ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد

انشایی در مورد شخصیتی که هرگز فراموش نخواهم کرد با موضوع مادر ، پدر و سردار سلیمانی

یکی از بهترین موضوعاتی که می تونا برای آن انشاء نوشت انشا در مورد چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد است. همیشه در زندگی همه افراد یک افراد مشترک یا خاص بوده که تاثیر مثبتی در زندگی فرد داشته و همیشه با نام یک قهرمان در زندگی شخصی خود یاد می کند. در ادامه با انشا ماگرتا درباره همین موضوع همراه باشید.

همچنین بخوانید : انشا در مورد دفاع مقدس ۱۰ خط

انشا در مورد شخصیتی که هرگز فراموش نخواهم کرد

انشا در مورد چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد

در این بخش سه نمونه انشا برای شخصیت های مختلفی آماده کرده ایم و شما می توانید به اختیار خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم از این انشاها الهام بگیرید و یا شخصیتی دیگر را با در متن جایگزین کنید تا بتوانید یک متن خوب برای معلم تان بنویسید.

انشا در مورد ایران وطن من است

انشا شخصیتی که هرگز فراموش نخواهم کرد مادر

مقدمه :‌ انشایم را با عشق به مادرم آغاز می کنم که بعد از خدا ، خدای دل و جان من توئی.

بدنه انشا : مادر او‌لین تجربه عشق و علاقه، اولین آغوش و اولین ناز و نوازش. هر کس بی منت و بی دریغ نهایت مهرش را نثار فرزند می نماید حتی در شرایطی که آنان بی محبت باشند، و هر دفعه که فرزندان اشتباهی مرتکب می شوند آنها را می بخشد و مجدد در آغوش می گیرد. لحظه هایش را با دعا برای فرزندانش می گذراند و همیشه برایشان نگران است. شادی وی هنگامی تکمیل می گردد که فرزندانش شاد و خرسند باشند.

نتیجه گیری : و در پایان، کلمه و واژه ها بسیار کوچک تر از آن می باشند که او را آن طور که سزاوار میباشد، تعریف نمایند. امیدواریم تمامی ما فرزندان خوبی برای مادرانمان باشیم.

انشا در مورد کمک به دیگران با مقدمه و نتیجه

انشاء در مورد چهره ای که در ذهنم ماند پدر

مقدمه :‌ خیره شدن به کادر عکس او من را به دور دست ها میبرد. سال های حضورش، سال هایی که گرفتاری ها با او تقسیم می‌شد. پایدار مثل کوه، چه مقدس میباشد نامش! پدر

بدنه انشا : پدر قدی بلند داشت، با کتف هایی پهن، چهره ای گندمگون و محاسنی سپید که به صورت‌اش زیبایی خاصی می بخشید چشمانی سیاه و نافذ که او را دوست داشتنی تر می کرد؛ دستان پینه بسته اش حکایت از رنجی کهن داشت .

مهربان و مملو از احساسات لطیف و دلداده شعر و کتاب، صدای اذان و اقامه اش آرامش بخش دلهایمان بود، سخنانش مدام چاشنی قصه و حدیث داشت.

در برخورد با سایر افراد انسان خاکی، خوش رو و خوش مشرب بود صفا، صمیمیت و مهمان نوازی وی زبانزد خاص و عام بود.

نتیجه گیری : پدر بوی خاصی داشت، بوی کار و کوشش، بوی غیرت و مردانگی، بوی مهربانی و ایثار، بویی که هنوز بعد از سال ها در خانه ی پدری مشام جان را ناز و نوازش می دهد. ای کاش میشد با شنیدن صدای در به بودن وی در پشت در امیدوار بود .

انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه

انشا چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد حاج قاسم سلیمانی

مقدمه :‌ انشا درباره ی قاسم سلیمانی: پدر ، این همه شیون و حزن برای چه است ؟ مگر چه گردیده که همه جا مملو از ناراحتی و افسوس و اندوه است ؟ چه شده که خیابان ها مالامال گردیده از عزادارانی که زاری کنان بر سر خود می کوبند و علیه دشمن شعار میدهند؟

بدنه انشا : پسرم ، ما آدم بزرگی را از دست داده ایم . وی کسی نیست جز شهید سردار قاسم سلیمانی ؛ مردی خداترس ، با ایمان ، وطن دوست و شجاع . وی تکیه گاه ملت جمهوری اسلامی ایران بود و تا وقتی که نفس می کشید،هراسی در ملت نبود. و مردم به داشتن وی می بالیدند. پدرجان ،مگر وی چه کرده بودند که اینقدر نزد مردم دوست داشتنی شده اند.

پسرم ، هنگامی که تو دو سه سالی بیش نداشتی ، یک عده آدم های شرور در این جهان بودند که زندگی را به کام مردم تلخ کرده بودند و آرامش و امنیت را مختل کرده بودند.

در حالی که بیشتر کشورها به دور میز نشسته بودند و کوشش هایی نمادین برای برقراری صلح و دوستی می کردند ، این کشور ایران بود که به پا خاست و سردسته ما کسی نبود جز سردار سلیمانی . انگار نوری از یک دریچه کوچک آغاز به تابش کرد .

این فروغ و روشنایی، روشنایی امید بود ، نوری که مسلمانها حقیقی عالم را بیدار کردو آنان را به پیکار با دشمن فراخواند . این سردار سلیمانی ما بود که بدون هیچ واهمه و خوف عملیات های پی درپی را طرح ریزی می‌کرد. و دوشادوش رزمندگان به جنگ می پرداخت.

نتیجه گیری : پدرجان ، اکنون میفهمم که چه بزرگمردی را از دست داده ایم . به راستی سردار سلیمانی همیشه در تاریخ جاوادان خواهد ماند و برای من و دوستانم ، بدون شک الگوی شجاعت و دلاوری می باشد.

انشا در مورد آدم فضایی با مقدمه و نتیجه

✅ در این نوشته سه انشا مختلف در مورد چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد را با هم خواندیم، شما نیز می توانید از بخش نظرات مطالبی را در این مورد برای سایر دانش آموزان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر به دنبال مطلب درسی دیگری می گردید حتما در هنگام جست و جو کلمه ماگرتا را به آن اضافه کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *