ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن با گسترش و اصطلاح انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن: این ضرب المثل کنایه طور بوده که به انتظار کشیدن برای مدت طولانی اشاره دارد. زمان برای هر فرد چیزی باارزشی بوده و بقیه نیز باید به آن احترام گذاشته و طبق قرار در ساعت تعیین شده به محل بیایند.

در این حالت فرد مقابل نیز به زمان شما نیز اهمیت داده و شما را فردی منظم خواهد خواند. به این طریق هیچ زمانی از بین نخواهد رفت و به قول معروف علف زیر پا سبز نخواهد شد‌. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری در مورد ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل زهی خیال باطل

معنی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن

مفهوم ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن

برای مثال فرض کنید کسی به دوست خود قول داده که در ساعت ۴ عصر در فلان پارک باشد تا با یکدیگر به امورشان رسیدگی کنند. ولی این فرد دوستش را ساعت‌ها در محل قرار تنها می‌گذارد و بعد از چندین ساعت نزد او می‌رود. در این حالت دوستش می‌گوید: پس تو کجا ماندی؟ این میزان زمانی که من منتظر تو بودم زیر پام علف سبز شد.

داستان ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن

در روزگاران قدیم دختری به همراه برادرش در شهرشان زندگی می‌کردند. این دو از یک خانواده پولدار به دنیا آمده بودند که به تازگی پدر و مادر خود را از دست داده‌اند، با یکدیگر صحبت کرده و تصمیم گرفتند که تمامی اموال پدری و مادری‌شان را مدیریت کنند.

خواهر و برادر قرار گذاشتند که در فلان روز و ساعت ۸ صبح در کارخانه پدری‌شان حضور داشته باشند و به همراه هم به امورات آن رسیدگی کنند.  آن روز فرا رسید و دختر از صبح در کارخانه منتظر برادرش بود، ولی از او هیچ خبر و صدایی در کارخانه وجود نداشت. پسر خانواده که بسیار شر و شیطون بود تصمیم گرفت که کمی استراحت کرده و دیرتر به کارخانه برود.

حدود ساعت ۱۰ صبح سمت کارخانه راه افتاد و وقتی که به آنجا رسید با چهره خشمگین خواهرش مواجه شد. دخترک به برادرش اشاره کرد تا با یکدیگر به اتاق بروند و در اتاق مدیریت صحبت کنند.

پسر نیز به دنبال او رفت و خواهرش با عصبانیت برگشت و گفت: تو که میدانی من روی زمان حساس هستم پس چرا دیر می‌آیی. با این میزان ساعتی که امروز نیز همانند سایر روزها دیر آمدی و هدر دادی، علف زیر پایم سبز شد.

پسرک که با گفته‌های خواهرش به خودش آمده بود با خود گفت: بهتر است که در خود تغییر و تحولاتی ایجاد کنم تا من نیز به فردی موفق تبدیل شوم.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن

زمان یکی از معیارهای مهم در زندگی هر کسی است که اطرافیان باید بتوانند به آن اهمیت بدهند. هر فردی باید بتواند درصورتی که قول و قراری به کسی داده باشد، به آن عمل کند. در این صورت است که هیچ علفی زیر پای کسی سبز نخواهد شد.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن

Until the cows come home
تا زمانی که گاوها به خانه بیایند

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل نم پس نمی دهد
و
معنی ضرب المثل به گرد پا نرسیدن

به پایان معنی ضرب المثل علف زیر پا سبز شدن رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.