ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد نوجوانی در یکی از قالب های نوشتاری

انشا در مورد نوجوانی در قالب خاطره و نامه رسمی و گزارش صفحه 81 درس ششم نگارش پایه نهم

انشا در مورد نوجوانی در یکی از قالب های نوشتاری ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب انشا درباره نوجوانی با مقدمه و نتیجه در قالب های خاطره ،‌ داستان و نامه رسمی از صفحه 81 در ششم کتاب نگارش نهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین مشاهده کنید: انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری

انشا در مورد نوجوانی در یکی از قالب های نوشتاری
انشا در مورد نوجوانی در یکی از قالب های نوشتاری

انشا در مورد نوجوانی در قالب داستان و خاطره نگارش نهم

مقدمه: کسی که وارد دوره نوجوانی می شود احساس می کند که بزرگ شده است و باید کارهای بزرگی انجام دهد. او به جهان اطراف خود به گونه ای متفاوت نگاه می کند و همیشه احساس می کند که با دیگران متفاوت است.

تنه انشا: از زمانی که به دوره نوجوانی رسیدم، اعتماد به نفسم خیلی زیاد شده و رویاهایم هم افزایش یافته است، این را مخصوصاً شب ها قبل از خواب درک می کنم.

رویاهایی که حس می کنم دور و دراز هستند، اما همچنان می خواهم به آنها فکر کنم، مثلا یکی از آرزوهای دیرینه ام تحصیل در دانشگاه آکسفورد و سپس تدریس در دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

خواهرم می گوید: رویا بافی و کمی بد اخلاقی ویژگی های آدم های هم سن توست که هر دوی آن بعد از دوران بلوغ و نوجوانی کمتر می‌شود. در ادامه باز هم خواهرم گفت: اینکه بد اخلاقی های آدم کمتر بشود خیلی خوب است اما رویا بافی همیشه بد نیست. به عبارت دیگر، اگر فردی بعد از فکر کردن به رویاهای بزرگ، تصمیم جدی برای رسیدن آنها بگیرد، بسیار خوب است و باعث پیشرفت می شود. من رویاهایم را دوست دارم و برای تحقق آنها سخت تلاش می کنم.

از سال های نوجوانی، به جز رویاها و رفتارهای بد، تغییرات دیگری را نیز در خود مشاهده کرده ام. مثلاً می بینم ظاهرم، صدایم، افکارم، سلیقه ام، حتی ظاهرم کمی تغییر کرده است. احساس می کنم قوی تر و مطمئن تر از همیشه هستم و به ظاهرم حساس تر هستم.

با اینکه می خواهم مستقل باشم، گاهی اوقات زیاده روی می کنم، مثلا وقتی مادرم می پرسد این لباس را بپوشم یا نه، خیلی عصبانی می شوم. خلاصه اینکه نوجوانی هم خوب است و هم بد و من سعی می کنم خوب و بد را در نوجوانی حفظ کنم و به بزرگسالی نبرم.

نتیجه گیری: نوجوانی دورانی پر از فراز و نشیب در زندگی ماست. دورانی که بیشترین تأثیر را در شکل گیری شخصیت و آینده ما دارد. باید از این فرصت کوتاه و ویژه به نحو احسن استفاده کنیم و آن را از دست ندهیم.

انشا درباره نوجوانی در قالب نامه رسمی صفحه 81 نگارش پایه نهم

مقدمه: دوران نوجوانی عزیزم!
امروز برایت می نویسم.
نامه ای به تو!
کجا باید بنویسم؟
از کجا آغاز کنم؟
از عذرخواهی؟ از احوال پرسی؟

تنه انشا: نمی دانم در روز قیامت چه جوابی به تو بدهم!
نمی دانم اگر بچه هایم از تو بپرسند چه بگویم!
به من بگو، چه اتفاقی برای کودکی من افتاده است؟
بگویم بهترین روز زندگی من چه شد؟
چرا خنده ام به گریه تبدیل شد؟
چرا زندگی من پر از غم است؟
به من بگو در نوجوانی چه می کردم؟
بگویم تا کجا پای نوجوانی ام ایستادم؟
نوجوانی جان!
آیا من و تو روزهای خوشی را با هم گذراندیم؟

نتیجه گیری: نمی دانم تقصیر من است که بدترین ها رو با تو گذروندم یا تو که بدترین ها را برایم به ارمغان آوردی!
فقط میدانم آنگونه که باید باشی نبود!

همچنین بخوانید: انشا در مورد جلسه امتحان در یکی از قالب های نوشتاری
و
انشا در مورد یک روز از کلاس در یکی از قالب های نوشتاری

✅ به پایان مقاله انشا در مورد نوجوانی در یکی از قالب های نوشتاری از صفحه ۸۱ کتاب نگارش نهم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.