بارداری و کودکسبک زندگی

معنی اسم آیتین + فراوانی و حروف ابجد با طالع بینی شخصیتی نام

معنی نام آیتین چیست؟ ریشه اسم آیتین به همراه فراوانی و اسم های مشابه آن

معنی اسم آیتین : فراموش نکنید که یکی از مهم ترین کار‌هایی که باید برای فرزندان خود انجام دهید، انتخاب نام نیکو است. در نظر داشته باشید که این نام باید از همه جهات بهترین باشد، چرا که انتخاب اسم از همه لحاظ و مخصوصاً در زندگی اجتماعی وی تاثیر بخصوصی دارد.

توجه داشته باشید که اسم فرزند شما باید، آوای خوب، آهنگ خوب و از همه مهمتر معنای خوبی داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله بخش معنی اسم ماگرتا قصد داریم، اطلاعات کامل نام آیتین را برای شما بیان کنیم.

معنی اسم محلا + اسامی مشابه و طالع بینی شخصیتی و ابجد

معنی نام آیتین
معنی نام آیتین

درباره ی اسم آیتین

جنسیت این اسم، دخترانه و تلفظ آن” آیْتین” است. این نام به زبان انگلیسی : ay tin و تلفظ آن aٓy” “tin است. همچنین، ریشه‌ی این نام ترکی و‌ عدد ابجد آن  ۴۷۱ است.

معنی نام آیتین

اکنون می‌خواهیم این اسم را در منابع مختلف شرح دهیم.

معنی نام آیتین در ثبت احوال

مجازاً : زیبا رو

مجازاً : پاره ماه

گوشه و لبه‌ی ماه

معنی نام آیتین در لغت نامه دهخدا و فارسی

در انقلاب آزادی، آزادی‌خواهان، لقب آیتین را  به سید عبدالله بهبهانی و سید محمد طباطبایی دادند.

معنی اسم آیتین در  زبان ترکی

این اسم، از نام‌های اصیل و زیبای ترکی است که معنای مبارک و مهتاب بیان می‌شود.

اسامی مشابه نام آیتین

اگر قصد دارید، برای فرزندان دیگر خود، نامی هم آوا و مشابه نام آیتین استفاده کنید، می‌توانید از اسامی زیر استفاده کنید:

رامتین، راستین، آیتا، ایتانا، آیتن، آتین و آیت.

معنی اسم آرتام در ثبت احوال

معنی اسم آیتین در ثبت احوال
معنی اسم آیتین در ثبت احوال

طالع بینی نام آیتین چیست؟

طالع بینی، نوعی پیشگویی، تعبیر و تفسیر آینده است که از طریق مشاهده حرکات ماه، سیارات، ستارگان و خورشید صورت می‌گیرد.

این علم، به دلیل خرافه بودن خیلی مورد تایید همگان نیست، اما همچنان کسانی هستند که به این علم اعتقاد دارند. دانستن طالع بینی نام‌ها از طریق حرف اول اسم صورت می‌گیرد.

طالع بینی نام آیتین که با “الف” آغاز می‌شود
خلق و خوی اسامی افراد با حرف الف، بسیار میانه رو، ملاحظه گر، خون گرم، خوش رفتار و خوش اخلاق است. این افراد با همه افراد زود صمیمی می‌شوند و سعی می‌کنند با گفت و‌گو مسائل را حل کنند.این نوع افراد، تمایل بسیاری بر به دست آوردن دارند و هرچه طلب می‌کنند باید به دست بیاورند.

رنگ نام آیتین

همه‌ی انسان‌ها تحت تاثیر رنگ‌ها هستند و جالب است که بدانید، هر اسمی رنگ مخصوص خودش را دارد. اکنون اگر از رنگ اسم خودتان با خبر شوید، می‌توانید از راز شخصیتی خود تا حدودی مطلع شوید.

رنگ مربوط به اسم آیتین، آبی است و عدد مرتبط به رنگ آن، ۵ است. اسامی دارای رنگ آبی، شخصیتی با روحیات غیر تشریفاتی و بدون تعارف دارند. این نوع اشخاص، بسیار آزادی خواه هستند و آزادی برای آنها بسیار مهم است.
این نوع افراد به دلیل داشتن این ویژگی، نمی‌توانند در محیطی باشند که دیگری بر آنها سلطه داشته باشد.این افراد، اعتقاد بسیاری به حقیقت دارند و به همین علت، زندگی آن‌ها، هرچند با مشکلات و سختی‌های بسیار همراه باشد، اما باز هم برایشان ارزشمند است.

معنی اسم فرنیان

معنی اسم آیتین در فارسی

حروف ابجد اسم آیتین

امیرالمونین علی علیه السلام: « از رسول خدا در مورد حروف ابجد سؤال شد، آن حضرت فرمودند: تفسیر حروف ابجد را یاد بگیرید؛ چرا که همه آن شگفتی است، وای بر عالمی که از تفسیر آن جاهل باشد».

حروف ابجد که بر پایه خط فنیقی شکل گرفته، شیوه ای برای ارزش‌گذاری عددی حروف عربی است. در واقع هر اسم ارزش عددی خاص خود را دارد.

عدد ابجد نام آیتین

ابجد کبیر برابر است با : ۴۶۳
ابجد وسیط برابر است با : ۱۹
ابجد صغیر برابر است با : ۱۳

شخصیت مشهور با نام آیتین

“آبتین” نام پدر فریدون، پادشاه پیشدادی است. وی توسط سربازان ضحاک گرفتار شده و مغز سرش، خوراک ماران ضحاک می‌شود. اما درباره ی نام “آیتین” شخصیت معروفی، در دست نیست.

معنی اسم هوراد

اسم آیتین را برای فرزند خود در نظر بگیرید

با توجه به مواردی که گفته شده، شما می‌توانید نام آیتین یا نام‌های مشابه آن را برای فرزند خودتان در نظر بگیرید تا به او ارزش خاصی دهید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.