را باید تا جایی تکرار کنید که سطح ناخن شما کاملاً صاف و یکدست شود.

در انجام این کار اصلاً عجله نکنید و دقت کنید تا در پایان کار، مواد به شکلی بر روی ناخن مالیده شده باشد که شکل ناخن حالت طبیعی به خود گرفته و دارای انحنای مناسب بوده و خطوط برس نیز بر روی آن نمایان نباشد. برخورد قلم‌ مو با پوست دست مشکلی را برای پوستتان ایجاد نمی‌کند اما بهتر است برخوردی با یکدیگر نداشته باشند.

مرحله نهم آموزش کاشت ناخن : خشک کردن مواد

در همه کارها وقتی یک فعلی انجام می شود، انجام دهنده آن کار منتظر دیدن نتیجه اش است و شما نتیجه فعالیتتان در آموزش کاشت ناخن را در این مرحله مشاهده می کنید.

آموزش کاشت ناخن
مدل طراحی زیبا ناخن برای کاشت

صبر کنید تا مواد روی ناخن کاملاً خشک شود. این حالت حدود پانزده دقیقه طول می کشد و پس از اتمام این مدت برای اینکه مطمئن شوید این مواد کاملاً خشک و یکدست شده، با دسته قلم مو به ناخنتان ضربه ای ی وارد کنید.

صدای ضربه به شما نشان خواهد داد که کار شما به چه شکلی انجام شده است. به طوری که اگر این صدا مثل صدای برخورد به یک چیز سفت و خشک باشد، یعنی مراحل بالا را به خوبی پیش برده اید و حالا آماده رفتن به مرحله بعدی هستید.

مرحله دهم : براق کردن روی ناخن

هنگامی که تیپ ناخن را روی ناخنتان قرار می دهید، طبیعی است ناخن شما از حالت براق و شفاف اول کار درآمده باشد. بدین منظور در این مرحله نیز لازم است تا با استفاده از سوهان مخصوص، به آرامی روی ناخن‌هایتان را صیقل دهید تا صاف و یکدست شود.

در این مرحله دقت کنید تا همواره در طول انجام این کار، تمام براده‌ها و گرد و غبار حاصل از سوهان کشی را از روی ناخن پاک کرده تا ناخن حالت براق اول را به خود بگیرد.

مرحله یازدهم آموزش کاشت ناخن در خانه : تزئینات روی ناخن

مرحله آخر مربوط به تزیین و زیباسازی ناخن‌هاست. اگر می‌خواهید شکل ناخن هایتان جذاب تر و براق تر شود، مقداری روغن به آن بزنید.

در اینجا آموزش کاشت ناخن به پایان می رسد و می توانید با کمک لاک‌های رنگارنگ و متنوع ناخنتان را تزئین کرده و از نتیجه به ‌دست آمده لذت ببرید.

نکته مهم

این روش کاشت ناخن برای افرادی که ناخن های دودست آن‌ها با یکدیگر شباهت نداشته و همسان نیست اصلاً کاربردی نمی ‌باشد. کسانی که دارای ناخن های ناهمگون و پراکنده هستند بهتر است از روش‌های دیگر این کار استفاده نمایند.

مزایا و معایب کاشت ناخن به کمک تیپ ناخن

در این قسمت به سه عیب و مزیت کاشت ناخن به وسیله تیپ ناخن اشاره کرده ایم.

معایب:

ناخن‌هایی که در این روش کاشته می شود، با گذر زمان اغلب دچار شکنندگی شده و دوام چندانی ندارد.

هواگیری مشکل دیگری است که در این روش از کاشت ناخن خانم‌ها را درگیر خود می کند.

ممکن است در پایان کار، مشاهده کنید که ناخن کاشته شده حالت طبیعی نداشته و این موضوع از نقاط منفی این روش است.

✅ مزایا:

هزینه کاشت ناخن با استفاده از این روش بسیار مناسب تر از سایر روش‌هاست.

مدت زمان انجام پروسه کاشت ناخن در این روش کوتاه تر از سایر روش‌هاست.

این روش برای افرادی که قصد دارند در یک مجلس خاص مثل عروسی یا جشن تولد شرکت کنند بسیار روش عالی و مناسب تری می باشد.

جمع بندی نهایی

کاشت ناخن برای افرادی که ناخن‌هایشان رشد کمی داشته و قصد دارند آن را زیباتر نشان دهند یک روش معقول و کاربردی است.

همانطور که میدانید امروزه مراکز زیادی عمل کاشت ناخن را انجام می‌دهند. بسیاری از این مراکز دارای متخصصانی هستند که سال‌هاست به این کار مشغول بوده و با زیر و بم آن به خوبی آشنا هستند.

هدف ما از تولید و تهیه این آموزش کاشت ناخن ، افزایش آگاهی شما در این زمینه بود و پیشنهاد می کنیم برای کاشت ناخن حتماً به مراکز مخصوص این کار مراجعه کنید تا با مشکل روبرو نشوید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

3 دیدگاه

 1. فاطمه زهرا گفت:

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی

 2. فاطمه زهرا گفت:

  من راضی بودم عالی بود

  1. اریانا گفت:

   اره دقیقا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *