ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد زمین مهربان من ⭕️ با مقدمه و نتیجه

متن انشاء دانش آموزی با موضوع «زمین و زیبایی و عظمت آن» با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد زمین و زیبایی های آن : سیاره زمین که محل زیست و اقامت ماست، تنها مکان از کهکشان است که در ان زیست و زندگی و موجود زنده در حال زندگی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد حفظ محیط زیست

انشا در مورد زمین با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد زمین مهربان من با مقدمه و نتیجه

مقدمه: زمین محل سکونت ما، پنجمین سیاره بزرگ بزرگ منظوره شمسی است. این سیاره عجیب هر روز به دور خود و هر فصل به دور خورشید در حال چرخش است و فصل ها و شب و روز از این چرخش ها به دست می آید. زمین در خالی که به دور خودش می چرخد همزمان دور خورشید هم در چرخش است.

بدنه: زمین تنها سیاره مسکونی منظومه شمسی است که روی ان همه نوع موجودات یافت می شود. هر 365 روز یک بار دور خورشید چرخیده و چهار فصل زیبا پدیدار می شود. سطح زمین دارای سنگ و کوه و دره و آتشفشان است. جنگل و کوه و دریا و آب از مواردی است که در زمین دیده می شود. با توجه به اینکه زمین هر سال در حال گرم شدن است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که شاید با افزایش تعداد ساکنان زمین در صد سال آینده امکان زندگی در این سیاره سخت شده و خطراتی برای ساکنانش در پیش روی خواهد بود. مانند کم شدن منابع خاک، کم شدن خوراک و مسکن و موارد دیگر.

امروز مردم جهان با دست کاری منابع طبیعی و بر هم زدن چرخه طبیعت زندگی را سخت و در بعضی مناطق ناممکن کرده اند. هاپکینز دانشمند معروف که همه عمرش به روی ویلچر گذشت در تحقیقاتش گفته که به زودی سیاره زمین دیگر برای زندگی مناسب نبوده و ساکنانش باید فکری به حالش کنند. امروزه وجود سوخت های قدیمی و فصیلی، افزایش کارخانه ها و گرم شدن کره زمین محیط زیست و چرخه‌اش به هم خورده و هیچ چیز سر جایش نیست.

نتیجه گیری: زمین یک سیاره مسکونی است که ما موجودات ساکن روی آن موظف هستیم که از محیط زیستش خوب و دقیق مراقبت کنیم . بر هم خوردن شرایط زندگی و بروز آلودگی و جنگ و خونریزی ها و حوادث ناگوار این کره سبز را نا امن کرده و در سالهای آینده مجبور به ترک ان خواهیم شد.

انشا در مورد زمین مادر انسان ها

مقدمه: زمین این گرد بی مانند را دوست دارم. آب و اقیانوس و کوه و جنگل و چهار فصلش را، این دوران و گردش را و این موجودات عجیبش را، همه را دوست دارم، این سیاره دوست داشتنی پنجمین سیاره بزرگ منظومه شمسی است. این چرخ فلک زیبا که با ناهید و زهره و عطارد همواره در تعامل و رقص هستند.

بدنه: زمین که زیباترین در منظومه شمسی است، شرایط خاص و ویژه ای دارد. دوستی‌اش با خورشید دیرینه است و فصل هایش را با خورشید دارد، گرمای تابش خورشید است که زندگی را در این گرد قهار زیبا کرده است. اقیانوس های بی کران و آتشفشان های بی مانند و داغش، کوه های س به فلک کشیده و پر ابهتش، رودهای جاری و آسمان آبی، چه قدر این زمین جذاب را دوست دارم.

این گسترده بی پایان را عشق می ورزم. زمین گسترده که روی ان راه می رویم و از نور خورشید بهره می بریم و ظلم هم می کنیم. هر بار که دور خودت چرخ می زنی من سلام به خورشید می کنم. هر فصل هم با چرخشت دور مادرت خورشید به من هدیه می شود. چه قدر پرندگانت زیبا و جذابند و چه قدر دوست داشتنی هستی. کوه و صخره و جنگل و دشت و هر آنچه که روی وجود دارد از خدای توست.

تو در حوالی ناهید و زهره و عطارد هم زیبایی، ماه هم که به تو نور شب می دهد زیباست و جلوه تو را دو چندان کرده است. کسوف و خسوف هم از جلوه هایی است که تو نقش داری. و من همچنان عاشق زمین و اهلش هستم.

نتیجه گیری: زمین از سیاره های بزرگ منظومه شمسی است که در حوالی خورشید چرخ می زند و روشنایی می یابد. و من این روزها در حوالی خورشید شاکر خدایی خواهم بود که همه چیزش لطف و کرم و مهربانی است.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد درخت
انشا در مورد چشمه
انشا در مورد رنگین کمان

☑️ به پایان انشا در مورد زمین رسیدیم، اگر نظری در این رابطه داشتید حتما آن را در بخش دیدگاه برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.