ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد صله رحم و احسان به خویشاوندان

متن انشاء درباره «صله رحم و احسان به خویشاوندان» با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا دانش آموزی در مورد صله رحم : دیدار با اقوام و نزدیکان و دریافتن مشکلات و باخبری از حل هم نوعی عبادت است. چه بسیار عبادت هایی که از روی ریا باطل می شود و کس نمی داند که عشق به بندگان خدا عبادت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره ذهن من دنیای من

انشا در مورد صله رحم و احسان به خویشاوندان

انشا در مورد تاثیر صله رحم و احسان به خویشاوندان

مقدمه: کاش به جای اینکه هر ساعت موبایل خود را چک کنیم و چشممان درد بگیرد، سری به نزدیکترین خویشاوند خود بزنیم. حالی از مادر و پدر خود بپرسیم و خوشحالش کنیم. به عیادت بیماری برویم و از حالش خبردار شویم. کاش هر غروب بساط چای دم کنیم و به سراغ دوستان و آشنایان رفته و حالشان را بپرسیم.

بدنه: چه قدر دنیای امروزی غریب شده است. در ساختمان کناری بیماری در عذاب است و ما بی خبریم و یا در طبقه پایین زنی و مردی گرفتار مشکلات هستند و ما اسیر دنیای مجازی، کودکی مسافر محک است و ما نمی دانیم. خانواده ای از اطرافیانمان در بیمارستان است و ما در جای دیگر در مسافرتیم. پدر ی در حال مرگ است و فرزندی گرفتار ولی ما همچنان غرق در خودمان، پول می شماریم و در فکر بورس و مال هستیم. غرق در دنیای دلار و پول و طلا.

غافل از اینکه خدای من در دل های دردمند جای دارد و من برای رسیدن به هر جا و مقامی باید او را بیابم.کاش کمی با او باشم و دلهای دردمند را دریابم. صله رحم از جمله عباد تهایی است که موجب افزایش عمر و روزی می گردد. کلمه صله به معنی احسان و پاداش است که شاید نشان دهنده این است که با انجام عمل رفت و آمد و دوستی با مردم و خویشاوندان پاداشی عالی چون افزایش عمر نصیب بندگان خدا می گردد. کسی که بی دلیل و علت از خویشاوندان خود دوری می کند مورد غضب و لعنت خدا قرار می گیرد.

نتیجه گیری: انسان موجودی اجتماعی است که به تنهایی نمی تواند به زندگی خود ادامه دهد و مجبور به برقراری رابطه با دیگران است. شاید برقراری روابط دوستانه و صمیمانه میان دوستان و نزدیکان موجب گسترده شدن روابط شده و از طرفی گره ای از مشکلات مردم باز گردد. چه بسیار غفلت هایی که موجب بروز حوادث سخت و حتی مرگ گردد. چه بهتر که حالی از اقوام بپرسیم و تا قبل از این که دور شود، کاری انجام دهیم.

انشاء کودکانه با موضوع صله رحم

مقدمه: هیچ وقت به شوق تماس با خویشاوندان به سراغ تلفن نمی رویم و هربار که دستمان می گیریم به هوای دنیای مجازی است و کرونا این مهمان ناخوانده چه قدر ما را از حال هم بی خبر کرد. هر جا که خواستیم برویم، گفتند در خانه بمانید و شهروند نمونه هم گردید. غافل از اینکه همین روزهایی که کرونا در کوچه خیابانها جولان می داد ، ما از دوستان و خویشان و بزرگان و پدر و مادر خویش غافل شدیم.

بدنه: هر روزی یک خبر نامناسب و تلخ از خویشاوندان خود می شنویم. یکی از دنیا رفت و دیگری بیمار است. پس چرا ما از حال هم بی خبریم. یکی کودکی به جمعشان زیاد شده و دیگری هم از شهر ما رفته است. خدایا چرا این قدر دلها سنگی شده و هرکس دنبال زندگی خودش است. خدایا چرا دلم این قدر بی تفاوت شده و من بی تفاوت به درد مردم شده‌ام.

انگار دیگر منتظر هیچ مهمانی نیستیم و در را به روی همه می بندیم و از شنیدن خبر درد کسی ناراحت نمی شویم. خدایا مدرن شدن و اینترنت با مردم چه کار کرده که چنین پر از سکوت و بی تفاوتی شده ایم. خدایا سنگ بی درد دل را از مردم بگیر و به جایش مهربانی را عطا کن. یاری‌مان کن تا از حال و روز مردم و دوستان و خویشاوندان غافل نشویم. از امروز دل را به درد مردم هوشیار کنیم و به سراغشان برویم.

سری به بوی گل بزنیم و با همه اطرافیان دور و نزدیک آشتی کنیم. کاش به سراغ پیرزن همسایه برویم و از حالش بپرسیم و کمک حالش گردیم. به دوست یا آشنایی که روی تخت بیمارستان افتاده سری بزنیم و آبی دستش دهیم. حتما خدا در همان حوالی شاهد و ناظر اعمال و رفتارهای ماست. چه بسیار فرصت های مهربانی و عشق که از دست رفته و دستمان به جایی بند نیست. خداوند بندگانش را بر خودش مقدم دانسته و گفته است که حق خودم را می بخشم ولی از حق بندگانم نمی گذرم. پس بهتر است از هوای بندگانش را داشته باشیم و از آنان غافل نشویم.

نتیجه گیری: کاش هر صبح به هوای دوستی و مهربانی از خواب برخیزیم. دسته گلی بخریم و به دیدار نزدیک آشنای دردمند برویم. کاش برسد روزی که تب همدیگر را داشته باشیم و برای دیدار هم لحظه شماری کنیم. گاهی در مراسم های مختلف سفره ای ترتیب دهیم و در یک دور همی از هم باخبر شویم. باشد که از طریق صله رحم بسیاری از مشکلات مردم مرتفع گردد.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد طعم مهربانی انسان ها
و
انشا در مورد چرا باید از طبیعت مراقبت کنیم

☑️ به پایان متن انشا در مورد صله رحم رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *