ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب سوالات درک مطلب درس دوم پنجره های شناخت فارسی ششم

پاسخ و حل سوالات درک مطلب صفحه 16 درس دوم پنجره های شناخت کتاب فارسی پایه ششم دبستان

جواب سوالات درک مطلب صفحه ۱۶ درس دوم پنجره های شناخت فارسی ششم ابتدایی ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا با جواب و پاسخ سوال های درک مطلب صفحه 16 درس دوم پنجره های شناخت کتاب فارسی ششم دبستان آشنا می شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: معنی کلمات درس دوم پنجره های شناخت فارسی ششم
و
جواب درک مطلب درس اول فارسی ششم

جواب سوالات درک مطلب صفحه ۱۶ درس دوم پنجره های شناخت فارسی ششم
جواب سوالات درک مطلب صفحه ۱۶ درس دوم پنجره های شناخت فارسی ششم

جواب سوال های درک مطلب صفحه 16 درس دوم فارسی ششم ابتدایی

در سوالات درک مطلب صفحه ۱۶ درس دوم پنجره های شناخت کتاب فارسی پایه ششم دبستان سوالاتی مطرح شده است که در ادامه به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم.

سوال 1) با توجه به متن درس، نظر گروه «ایمان»، چه بود؟

پاسخ: اعضای گروه ایمان بر این باور بودند که این چهار کلمه به ترتیب درستی به دنبال هم آمده اند. زیرا ما با شناخت خود و شناخت خلق و خلقت، سرانجام به خالق همه این ها ایمان می آوریم.

سوال 2) نظر شما درباره ی آن چهار واژه، چیست؟

پاسخ: به نظر من این چهار واژه جزء چیزهایی هست که باید راجع به آن فکر کرد و فکر ما راجع به آن، روی زندگی ما تاثیر می گذارد. مثلا اینکه خالق دنیا را خدا بدانیم یا خیر؟

پاسخ دیگر: به نظر من ما می توانیم با بررسی دقیق خود و سایر مخلوقات، به شناختی بهتر از خالق برسیم.

سوال 3) نظر گروه اخلاق را با گروه تفکر مقایسه، و یک شباهت آنها را بیان کنید.

پاسخ: هر دو گروه، بین آن کلمات ویژگی مشترکی پیدا کرده بودند. گروه تفکر گفت همه کلمات با خ شروع می شوند و گروه اخلاق هم گفت: ریشه ی همه ی آنها اخلاق نیکو است.

سوال 4) شما نظر کدام گروه را می پسندید؟ دلیل آن را برای کلاس بازگو کنید.

پاسخ: من نظر گروه اخلاق را پسندیدم، چون خالق ما (خداوند) ما را خلق کرده است تا با اخلاق نیک زندگی کنیم.

پاسخ دیگر: من نظر گروه ایمان را پسندیدم، چرا که آنها بر این باورند که با شناخت خود و شناخت خلق و خلقت، می توانیم خدا را بهتر بشناسیم.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و نتیجه اخلاقی حکایت محبت فارسی ششم ابتدایی

توجه: شما دانش آموزان عزیز و کوشا می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر به مطالب کمک درسی فارسی ششم دبستان، کلمه و عبارت « ماگرتا » را به همراه مطلب مورد نظر خود جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات درک مطلب صفحه 16 درس دوم پنجره های شناخت کتاب فارسی ششم دبستان ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !