سرگرمی

نحوه ساخت لیوان کاغذی ساده با دست ❤️ کاردستی لیوان یکبار مصرف

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی فنجان و لیوان کاغذی ضد آب یکبار مصرف در خانه

نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده با دست در خانه بسیار آسان می باشد که تکمیل آن فقط چند دقیقه طول می کشد. در ادامه برای آشنایی با آموزش مراحل ساخت لیوان کاغذی کاردستی با بخش سرگرمی ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: آموزش ساخت اوریگامی و کاردستی ساده و آسان برای کودکان

آموزش ساخت لیوان کاغذی در خانه
آموزش ساخت لیوان کاغذی در خانه

آموزش مراحل ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف

خلاصه مراحلی که در این مقاله برای ساخت لیوان کاغذی به آن پرداخته ایم عبارت اند از :  1. از یک کاغذ استاندارد اریگامی استفاده کنید
  2. بهتر است از یک کاغذ روغنی استفاده کنید
  3. کاغذ را از وسط تا کنید تا یک مثلث ایجاد شود
  4. گوشه بالای را به پایین تا کنید تا جای چین ایجاد شود
  5. گوشه سمت چپ و راست را به وسط تا بزنید
  6. دو مثلث بالایی را به سمت پایین خم کنید
  7. لیوان کاغذی را به سمت بیرون باز کنید
  8. پایه لیوان را کمی به داخل فشار دهید تا صاف شود
  9. لبه ها و پایه های لیوان را صاف کنید تا برابر شوند
  10. لیوان کاغذی شما آماده است و از آن استفاده کنید

۱) از یک کاغذ استاندارد اریگامی استفاده کنید

اندازه استاندارد کاغذ اریگامی 15 سانتی متر در 15 سانتی متر است که می توانید آن را از فروشگاه های لوازم تحریر تهیه کنید. شما با این کاغذ می توانید یک لیوان یا فنجان کاغذی بسازید که برای نگهداری اشیاء کوچک و غذاهای خشک مناسب است و نباید در آن مایعات بریزید، چون لیوان شما خراب می شود.

آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده با دست
آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده با دست

۲) بهتر است از یک کاغذ روغنی استفاده کنید

شما می توانید با استفاده از کاغذ روغنی مخصوص ؛ لیوانی درست کنید که که مایعات را در خود جای دهد و در برابر نفوذ مایعات مقاوم باشد. پس بهتر به جای تهیه یک کاغذ معمولی، یک کاغذ روغنی را برای ساخت لیوان کاغذی تهیه کنید. فراموش نکنید که اندازه کاغذ روغنی هم باید 15 سانتی متر در 15 سانتی متر باشد.

نکته: همچنین می توانید به جای آن، از کاغذ فویل استفاده کنید.

آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده
آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده

۳) کاغذ را از وسط تا کنید تا یک مثلث ایجاد شود

یک گوشه کاغذ را به صورت مورب به گوشه مقابل برسانید. مطمئن شوید که تمام گوشه های کاغذ بر روی هم قرار گرفته اند و در ادامه کاغذ را فشار دهید.

آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده
آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده

۴) گوشه بالای را به پایین تا کنید تا جای چین ایجاد شود

گوشه بالا را مطابق تصویر از سمت بالا به سمت پایین بیاورید تا لبه ها به صورت خطی قرار بگیرند. روی کاغذ فشار دهید تا چین ایجاد شود و گوشه بالا را به حالت اولیه برگردانید. این مرحله فقط برای ایجاد چین می باشد.نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده
نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده
آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده با دست
آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده با دست

۵) گوشه سمت چپ و راست را به وسط تا بزنید

در این مرحله گوشه سمت چپ را به سمت راست درست در روی چینی که در مرحله قبل ایجاد کردید تا بزنید. و همین کار را برای گوشه سمت راست نیز انجام داده و کاغذ را فشار دهید. بعد انجام این موارد شکل کاغذ به صورت پنج ضلعی خواهد شد. (مطابق تصاویر بالا).

آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده در خانه
آموزش ساخت لیوان کاغذی ساده در خانه

۶) دو مثلث بالایی را به سمت پایین خم کنید

بالای شکل پنج ضلعی شما 2 مثلث وجود دارد. هر یک را به سمت بیرون و به سمت پایین پنج ضلعی خم کنید. و برای ایجاد چین و چروک هم کاغذ را فشار دهید تا تای آن ایجاد شود. این کار باعث ایجاد روزنه ای برای لیوان می شود.

نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده
نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده

۷) لیوان کاغذی را به سمت بیرون باز کنید

کناره های لیوان را به آرامی فشار دهید تا کاغذ بالای لیوان از هم باز شود. انگشتان خود را درون لیوان قرار داده و کاغذ را از مرکز به آرامی به بیرون فشار دهید. وقتی لیوان باز است، ممکن است لازم باشد به آرامی روی لبه های بیرونی فشار دهید تا چین های سبکی ایجاد شود تا به باز ماندن لیوان کمک کند.

آموزش ساخت لیوان کاغذی در خانه
آموزش ساخت لیوان کاغذی در خانه

۸) پایه لیوان را کمی به داخل فشار دهید تا صاف شود

پایه فنجان نوک تیز خواهد بود، به این معنی که نمی تواند تعادل داشته باشد. کاغذ را به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا پایه صاف شود و بتواند روی یک سطح صاف تعادل برقرار کند. اگر می خواهید لیوان کاغذی شما بتواند مایعات را نگه دارد، اینکار توصیه می شود.

نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده با دست در خانه
نحوه ساخت لیوان کاغذی یکبار مصرف ساده با دست در خانه

۹) لبه ها و پایه های لیوان را صاف کنید تا برابر شوند

تا اینجای کار لیوان کاغذی شما تقریبا آماده است، اما برای تکمیل کردن آن باید لبه ها و پایه های آن صاف کنید تا هر طرف آن به اندازه باشد و قیافه یک لیوان را به خودش بگیرد.آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده
آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده

۱۰) لیوان کاغذی شما آماده است و از آن استفاده کنید

اگر لیوان کاغذی خود را با کاغذ روغنی یا فویل درست کرده اید، اکنون آماده افزودن مایع است. مقدار کمی مایع را با احتیاط درون لیوان بریزید. اما اگر لیوان شما با کاغذ اریگامی درست شده است، آن را با خرده ریز یا تنقلات کوچک پر کنید. لیوان های اوریگامی برای ذخیره سکه ها، گیره های کاغذ و آب نبات بسیار مناسب هستند.

اگر مایع را لیوان فنجان خود می ریزید، باید نسبتاً سریع آن را بنوشید، زیرا لیوان فقط در برابر آب مقاوم است و ضد آب نیست. و سعی کنید در عرض 30 دقیقه نوشیدنی خود را بنوشید. لیوان کاغذی شما ممکن است بسته به میزان محکم و دقیق تا شدن مایع را برای مدت زمان طولانی تر یا کوتاه تری نگه دارد. و هرگز نوشیدنی های گرم را در لیوان کاغذی خود نریزید.

آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده با دست
آموزش ساخت کاردستی لیوان کاغذی ساده با دست

همچنین بخوانید: کاردستی با نمد برای شب یلدا با کاغذ رنگی و مقوا

✅ در آخر امیدواریم که از از آموزش نحوه ساخت لیوان کاغذی نهایت بهره و استفاده را برده باشیدو توانسته باشیدو لیوان کاغذی خود را بسازید. همچنین می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه برایمان بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.