زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق درباره توماس ادیسون ⚡️ + اختراعات و برخی سخنان او

مقاله دانش آموزی درباره زندگینامه توماس ادیسون و دستاوردهای مهم او

تحقیق درباره ادیسون: توماس ادیسون مخترع، مهندس و کارآفرین آمریکایی بود در این نوشتار می‌خواهیم زندگینامه و اختراعات او بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش تحقیق ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق در مورد زندگی فیثاغورث

تحقیق درباره توماس ادیسون

زندگینامه ادیسون

توماس ادیسون در ‌۱۱ فوریه ۱۸۴۷ در ایالت اوهایو در آمریکا متولد شد نام او از عموی بزرگش گرفته شد ساموئل اوگدن ادیسون پدر او فردی مستعد و مادرش نانسی متیوز الیوت معلم بود او در سن ۴ سالگی به همراه خانواده اش به ایالت میشیگان رفتند، توماس هفتمین عضو از خانواده ادیسون بود.

او در دوران مقطع ابتدایی سختی زیادی را گذراند زیرا در این زمان به کم شنوایی مبتلا شده بود و مدیر مدرسه معتقد بود که او دانش آموز ضعیف و کودنی است، به همین دلیل توماس را از مدرسه اخراج کرد و او مجبور شد در خانه به تحصیل ادامه دهد ادیسون به مدت ۵ سال در مدارس عمومی به تحصیل مشغول بود، اما از آنجا که آموزش‌ها شفاهی بودند و او مشکل شنوایی داشت از مدرسه خسته می‌شد و برای جبران این ضعف به مطالعه و خواندن کتاب‌های متعدد روی آورد.

ادیسون موفق شد در ماشین زباله‌ای کتاب قاصد گراندترانک را بنویسد و در سال ۱۸۶۲ آن را روانه بازار کند در همان سال ادیسون به عنوان اپراتور تلگراف مشغول به کار شد و به مدت ۶ در این بخش فعالیت می‌کرد.

ماری استیل همسر اول ادیسون بود که آن‌ها دارای سه فرزند به نام‌های ماریون استیل ادیسون، توماس آلوا ادیسون جنیور و ویلیام لزلی ادیسون داشتند. اما همسر او در سال ۱۸۸۷ از دنیا رفت و ایشان مجدد ازدواج کردند.

ادیسون در سن ۸۴ سالگی در روز ۱۸ اکتبر سال ۱۹۳۱ بر اثر بیماری دیابت درگذشت، او در طول عمر خود موفق به ثبت ۱۳۶۸ اختراع و کسب جوایز و افتخارات زیادی شد.

اختراعات توماس ادیسون

توماس ادیسون در سال ۱۸۸۶ هنگامی که ۲۱ ساله بود اولین اختراع خود را که دستگاه الکتریکی ثبت و شمارش آرا بود ثبت کرد، سپس پس از گذشت یک سال ادیسون موفق شد به عنوان سرپرست فنی راه آهن نوعی تلگراف چاپی را اختراع کند، این تلگراف برخلاف انواع رایج که علائم مورس رل با صدای کوتاه و کشیده به گوش اپراتور می‌رساندند آن‌ها را مانند خط و نقطه بر روی نوار کاغذی چاپ می‌کرد.

ادیسون بر ایده‌های زیادی کار کرد و سرانجام دی سال ۱۸۷۹ موفق شد که لامپ حباب‌دار شد او با قرار دادن رشته‌ای ذغالی درون حبابی شیشه‌ای موفق شد این اختراع را ثبت کند، سپس در سال ۱۸۸۲ در نیویورک تولید لامپ و برق را آغاز کرد و بعد از آن استفاده از برق دی منازل سراسر جهان گسترش پیدا کرد.

تاسیس آزمایشگاه و شرکت جنرال الکتریک توسط توماس ادیسون

ادیسون در سال ۱۸۷۶ موفق به تاسیس آزمایشگاهی پژوهشی بسیار مجهزی در منلوپارک شد این آزمایشگاه را می‌توان بزرگترین ابتکار او دانست اختراعات بزرگی کوچکی در این آزمایشگاه انجام شد که تمامی این اختراعات به نام او ثبت شده است.

یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی که توسط ادیسون تاسیس شد جنرال الکتریک بود، این شرکت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی، توربین‌های گازی و بادی، تاسیسات توزیع برق، لوازم خانگی و… فعالیت می‌کرد.

برخی از سخنان توماس ادیسون

  • ثروت‌های زیاد زمانی به دست می‌آیند که با آمادگی به استقبال فرصت‌ها بروید.
  • افرادی به موفقیت دست پیدا خواهند کرد که همواره در تلاش هستند ولی تعجیل نمی‌کنند.
  • چنانچه همه ما کارهایی که در توانمان هستند را انجام دهیم، به معنای واقعی کلمه خود را شگفت زده خواهیم کرد.
  • فرصت‌ها توسط اکثر انسان‌ها غنیمت شمرده نمی‌شوند چرا که در لباس کار ظاهر شده و نیازمند به تلاش هستند.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق درباره ویکتور هوگو
و
تحقیق در مورد زندگی تاگور

☑️ به پایان متن تحقیق درباره توماس ادیسون رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *