الکترونیک و دیجیتالفناوری
موضوعات داغ

بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019 از نظر Dxomark کدامند؟

بهترین دوربین سلفی گوشی‌های سال ۲۰۱۹ در زمینه های مختلف به انتخاب وب‌سایت DxOMark

بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019 ؛ وب‌سایت DxOMark که با بررسی و امتیازدهی به دوربین گوشی های هوشمند مشهور شده است ، بعد از معرفی لیستی از بهترین دوربین اصلی گوشی‌های هوشمند در سال 2019 ، حال نوبت به بررسی و معرفی لیستی از بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019 رسیده است.

در این مقاله از بخش الکترونیک و دیجیتال ماگرتا ، گوشی‌های هوشمند از لحاظ بهترین دوربین سلفی برای فیلم‌برداری، بهترین برای مسافرت، بهترین برای ثبت تصاویر پرتره و بهترین برای ثبت تصاویر پرتره جمعی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا در نهایت ببینیم کدام یک پیروز این نبرد سخت خواهد شد. در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

[su_box title=”مطالب مرتبط“]

بهترین گوشی‌های هوشمند در سال 2019 کدام‌اند؟

معرفی بهترین گوشی های میان رده در سال 2019 بر اساس قیمت

بهترین گوشی های گیمینگ و مخصوص بازی در سال 2019 کدام اند؟

بهترین دوربین گوشی های 2019 از نظر DxOMark کدامند؟

بهترین گوشی های هوشمند چینی در سال 2019 کدامند؟

[/su_box]

بهترین دوربین سلفی از همه لحاظ : گلکسی نوت 10 پلاس 5G – Galaxy Note 10+ 5G

گلکسی نوت 10 پلاس
گلکسی نوت 10 پلاس – بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019

سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس فایو جی – Galaxy Note 10+ 5G با داشتن امتیاز کلی سلفی از 99 امتیاز ، رهبر فعلی در رتبه بندی سلفی DXOMARK برای دوربین سلفی گوشی های هوشمند می باشد. عملکرد کم‌نظیر این محصول در ثبت تصاویر با کیفیت در شرایط نوری مختلف، آن را به یکی از ایده‌آل‌ترین گوشی‌ها در این زمینه بدل کرده است.

سلفی های گرفته شده با دوربین جلوی گلکسی نوت 10 پلاس میزان نوردهی بسیار خوبی را روی صورت سوژه‌ها نشان می‌دهد. محدوده داینامیکی دوربین (تفاوت بین بخش تیره و روشن)، میزان کنتراست و تعادل نوردهی به خوبی در این گوشی رعایت شده، همچنین جزئیات تصویر خوب است و نویز نیز به خوبی کنترل می شود و در اکثر مواقع تصاویر بسیار تمیز ایجاد می شود.

سامسونگ همچنین در حالت فلاش عملکرد بسیار خوبی دارد و در هنگام عکسبرداری هم در تاریکی کامل و هم در نور کم ، نتایج مطلوبی دارد. علاوه بر این ، حالت بوکه مصنوعی دوربین تصاویری با جداسازی موضوعی مناسب و یک اثر تاری مطلوب را ایجاد می کند.

برخلاف برخی رقبا ، دوربین جلوی نوت 10 5G مجهز به سیستم فوکوس اتوماتیک است. عمق میدان نسبتاً وسیعی دارد که به این معنی است که زمینه ها هنوز هم جزئیات خوبی را نشان می دهند ، که در هنگام گرفتن سلفی در مقابل اماکن گردشگری یا هنگام گرفتن تصاویر گروهی ، مفید است.

دقیقاً مانند تمام گوشی های هوشمند ، عملکرد کلی دوربین جلوی نوت 10 5G همچنان با اختلاف پشت سر دوربین اصلی خود قرار دارد، اما با این اوصاف، اگر عملکرد کلی دوربین سلفی برایتان مهم است، گلکسی نوت 10 پلاس 5G می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.


بهترین دوربین سلفی برای برای فیلم‌برداری : گلکسی نوت 10 پلاس

گلکسی نوت 10 پلاس
گلکسی نوت 10 پلاس – بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019

سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس 5G تنها بهترین عکسبرداری با دوربین سلفی نیست ، بلکه شماره یک برای فیلم برداری با دوربین سلفی می باشد ، با نتایج عالی در کلیه گروه های تست ویدیو. به لطف وضوح تصویر 4K ، نوت 10 پلاس 5G با بهترین جزئیات در شرایط نور مناسب و معمولی در محیط داخلی ، جزء بهترین گوشی ها برای ساخت ویدیو است. برخی از بافت های خوب در نور کم از بین می روند ، اما Note 10+ 5G در شرایط کم نور هنوز از بیشتر رقبا بهتر است.

سامسونگ همچنین از نظر تثبیت کننده ویدیو کار بسیار خوبی را انجام داده است ، که با وجود تعداد پیکسل های بالاتر 4K که الگوریتم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند ، هنوز هم در شرایط داخلی و هم در فضای باز بسیار کارآمد هستند. این کارآمدی هم برای حرکت در هنگام راه رفتن و هم برای لرزش گیر دوربین در هنگام نگه داشتن گوشی، کارایی خود را اصلاح می کند و باعث می شود در اکثر مواقع ، خروجی فیلم صاف و پایدار حاصل شود.

به طور کلی، یک سری مشکل از قبیل عدم ثبات در نوردهی و همچنین مشکل در تنظیم تراز سفیدی به خصوص در شرایط نوری نامساعد، در این گوشی وجود دارند و از ضعف‌های دوربین سلفی آن به حساب می‌آیند، اما با همه این تفاسیر، گلکسی نوت ۱۰ پلاس ۵G باز هم در بخش فیلم‌برداری صدر جدول را در اختیار دارد.


بهترین دوربین سلفی برای مسافرت : گوگل پیکسل 4 – Google Pixel 4

گوگل پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال
گوگل پیکسل 4 – بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019

هنگام گرفتن عکس سلفی در هنگام مسافرت ، می خواهید یک دوربین سلفی باشد که در همه زمینه ها عملکرد خوبی داشته باشد. با این وجود برخی از معیارها برای سلفی های مسافرتی معمولی از سایر معیارها اهمیت بیشتری دارند. به عنوان مثال ، هنگام ثبت عکس های سلفی یا ضبط فیلم ها در مقابل یک مکان توریستی ، عمق وسیعی از زمینه به حفظ وضوح خوب در پس زمینه کمک می کند. دوربین های با عمق میدان باریک زمینه را تار می کنند ، بنابراین در بعضی موارد جزئیات عناصر مهم موجود در تصویر را از دست می دهند.

اغلب زمینه ممکن است آفتابی باشد، در حالی که صورت در پیش زمینه سایه قرار دارد ، بنابراین دامنه پویای وسیع همانطور که رنگ خوبی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است، از این گذشته ، ما می خواهیم پوست صورت هایمان به طور طبیعی رونمایی شود و مناظر در پس زمینه قرار بگیرند.

گوشی هوشمندی که تمام این خصوصیات را به بهترین وجه ترکیب کرده است ، در حال حاضر گوشی گوگل پیکسل 4 می باشد. این گوشی هوشمند دارای عمق بسیار گسترده ای از زمینه با جزئیات عالی در مورد عناصر پس زمینه است. قرار گرفتن در معرض پیکسل 4 به طور کلی در همه شرایط نوری حتی در نور کم ، بسیار خوب است و دوربین قادر به ضبط طیف گسترده ای پویا است.

تصاویر ثبت شده توسط دوربین پیکسل 4 به گونه‌ای است که به نسبت دیگر گوشی‌ها، دقیق‌ترین و واقعی‌ترین رنگ‌ها و شکل‌ها را به نمایش می‌گذارد. اگرچه در برخی موارد، رنگ‌ها کمی غیرواقعی نشان داده می‌شوند، اما به طور کلی، رنگ‌ها به شکل بهتری از سایر رقبا در دوربین سلفی پیکسل 4 به نمایش گذاشته می‌شوند.

علاوه بر معیارهای مشخصی که در بالا ذکر شد ، پیکسل 4 تقریباً در تمام مراحل تست دیگر نیز عملکرد خوبی دارد ، از جمله یک حالت فیلمبرداری عالی ، آن را به یک انتخاب ایده آل برای مسافران سلفی تبدیل می کند.


بهترین دوربین سلفی برای تصاویر پرتره از نزدیک : ایسوس زنفون 6 – Asus ZenFone 6

ایسوس زنفون 6
ایسوس زنفون 6 – بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019

بسیاری از گوشی‌های هوشمند که از فوکوس ثابت بهره می‌برند، برای ثبت تصاویری تا فواصل ۵۰ یا نهایتا ۶۰ سانتی‌متر بهینه شده‌اند. یا تقریبا به اندازه یک دست! این مقدار برای ثبت تصاویر پرتره از نزدیک مناسب نیست و کاربر مجبور است گوشی را کمی نزدیک‌تر به چهره خود نگه دارد.

این زمان است که دوربین‌ها با قابلیت فوکوس خودکار می‌توانند خودی نشان داده و تصاویر پرتره با بالاترین کیفیت ممکن را ثبت کنند. مهم نیست گوشی را در چه فاصله‌ای نگه می‌دارید، درخشندگی تصاویر و کیفیت آن‌ها در تمامی شرایط رضایت‌بخش خواهد بود.

دوربین سلفی منحصر به فرد ایسوس زنفون 6، از یک سیستم فوکوس خودکار استفاده می کند و همچنین ویژگی های دیگری را ارائه می دهد که آن را برای دوستداران سلفی های نزدیک ایده آل می کند. با تشکر از سنسور بزرگ آن ، قادر به ضبط جزئیات بسیار خوب در قسمت های بافتی صورت مانند مو یا مژگان است و فقط به میزان مناسب زیبایی را برای یک ظاهر طبیعی به کار می برد. آزمایش کنندگان DxOMark همچنین رندرینگ طبیعی پوست را دوست داشتند و در اکثر مواقع و به خصوص در فواصل نزدیک ، از سلفی های عالی استفاده می کردند.

زنفون 6 در هیچ یک از دیگر مراحل آزمایشی هیچ شل و ول نیست ، و یکی از بهترین گوس ها برای فیلمبرداری است. فقط اما توجه داشته باشید که عمق میدان آن کاملاً باریک است ، به این معنی که برای کسانی که جزئیات خوبی را در پس زمینه ترجیح می دهند انتخاب ایده آل نیست.


بهترین دوربین سلفی برای تصاویر پرتره گروهی : گوگل پیکسل 4 – Google Pixel 4

گوگل پیکسل 4
گوگل پیکسل 4 – بهترین دوربین سلفی گوشی های 2019

اگر سلفی های سلفی کاملاً مورد شما نیستند و ترجیح می دهید خود را با جمعی از دوستان یا اعضای خانواده خود در یک سلفی گروهی ضبط کنید ، باید مطمئن شوید که از ابزار مناسبی برای کار استفاده می کنید.

در مرحله اول ، شما نیاز به یک دوربین جلو با زاویه دید وسیع دارید تا همه بدون نیاز به استفاده ابرازهای جانبی سلفی مانند مونوپاد ، به تصویر متناسب باشند. در حالت ایده آل ، این دوربین از عمق وسیعی نیز برخوردار است ، به گونه ای که افراد در پشت گروه نیز به همان اندازه سوژه های جلویی از نظر فوکوس بسیار خوب هستند. دیگر معیارها نیز از قبیل تنظیم نور، نمایش طبیعی رنگ پوست و کنترل فرم صورت افراد نزدیک به دوربین، باید مورد توجه قرار گیرد که محصول انتخابی در این بخش، همه این قابلیت‌ها را در خود جای داده است.

در بین گوشی هایی که تاکنون مورد بررسی قرار گرفته اند ، گوگل Pixel 4 به بهترین وجه این معیارها را برآورده می کند. با اندازه 21 میلی متر ، یکی از وسیع ترین زمینه های دید را در بین دوربین های سلفی ارائه می دهد ، این باعث می شود حتی گروه های نسبتاً بزرگ در داخل یک قاب به آسانی قرار گیرند.

با تشکر از عمق وسیع میدان ، افراد در قسمت جلویی و پشتی در کانون توجه قرار دارند و ارائه رنگ در بین طیف گسترده ای از رنگ های پوست بسیار خوب است. آن را برای تغییر شکل اصلاح می کند و عموماً کاملاً تحت کنترل قرار می گیرد. البته سیستم تصحیح تصاویر شاید کمی عملکرد ناپایداری از خود نشان دهد، اما به طور کلی، پیکسل 4 قطعا در این بخش رقیبی ندارد.


نظر شما با انتخاب های وبسایت DxOMark چیست؟ آیا با گوشی های معرفی شده در این مقاله موافق هستید؟ نظرات خود را بخش دیدگاه با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع
DxOMark

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =