ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هنر ✍️ انشاء در مورد هنر چیست و هنرمند کیست

متن های انشای زیبا و خواندنی درباره رشته هنر و هنرمند با توصیف های زیبا

انشا در مورد هنر و هنرمند؛ هنر به معنی صنعت، مهارت و استادی است که به شیوه های مختلف بروز پیدا می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد هدف زندگی

انشاء با موضوع هنر با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد هنر کلاس چهارم

مقدمه : هنر به معنی توانایی و استادی در یک رشته است که اغلب انسانها یک رشته را انتخاب کرده و در آن زمینه به فعالیت و تمرین و تلاش می پردازند و به درجه استادی در ان رشته دست می یابند. هنر نوعی گرایش روح است، یعنی فردی با توجه به علایق و سلیقه هایش به یک هنر روی می آورد.

بدنه : هنر را توصیف خاصی نیست و هرکس به شیوه ای توصیف می کند. یکی هنر را در سرودن شعر می داند و دیگری در نقاشی کشیدن، یکی با گل کاری و درخت کاری، دیگری با خطاطی و یکی با خیاطی، دیگری با منبت کاری و دیگری با تصویر سازی روی شیشه و دیگری طراحی صفحات اینترنتی و دیگری با تولید علم. هر چه قدر هم که توصیف کنیم فردی ممکن است توصیف بهتری از هنر و هنرمند داشته باشد.

شاید هنر همان دیدن شاخه گلی در حوالی درختی تنهاست و دیگری آواز بلبلی روی شاخه، ترسیم پر پرنده در حال پرواز و دیدن موج در حال هجوم، شاید نوای مرغی در دور دست ها و شاید هم آهنگری که پای کوره دلش اشکی می فشاند و آهن تفتیده را به شکلی و جسمی در می آورد.

شاید عاشق هم یک هنرمند است، همانی که روی شن تصویری زیبا از عشقش ترسیم می کند او هم هنرمند است. یا بازیگری که به خوبی حق مطلبی را ادا می کند. تصویر سازی روی فلزهای قیمتی و هزاران نوع کار و رفتار که هر انسانی بر اثر ذوق و شوق درونی خودش انجام داده و روحش به تعالی و تکامل می رسد.

نتیجه گیری : انسانها روحی لطیف با گرایشهای مختلف دارند، گاهی به سمت خلق و گاهی به سوی پرورن و بزرگ کردن، گرایش به هنر امری کاملا ذاتی است و با قرار گرفتن در محیطی مناسب استعدادی رشد کرده و تا مرز هنر مندی و استادی پیش می رود. مهارت و استادی در یک دانش و موضوع نیازمند تلاش و تکاپو پشتکار است. همانا انسانهایی که پشتکار ندارند همانا به درجه هنر یا استادی نمی رسند.

انشاء با موضوع هنر با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه : هنر یعنی دل بستن برای کاری و انجام دادن تا مرحله استادی و مهارت، گاهی انسان ها از روی دلتنگی و یا علایق درونی اقدام به هنری و فعالیتی می کنند و چندان در یک زمینه به تلاش و پشتکار خود ادامه می دهند که به درجه یا رتبه یک و اعلی دست می یابند.

بدنه : هنر یعنی قدرت پروردن و به مقصد رسانیدن، هنر یعنی خواندن، مراقبت کردن، صیقل دادن، کشیدن، ترسیم کردن، با عشق روی ساحل و شنم راه رفتن و ان لحظه نرم را نوشتن، لحظه دیدار و روبوسی خورشید را دیدن و نوشتن، خنده گل را در ابتدای صبح عکس گرفتن و در حواشی بهار قاب گرفتن. هنر یعنی داشتن حس عشق به سبزه نازک زیر درخت، کشیدن صحنه ها روی بوم و نقش خاطره زدن روی آن، کشیدن نقش یک دلدار روی شیشه و مهم تر از همه کشیدن یک تصویر از عاشقان روی شن، یا شنیدن نغمه دریا هنگام صبح که به تنه قایق می خورد و قایق را پرپر می کند.

کشیدن زلف خورشید روی دفتر خاک و رفتن تا انتهای زندگی، هنر یعنی کاشتن گل روی پنجره سنگی و آب دادن به بوته ای در دل کویر، شاید هنر همان آفریدن انسان باشد که اولین هنرمند جهان خلق کرد و برای دیگران راهی جلوی پا گذاشت.هنر یعنی خلق ثانیه های بی بازگشت که هیچ کس نمی تواند زمان دقیقش را مشخص کند که کی و در چه زمانی رخ داد.

هنر یعنی کشیدن خطی سبز بر پیکر یک برگ با قلم عشق، شاید هنر همان بافتن فرشی باشد که بی طرح و نقشه در ذهن دختری روستایی شکل می گیرد و یا طرح ترمه ای است که هیچ کس نمی تواند خلاقیت هنرمندش را منکر شود. هنر همان طاق زدن گره های دل با گره های فرش است که بر روی هر فرش نقشی می زند و خاطره دختر روستایی را گل افشان می کند. هنر همان نقش براق زدن روی یک شیشه است که تا همیشه دنیا برای هنرمندی خالقش کف می زند.

نتیجه گیری : هنر انسان را بزرگ و توانا می کند، هنر روح را بزرگ کرده و موجب شادی قلب و تکامل انسان می گردد. چه بسیار هنرمندانی که به علت عشق در کار به درجه جهانی دست یافتند و کارشان عظمتی بزرگ یافت. هنر انسان را بزرگ و روحش را به خدا نزدیک می کند. چه بسیار هنرمندانی که عارف هستند و شاعر و همین نوع نگاهشان به زندگی از آنان انسانهایی بزرگ و هنرمند ساخته است.

انشاهای پیشنهادی:
انشا درباره ورزش و سلامتی
و
انشا در مورد علم و دانش

☑️ به پایان متن های انشا در مورد هنر رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی درباره این موضوع دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *