ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست + انشا

تاریخچه و انشایی درباره حکایت «این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست»

معنی ضرب المثل این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست : برای مشاهده مفهوم کامل، داستان و انشایی درباره این حکایت در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل کاشکی را کاشتند سبز نشد

معنی ضرب المثل این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست

مفهوم ضرب المثل این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست

اگر بخواهیم به معنای نزدیک تری اشاره کنیم، یعنی اگر قبلا به شوخی می‌گفت بمیر الان خیلی جدی می‌گوید. یعنی می‌خواهد بگوید الان دیگر در حرفی که زده کاملا جدی است.

یا بیشتر مواقع این ضرب المثل را در مواردی که طرف مقابلش را تهدید می‌کند و کسی او را جدی نمی‌گیرد و حرفش را به حساب شوخی گرفته اما آن افرادی که فرد تهدید کننده را شناخته است می‌گوید این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست و قطعا این بار جدی است و یک کاری انجام می‌دهد.

برای درک بهتر این ضرب‌المثل می‌شود اینگونه اشاره کرد که گاهی فرد گوینده زمانی که از چیزی به شدت عصبانی و خشمگین است و می‌خواهد بقیه را از کاری که امکان دارد انجام بدهد آگاه می‌کند، این ضرب المثل شامل حال او می‌شود. یعنی بهتر است تهدید من را کاملا جدی بگیرید؛ چرا که عواقب بدی به دنبال دارد حال خودتان می‌دانید می‌خواهید باور کنید یا نه.

داستان حکایت این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست

در همین دوران و عصر جدید حکایتی جالب در مورد ستاره شناسانی مبتدی، شهاب سنگی را شناسایی کردند که در عرض ۹۰ روز با مرکز زمین برخورد می‌کند و باعث می‌شود تقریبا ۹۵ درصد مردم زمین از بین بروند و این اتفاق به طور حتمی می‌افتاد. آن ها تمام تلاش خود را کردند تا این خبر را به گوش سران مجلس و رئیس جمهور برسانند.

اما وقتی به حضور رئیس جمهور رسیدند و خبر را گفتند به طور تحقیرآمیزی ستاره شناسان را مسخره کردند و گفتند شما اشتباه کردید و برای ستاره شناسی مبتدی خیلی طبیعی است که اشتباه کند.

اما این خبر کاملا صحت داشت و ستاره شناسان درست متوجه برخورد شهاب سنگ با زمین شده بودند، حرفی که یکی از ستاره شناسان با رئیس جمهور زد این بود که درست است که مبتدی‌ها امکان دارد بیشتر مواقع اشتباه کنند اما این بار فرق دارد و این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست ولی رئیس جمهور ستاره شناسان را مسخره و تحقیر و از کارشان برکنار کرد.

آن‌ها بعد از برکناری از کارشان سعی کردند به رسانه‌ها یا شبکه‌های اجتماعی این خبر را بدهند اما باز هم مانند رئیس جمهور تحقیر شدند و هیچ کس حرف آن ها را باور نکرد به جز خانواده‌هایشان آن ها هم پس از کلی تلاش برای فهماندن به مردم که چیزی به مرگ زمین نمانده خسته شدند و به کنار خانواده‌هایشان رفتند و دقیقا زمانی که تکه‌های شهاب سنگ به سمت زمین پرتاب می‌شد تازه همه مردم به چشم دیدند.

که این خبر دروغ نبوده و دیگر به کلی دیر شده بود. ولی ستاره شناسان داستان ما در کنار خانواده‌شان بودند آخرین لحظات را با شادی سپری کردند تا لحظه‌ای که شهاب سنگ به کلی با زمین برخورد کرد و همگی از بین رفتند. این است حکایتی جالب که می‌گوید بهتر است گاهی اوقات برخی تهدید ها را باور کرد چرا که ممکن است آخرین روز زندگی‌مان باشد.

انشا درباره این تو بمیری از آن تو بمیری ها نمی باشد

مقدمه: بیشتر مواقع در زمان عصبانیت به حرف کسی که شما را تهدید می‌کند گوش نکنید، چون او خشمگین است و متوجه حرف‌هایش نیست.

بدنه: اینکه فردی اهل دعوا و جدل نیست اما کسی که او را می‌شناسد و می‌گوید اگر تو را تهدید کند بهتر است به تهدیدش توجه کنی.

نتیجه: بهتر است با شخصی که شما را تهدید به مردن می‌کند ادامه بحث را کش ندهید؛ چرا که امکان دارد این بار با دفعه‌های قبل فرق داشته باشد.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل هر چقدر پول بدی آش می خوری
و
معنی ضرب المثل کلاه خود را قاضی کردن

✅ به پایان معنی ضرب المثل این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این حکایت داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 3 =