ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

مفهوم، ریشه و داستان حکایت با یک گل بهار نمی شود به همراه ترجمه انگلیسی آن

معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود؛ برای مشاهده تمامی مفاهیم، داستان و زمان کاربرد این حکایت در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: معنی ضرب المثل جوجه را آخر پاییز می شمارند

معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

با یک گل بهار نمی شود کنایه از چیست

این حکایت معانی و کاربردهای مختلفی در شرایط مختلف دارد که عبارتند از:

  1. با مشاهده فقط یک مؤلفه و علامت مثبت نمی توان به صورت کلی درباره چیزی نتیجه گیری کرد.
  2. برای رسیدن به هدف باید همه مقدمات فراهم شود و یکی کافی نیست
  3. برای اینکه یک گروه به موفقیت برسد لازم است که همگی به خوبی تلاش کنند و فقط خوب کار کردن یک نفر کافی نیست. بر همه ما لازم است، هر کدام با توجه به سهم و نقش خود و کاری که باید انجام دهد بهترین اجرا را داشته باشیم.
  4. با دیدن جزء و یک نشانه مثبت نمی توان نتیجه گیری کاملا امیدوارانه و کلی کرد.

با دیدن یک موقعیت خوب یا یک اتفاق خوشایند نباید کاملاً خوشحال و خوش بین بود، زیرا هر لحظه ممکن است این وضعیت ایده آل از بین برود. همانطور که شکوفه های بهاری با کوچکترین تغییر در شرایطی مانند سرما، باد و… از بین می رود، نباید زیاد شادی کرد بنابراین نباید خیلی به آن دلخوش بود و باید منتظر شرایط بهتر بیشتر و منطقی تری بود تا بتوان شکوفا شدن بقیه گل ها را نیز دید.

حکایت و داستان ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود

آمده است که جوانی بود که ثروت خوبی را از طریق ارث به دست آورده بود، اما با جهل و بی تدبیری و دوستان بدی که اطراف او را گرفته بودند، همه دارایی خود را از دست داد و چیزی برای آینده و زندگی‌اش باقی نماند. دوستانش که تنها دوستان دوران خوشبختی و ثروت او بودند، وقتی دیدند پولی ندارد او را ترک کردند. مرد جوان، تنها و بی‌کس و فقیر، خودش ماند و خودش.

کم کم کار به جایی رسید که جز پتویی برای گرم شدن در زمستان چیزی نداشت. روزی که گرسنه بود و به دنبال لقمه ای نان خشک می گشت، بوته ای به گل نشسته و پرستویی روی درختی لانه کرده را دید. جوان نادان خیال کرد زمستان تمام شده، بهار تمام شده و دیگر نیازی به پتو ندارد و آن را به چند سکه گرانبها فروخت و با پول پتو غذای گرم تهیه کرد و پس از مدت ها دلی از عزا در آورد.

اما بعد از یکی دو روز سرما و یخبندان شروع شد. او که از شدت سرما می لرزید و بر بخت بدش لعنت می فرستاد و خودش را سرزنش کرد که: چرا با دیدن یک گیاه و یک پرنده فکر کردم زمستان و سرما تمام شده است؟ تنها با یک گل نمی توان از آمدن بهار خوشحال شد چون زمستان به این زودی نمی رود! پس نتیجه می گیریم که وقتی اولین نتیجه خوب یا بد یک کار را می بینیم، نباید آن را رها کنیم یا دیگران را به انجام آن تشویق کنیم. باید دید نتیجه نهایی چه خواهد شد.

با یک گل بهار نمی آید به انگلیسی

One swallow doesn’t make summer meaning
آمدن یک پرستو به معنی رسیدن تابستان نیست.

مطلب پیشنهادی: تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

🔰 شما چه دیدگاهی نسبت به معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود دارید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    سلام ولی با یک گل زهرا بهار میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *