سبک زندگی

جواب درک و دریافت صفحه ۲۳ فارسی ششم ، بخوان و بیندیش هدهد

پاسخ درک و دریافت درس دوم صفحه 23 فارسی ششم و جواب درک و دریافت بخوان و بیندیش هدهد

جواب درک و دریافت صفحه ۲۳ کتاب فارسی پایه ششم ، در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پاسخ سوالات درک و دریافت درس دوم بخش بخوان و بیندیش هدهد آماده شده است.

مطلب پیشنهادی : معنی حکایت علم و عمل فارسی ششم

جواب درک و دریافت صفحه 23 فارسی ششم درس دوم

جواب درک و دریافت صفحه ۲۳ فارسی ششم

۱- پیرزن در کجا زندگی می کرد؟او در باغی که نزدیک شهر بودن اقامت داشت.

۲- تفاوت های کلاغ و هدهد را بیان کنید.

  • هدهد صدا و آواز بسیار دل انگیزی دارد اما کلاغ اینطور نیست.
  • کلاغ نماد خبر رسان خوبی ها و کلاغ نماد بد خبری و شومی می باشد.

۳- با توجّه به متن درس، پیرزن چه ویژگی هایی داشت؟

اون انسانی مهربان و دانا بود. همچنین پیرزن داستان بسیار دانا، زیرک و باهوش بود.۴- به نظر شما چرا بعضی از افراد، زود به دام می افتند؟

داشتن غرور و تکبر بیش از حد می تواند به راحتی چشم انسان را ببند. غرور زیاد به حدی بد است که می تواند ما را از تشخیص درست کوچک ترین مسائل نیز گمراه کند و به دام بیاندازد.

۵- از این داستان (بخوان و بیندیش هدهد) چه فهمیدید؟

از این قصه می توان دو پیام مهم دریافت کرد. یکی اینکه ما نباید اصلا غرور بیش از اندازه داشته باشیم و همیشه باید با فروتنی و تواضع رفتار کنیم و یکی اینکه اگر در کاری موفق نشدیم و شکست خوردیم گردن شانس و اقبال نیاندازیم زیرا مقصر خودمان هستیم و باید دفعه بعد درست عمل کنیم.

دانش آموز گرامی پاسخ به این سوالات بسیار ساده می باشد لطفا قبل از استفاده از مطالب این مقاله سعی کنید کمی فکر کرده و اگر پاسخ سوالی را پیدا نکردید از این مطالب استفاده کنید.شما چه پاسخ هایی برای سوالات درک و دریافت صفحه ۲۳ فارسی ششم دارید؟ از طریق بخش نظرات با سایر دانش آموزان در ارتباط باشید✅.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.