اخبارعلمی

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

پاسخ گام به گام تمرین صفحه 103 ریاضی کلاس هفتم از فصل 8 بردار و مختصات با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب تمرین صفحه 103 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به بردارهای مساوی و قرینه از فصل ۸ بردار و مختصات است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۱۰۲ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

در جواب تمرین صفحه 103 ریاضی هفتم داریم :

۱- در شکل زیر نیروی وزن جسم با یک بردار مشخص شده است، نیرویی را که زمین به جسم وارد می کند، با یک بردار نمایش دهید. چرا جسم روی زمین می ماند و حرکت نمی کند؟

چون نیروی زمین برابر و در جهت مخالف آن است و آن را خنثی می‌کند.

جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

۲- شخصی در نقطه A ایستاده است، اگر ۳ واحد به سمت شمال، ۴ واحد به سمت شرق و ۵ واحد به سمت جنوب و در انتها ۲ واحد به سمت غرب حرکت کند، به نقطه B می‌رسد. بردار حرکت شخص از A به B را نشان دهید.

جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

۳- اگر شخصی در نقطه A ایستاده باشد، باید ۳ واحد به سمت شمال و سپس ۴ واحد به سمت شرق برود تا به B برسد. اگر شخص دیگری از همان نقطه A , و۴ واحد به سمت شرق و سپس ۳ واحد به سمت شمال برود، به کدام نقطه می‌رسد؟ چرا؟
B، زیرا هر دو بردارهای مساوی طی کرده‌اند.

جواب سوال ۳ تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

۴- اگر شخص از نقطه A، دو (۲) واحد به سمت غرب حرکت کند، با چه حرکتی به نقطه A می‌‌رسد؟ ۲ واحد به شرق

حالا اگر شخص از نقطه A، سه (۳) واحد به سمت شرق و ۲ واحد به سمت جنوب برود، با چه حرکتی به محل اوّل خود بر می‌گردد؟
۳ واحد به غرب و ۲ واحد به شمال

۵- قرینه جهت شمال چه جهتی است؟ جنوب
قرینه جهت شرق چه جهتی است؟ غرب
قرینه جهت شمال شرقی چه جهتی است؟ جنوب غربی

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۱۰۱ ریاضی هفتم

🔍 در این بخش جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐🔥

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

38 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =