سبک زندگی

تفاوت شیشه مصرفی در شیشه حمام و شیشه بالکن؟

مزیت های اقتصادی استفاده از شیشه بالکن و آیا شیشه حمام همان پارتیشن شیشه ای اداره ها است؟

شیشه حمام و شیشه بالکن هر دو جز محصولاتی هستند که چندین سال از مصرف آن ها در کشورهای غربی و آمریکایی می گذرد، اما همین محصولات چند سالی است که وارد ایران شده اند و کاملا طبیعی است که  هنوز در تمام خانه ها شاهد استفاده از آن ها نباشیم. موضوع صحبت امروز در خصوص شیشه حمام برای ساخت حمام شیشه ای و شیشه بالکن برای ساخت بالکن شیشه ای است. این دو محصول با آن که هزینه بسیار کمتری را نسبت به بالکن و حمام عادی در بردارند، اما می توانند تاثیرات شگرف و بزرگی را بر روی ظاهر ساختمان و همچنین داخل ساختمان شما برجای بگذارند.

موضوع اولی که قرار است تا در خصوص آن صحبت کنیم، بالکن شیشه ای است که عمده مواد تشکیل دهنده آن را شیشه بالکن می سازد. بالکن های شیشه ای را غالبا در ساختمان های بالا شهر و مناطق مرفه نشین مشاهده کرده اید و احتمالا با خودتان فکر کرده اید که این نوع از بالکن ها و استفاده از این نوع شیشه بالکن به دلیل هزینه های گزاف و بسیار زیادی که دارد، تنها برای افراد مرفه و پولدار است و دیگران نمی توانند از آن ها استفاده کنند؛ اما این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد.

زمانی که به سراغ ساخت یک بالکن شیشه ای می روید، می توانید مدل های مختلف و همچنین طرح های گوناگونی را که شامل شیشه بالکن سرتاسری، شیشه بالکن ریلی، شیشه بالکن کشویی، شیشه بالکن ثابت و…می شود را ببینید.

انتخابی که می کنید می تواند تحت تاثیر مولفه های گوناگونی باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. توصیه ای که رامادُر برای شما دارد آن است که در هنگام انتخاب نوع شیشه بالکن و طرح بالکن شیشه ای تان به هیچ وجه خود سرانه اقدام به این کار نکنید، زیرا هر طرح و هر نوع از شیشه بالکن مخصوص جایی است و نمی توان آن ها را به جای هم به کار برد؛ بنابراین بهتر است تا از یک  متخصص که در این کار تبحر دارد کمک بگیرید.

شیشه بالکن و حمام درجه یک

مزیت های اقتصادی استفاده از شیشه بالکن

در این قسمت در خصوص مزیت هایی که این نوع از بالکن می تواند برای شما داشته باشد، صحبت خواهیم کرد.

1-اجرای بسیار سریع

نصب و اجرای بالکن شیشه ای و همچنین شیشه بالکن بسیار سریع صورت می گیرد و به احتمال زیاد بیشتر از چند ساعت و یا یک روز کامل به زمان نیاز نداشته باشد. این موضوع می تواند امتیاز بسیار خوبی برای افرادی باشد که وقت برایشان به منزله طلا است و زمان زیادی را نمی توانند صرف اجرای شیشه بالکن و بالکن شیشه ای کنند.

2-هزینه کمتر

همان طور که گفته شد، احتمال آن وجود دارد که فکر کنید، این نوع از شیشه بالکن که برای ساخت بالکن شیشه ای استفاده می شود، فقط مختص مناطق مرفه نشین است، اما به هیچ وجه این طرز تفکر صحیح نیست. بالکن شیشه ای دارای مواد تشکیل دهنده بسیار کمی است که مولفه اصلی و اولیه آن نیز شیشه بالکن است. شیشه بالکن از جنس نوعی شیشه مخصوص به نام شیشه سکوریت تامین می شود. به جز شیشه در ساخت بالکن شیشه ای از پروفیل نیز استفاده می شود.

دیگر موردی که برای ساخت بالکن شیشه ای نیاز دارید، یراق آلات و اتصالات شیشه و پروفیل است. حتما خودتان متوجه شده اید که هزینه تامین این مواد اولیه برای ساخت بالکن شیشه ای بسیار کمتر از بالکن معمولی است و می توانید با استفاده از شیشه بالکن و دیگر وسایل بالکن و یا تراس ارزان تری داشته باشید.

3-ظاهر زیباتر

مورد سوم که شیشه بالکن به کار رفته در ساخت بالکن شیشه ای می تواند برای شما به ارمغان بیاورد در خصوص ظاهری است که به ظاهر ساختمان می بخشد. بالکن شیشه ای را در نظر بگیرید که در یک مجتمع مسکونی اجرا و نصب شده است. با وجود شیشه بالکن، اگر بتوانید در آن بالکن گلدان های ظریف و متنوع را بچینید، می توان به راحتی گفت که منظره بسیار دلپذیر و جذابی را خلق کرده اید.

آیا حمام شیشه ای حریم خصوصی را نقض نمی کند؟

موضوع دومی که می توان گفت تا حدودی با شیشه بالکن ارتباط دارد، شیشه حمام در حمام شیشه ای است. حمام شیشه ای قاعدتا در محیط های کاری دیده نمی شود و صرفا مربوط به ساختمان های مسکونی میشود. با استفاده از شیشه حمام می توان در یک محیط کاملا کوچک و یا محیط بزرگ، فضای مناسبی را جهت استحمام فراهم کرد.

برای ساخت حمام شیشه ای می توانید یکی از دو نوع شیشه مات و یا شیشه عادی را انتخاب کنید. با انتخاب شیشه حمام های مات سکوریت دیگر نیازی به استفاده از پرده و یا کاور برای پوشاندن شیشه ندارید. این نوع از شیشه ها در عین حال که شما را بی نیاز از پرده می کنند، میزان شفافیت و همچنین نور ورودی به فضای حمام را نیز کمتر از شیشه حمام های شفاف می کنند.

نوع شفاف شیشه حمام نیز برای ساخت حمام شیشه ای کاربرد دارد. معمولا از این نوع شیشه در خانه هایی استفاده می کنند که یا فرد به تنهایی زندگی می کند و یا حمام در محیط خصوصی خود فرد است؛ اما در صورتی که حتی از شیشه شفاف برای محیط هایی که چندین نفر در آن زندگی می کنند نیز استفاده کنند، نیاز به پرده و یا کاوری است که روی شیشه قرار بگیرد.

شیشه سکوریت حمام

آیا شیشه حمام همان پارتیشن شیشه ای اداره ها است؟

شاید شیشه حمام و حمام شیشه ای ارتباط چندانی با پارتیشن شیشه ای اداره ها و شرکت ها نداشته باشد، اما اگر با دقت بیشتری به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که شیشه حمام استفاده شده در انواع حمام های شیشه ای در حقیقت همان شیشه استفاده شده در پارتیشن اداری به حساب می آید. هر دوی این شیشه ها از جنس شیشه سکوریت هستند. این نوع از شیشه ضخامت زیادی در حدود 10 میلی متر داشته و به عنوان شیشه نشکن در بازار خرید و فروش می شود. چه برای ساخت حمام شیشه ای و چه برای ساخت پارتیشن اداری بایستی از شیشه سکوریت به همراه پروفیل و یراق آلات استفاده شود.

شیشه حمام و بالکن

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *