ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه ✳️+ انشا و اصطلاح انگلیسی

ریشه و مفهوم حکایت قدیمی «خدا از دهنت بشنوه» به همراه انشایی در مورد آن

معنی ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه : گاهی اوقات برایمان پیش می‌آید که از زندگی یا مساله‌ای ناامید شویم و وقتی کسی به ما حرف‌های خوشبینانه می‌زند و آرزوی خوبی دارد ما در جواب حرف‌های مثبت و انرژی بخش آن فرد می‌گوییم که خدا از دهنت بشنوه و امیدوار هستیم که خدای متعالی این دعای امید بخش را برآورده کند.

به همین صورت زمانی که فردی ناامید و نگرانی بسیار دارد، یک شخص دیگر حرف‌های خوشبینانه به آن فرد می‌زند و در جواب می‌شنود که خدا از دهنت بشنوه. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

معنی ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه

معنا و مفهوم ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه

در اصل و حقیقت این ضرب‌المثل می‌خواهد بگوید که اگر در شرایط حال بد یک فرد حرف‌های خوشبینانه و مثبت به او بزنید قطعا تاثیر خوبی در حال افراد دارد؛ بنابراین اگر سعی کنید همیشه با زبان خوش حرف بزنید قطعا در روحیه و حال و هوای دیگران تاثیر مثبت و بسزایی خواهید داشت.

زدن حرف‌های خوشبینانه در صحبت با فردی که ناامید و بدبین است بسیار تاثیرگذار است و در بسیاری از مواقع این آرزوهای خوب در حال افراد نتیجه بخش است و خدا نیز همیشه گوش به زنگ حرف های خوش و خوب است؛ پس ضرب‌المثل خدا از دهنت بشنوه یک حقیقت اثبات شده است.

داستان حکایت خدا از دهانت بشنود

این از گذشته‌های دور رواج داشته است که ما این حس خوشبینانه را داشتیم وقتی کسی حرف‌های مثبت می‌زند خدا هم آن آرزو و دعا را برآورده کند تا این حال خوب عملی شود و آرزوی مثبت به نتیجه برسد.

این موضوع زمانی خودش را نشان می‌دهد که همیشه وقتی کسی یا کسانی دچار حال بد هستند ما زدن حرف‌های خوشبینانه و ابراز امیدواری کردن سعی می‌کنیم که حال خوب را به آن فرد تلقین کنیم.

انشاء با موضوع ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه

مقدمه: ما و شما گاهی شده است که پیش کسانی از غم و غصه‌های خود می‌گوییم یا درد و دل می‌کنیم و آن فرد یا افراد در مقابل ما خواست حال خوب و اتفاقات بهتری را دارند که ما و شما هم در جواب آن‌ها می‌گوییم که خدا از دهنت بشنوه.

بدنه: اگر بخواهیم از طرف دیگر به این قضیه نگاه کنیم و بگوییم ما به عنوان افرادی که قرار است به دیگران حرف‌های امیدوارانه بزنیم، حتما در مواردی که حس ناامیدی در یک فرد بالا است بسیار کاربرد دارد و نتیجه بخش است و همیشه خداوند اجابت کننده این دعاهای خیر است؛ پس چه بهتر که ما کسانی باشیم که این آرزوی خیر را در قبال دیگران انجام دهیم.

نتیجه: از تمامی مطالب گفته شده این مقاله چنین نتیجه ای می توان گرفت که سعی کنیم همیشه به حال دیگران آرزوی خوب و خیر کنیم و چنان که گفته شد خداوند شنونده حرف‌های مثبت ما است، این زمانی است که ما به هم نوع خود اهمیت دهیم و حال خوب آن‌ها برای ما مهم و با اهمیت باشد.

اصطلاح انگلیسی خدا از دهنت بشنوه

در زبان انگلیسی از اصطلاح «May your word be fulfilled» برای بیان این ضرب المثل استفاده می شود.

مَثَل های پیشنهادی: معنی ضرب المثل دارندگی و برازندگی
و
معنی ضرب المثل وقت نداره سرشو بخارونه
و
معنی ضرب المثل با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه

☑️ به پایان معنی ضرب المثل خدا از دهنت بشنوه رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =