سرگرمیفیلم و بازی

ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا PS4 ، کامپیوتر و ایکس باکس

معرفی لیستی از ترسناک ترین و بهترین بازی های ترسناک کل تاریخ دنیا برای پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان و کامپیوتر سیستم عامل ویندوز

ترسناک ترین بازی های کل تاریخ جهان ؛ ژانر ترس و وحشت و بقا همواره سبکی خاص در فیلم های سینمایی و بازی های ویدیویی امروزی است که جایگاه ویژگی در میان کاربران دارد و پر از هیجان بوده و بسیار تاثیرگذار می باشد. در این سالها بازی های ترسناک بسیاری معرفی شدند، از بازی کلاسیک Silent Hill گرفته تا بازی مدرن Resident Evil 7، که هر کدام آنها آدرنالین خون گیمر را تا سر حد مرگ بالا می برد.

از این رو قصد داریم تا در این مقاله به معرفی لیستی از ترسناک ترین و بهترین بازی های ترسناک تاریخ دنیا و جهان بپردازیم، لیستی که از 15 بازی ترسناک بی نظیر تشکیل شده است. پس اگر به دنبال کسب حس ترس و وحشت بی اندازه هستید، در ادامه با بخش فیلم و بازی ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: دانلود بهترین بازی های ترسناک اندروید

بهترین بازی های ترسناک کل تاریخ دنیا


بازی ترسناک Resident Evil 7

بازی Resident Evil 7
بازی Resident Evil 7 – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر ، نینتندو سوییچ
 • سال انتشار: 2017

ما بازی Resident Evil 7 را به دلایل مختلف در جایگاه اول قرار دادیم. ابتدا، Resident Evil 7 در ارائه حس مناسب ترس به خوبی عمل کرد و قدر تعلیق را می‌دانست. همچنین این بازی بی دلیل شما را با جامپ اسکیرهایش نمی‌ترساند و کاری نمی‌کرد که مدام در تعقیب و گریز باشید.

سرانجام، پشتیبانی بازی از فناوری واقعیت مجازی، Resident Evil 7 را به یکی از ترسناکترین آثار منتشر شده در ده سال اخیر تبدیل کرد. در یک کلام، Resident Evil 7 یک بسته کامل برای افرادی بود که می خواستند حس واقعی ترس را چشیده باشند. علاوه بر این، Resident Evil 7 از لحاظ گیم پلی به نسخه های کلاسیک خود بسیار شبیه بود و به همین دلیل، Capcom توانست این مجموعه را به اوج خود برگرداند.

بازی ترسناک Layers of Fear

بازی Layers of Fear
بازی Layers of Fear
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر ، نینتندو سوییچ
 • سال انتشار: 2016

Layers of Fear یکی از بازی های مستقلی است که از ایده های بازی P.T. به خوبی استفاده کرده است، اما هیچوقت کپی آن بازی شاهکار نشد. در بازی Layers of Fear‌، شما یک نقاش هستید که می خواهید شاهکار زندگی خود را بر روی بوم نقاشی کنید. هنرمندی که هیچ ایده ای برای خلق شاهکار خود ندارد و می خواهد با نگاه کردن به آثاری که در یک عمارت بزرگ و قدیمی قرار گرفته اند ذهن خود را باز کند.

به هر حال نقاشی هایی که در مورد شما گفتم، آثار هنری نیستند بلکه هرکدام از دروازه های جهنم هستند. جهنمی که با پیشرفت بازی گام به گام ترسناک تر می شود و همه چیز را چنان برای این نقاش تاسف بار تغییر می دهد که دیگر نمی تواند تفاوت واقعیت و خیال را درک کند و تشخیص دهد.

بازی ترسناک Outlast

بازی Outlast
بازی Outlast – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر ، نینتندو سوییچ
 • سال انتشار: 2013

حتی اگر یک خوره تمام فیلم های ترسناک نیز باشید، این بازی هنوز هم شما را در حد مرگ می ترساند. شما به عنوان خبرنگار وارد یک بیمارستان روانی می شوید و تمام آنچه در ابتدای بازی دارید یک دوربین دید در شب و عقل سالم است!

بیشتر بازی در تاریکی کامل اتفاق می افتد و باعث می شود دوربین دید در شب بهترین دوست شما باشد. باتری این دوست عزیز نیز خیلی سریع کاهش می یابد و بر استرس شما می افزاید. کل بازی بر اساس مخفی کردن، دیدن و سپس فرار در سریعترین زمان ممکن انجام می شود. این بازی به هیچ وجه برای کسانی که از تاریکی می ترسند توصیه نمی شود.

بازی ترسناک P.T.

بازی P.T.
بازی P.T. – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 (به همراه نسخه تبدیلی به کامپیوتر)
 • سال انتشار: 2014

وقتی مشخص شد که کوجیما و گیلرمو دلووتو در حال ساخت بازی بعدی Silent Hill هستند، بسیاری از هواداران ژانر وحشت سر از پا نمی‌شناختند. P.T. عملاً می توانست به یکی از به یاد ماندنی ترین و متفاوت ترین بازی های ترسناک تاریخ تبدیل شود. زیرا از یک طرف نبوغ کوجیما را در ساخت بازی داشتیم و از طرف دیگر دل‌تورویی وجود داشت که همه از استعداد بزرگ خود در داستان پردازی و ایجاد موجودات وحشتناک آگاه هستند.

با این حال، P.T هرگز به اتمام نرسید و در حال حاضر فقط یک نسخه آزمایشی کوتاه از آن باقی مانده است. البته همین نسخه نمایشی با حلقه ها و صحنه های آزار دهنده اش کافی است تا ژانر ترسناک در بازی های ویدیویی را یک قدم به بلوغ نزدیک کند.

بازی ترسناک Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 Remake
بازی Resident Evil 2 Remake – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر
 • سال انتشار: 2019

Capcom با ساخت Resident Evil 2 remake کاری انجام داد که پس از چندین دهه موفقیت در بازی های ترسناک تقریبا غیرممکن به نظر می رسید. آنها بار دیگر زامبی ها را به موجوداتی ترسناک تبدیل کردند. موجودات رقت انگیز این دنیای بازی دائما با شکستن درها و ورود به پنجره‌ها حمله می کنند و به نظر می رسد که هیچ چیز جلودار آنها نیست.

علاوه بر سرسختی و رفتار مضطرب کننده این زامبی ها، طراحی بسیار ترسناک و تهوع آور برخی از این زامبی ها باعث شده است که حتی نگاه کردن به چهره آنها سخت باشد. به همه اینها محیط وحشتناک و استرس زای بازی های معروف Resident Evil را اضافه کنید تا یکی از چشمگیر ترین بازی های ترسناک را تجربه کنید.

این بازی را نمی توان یک بازسازی به معنای معمولی دانست که از نمونه های مشابه دیگر می شناسیم. Resident Evil 2، به نوبه خود، یک بازی کامل و با کیفیت است که استاندارد جدیدی را برای بازی های Remake (بازسازی شده) تعریف می کند.

بازی ترسناک Silent Hill 2

بازی Silent Hill 2
بازی Silent Hill 2 – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 2 و 3 ، ایکس باکس 360 ، کامپیوتر
 • سال انتشار: 2001

نسخه دوم بازی Silent Hill که با نام Silent Hill 2 منتشر شد، جایی برای برخی از ترسناک ترین موجودات و دشمنان در طول تاریخ بازی و گیم است. این بازی کلاسیک که برای پلتفرم PS2 طراحی شده بود، ما را به وحشت می اندازد و ثابت می کند که چیزی ترسناکتر از تصور ما وجود ندارد.

اگرچه شخصیت اصلی این بازی، جیمز ساندرلند، با موجوداتی مانند پرستارهای جعلی و همچنین شخصیتی به نام Pyramid Head روبرو می شود، اما به نظر می رسد که وی بیشتر مورد تهدید شیطان درون او قرار گرفته است. در طول مسیر، یک شهر غیر مسکونی به نام Silent Hill شخصیت های مختلفی را گرد هم می آورد.

جیمز برای نامه ای که به نظر می رسد از همسر فقیدش است به Silent Hill بازگشته است. اما تنها چیزی که او از این راه می یابد یادآوری گناهان او در مورد مرگ همسرش است. یک ترس جدید در همه جای شهر وجود دارد، اما برای اینکه جیمز بفهمد واقعاً چه اتفاقی افتاده است، باید بر آن ترس ها غلبه کند. در Silent Hill، شما فقط با یک بازی ترسناک سر و کار ندارید، بلکه با داستانی روبرو هستید که هرچه جلوتر می روید، هیجان انگیز تر می شود.

بازی ترسناک SOMA

بازی SOMA
بازی SOMA – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر
 • سال انتشار: 2015

بازی دیگری از شرکت Frictional games که یکی از ترسناک ترین بازی های تاریخ را به نام Amnesia: The Dark Descent ساخت. بازی SOMA ممکن است در بسیاری از مناطق بسیار شبیه به برادرش Amnesia باشد، از گیم پلی گرفته تا گرافیک، اما داستان و جو و همچنین صدای یک بازی واقعا می تواند یک بازی را به یک اثر ترسناک تبدیل کند.

این بار SOMA سعی می کند تجربه متفاوتی را برای گیمر ایجاد کند. هیچ اشاره ای به اجنه یا هیولاهای بیولوژیکی نشده است. هیچ خبری از سفر آینده در فضا نیست. بازی در فضایی متفاوت در اعماق دریا انجام می شود و سازندگان سعی کردند نه تنها تا حدودی با فضاسازی گیمر رو بترسانند بلکه تلاش کردن در این حین با عواطف و احساسات گیمر هم بازی کنند.

انتخاب های شما در بازی دارای اثرات غیرقابل انکاری است. شما در حال کشف دنیایی هستید که روبات ها اکثر موجودات آن را تشکیل می دهند. روبات هایی که به خوب و بد تا غیر بی حساس و عاطفی تقسیم می شوند. در طول بازی در حالی که فکر می کنید روبات ها هیچ احساسی و عاطفی ندارند. شما با یک شاهکار و صحنه کارگردانی روبرو می شوید تا به خود بگویید، وای خدای من، این بازی چقدر خوب ساخته شده است … ممکن است SOMA شما را تا سر حد مرگ نترساند، اما به اندازه کافی مغز شما درگیر بازی می شود، به طوری از کوچکترین چیزهای درون بازی نیز بترسید.

بازی ترسناک Dead Space 1

بازی Dead Space 1
بازی Dead Space 1 – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 3 ، ایکس باکس 360 ، کامپیوتر
 • سال انتشار: 2008

اگر Resident Evil را پادشاه بازی های ترسناک در نظر بگیریم که در آن شخصیت اول از یک ماجراجویی فرار کرده و حالا قصد زنده ماندن را دارد، در این صورت Dead Space یک بازی است که می تواند موقعیت برتر آن بازی را واقعاً تهدید کند. در Dead Space تمام عناصر ترسناک در کنار هم قرار گرفته و به عنوان یک بسته کامل در اختیار کاربر قرار می گیرند.

این بازی در سال 2008 عرضه شده و در مورد یک مهندس به نام آیزاک کلارک که در یک فضاپیمای خراب گیر افتاده است. اندکی بعد، معلوم می شود که این فضاپیما آنقدر که به نظر می رسد غیر مسکونی نیست، و موجودات فضایی همه چیز را در آنجا به موجودات ترسناکی تبدیل کرده اند که فقط به غذا خوردن فکر می کنند، و هر یک ترسناک تر از دیگری است.

این بازی با محدود کردن بیش از پیش گیمر، یک تجربه وحشتناک را به گیمر ارائه می دهد. مهمات آیزاک در حال اتمام است و در این داستان همیشه در حال تغییر، او تصوری ندارد که اوضاع چگونه است و در واقع او را از چیزهایی که نمی بیند تهدید می کند.

بنابراین بسیاری از فضای وحشتناک بازی به آنچه می شنوید برمی گردد و طراحی زیبای صداهای خیره‌کننده اطراف آیزاک به عنوان یک دنیای کاملاً مرده، بسیار خوب صورت گرفته است. اگرچه این قسمت جدید بازی به موارد وحشتناک مانند فیلم تبدیل شده است، اما سریال قبلی به کابوس های ما وابسته بود. این بازی برای مایکروسافت ویندوز ، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 ارائه شده است.

بازی ترسناک Outlast 2

بازی Outlast 2
بازی Outlast 2 – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، کامپیوتر ، نینتندو سوییچ
 • سال انتشار: 2017

بازی های ترسناک می آیند و می روند … برخی از بازی ها شما را می ترسانند، برخی از آنها شما را به مرز سکته پیش می برند و برخی دیگر اصلاً برای شما فرقی نمی کنند و مزخرف هستند. اما اوضاع در بازی Outlast 2 متفاوت است، Outlast 2 نه تنها در حین بازی برای تبدیل به یک کابوس تمام نشدنی می شود، بلکه روز و شب، افکار و احساسات و حتی اعصاب شما در مواقعی که حتی بازی را تجربه نمی کنید، بهم می ریزد و حتی موجب افسردگی شدید شما خواهد شد و کاری با شما می کند که لب به غذا نزنید و تا مدت به داخل اتاق های تاریک نروید.

Outlast 2 چنین بازی است. در این بازی، سازندگان به هر طریقی که فکرش را بکنید، به هر روشی که ممکن است، سعی می کنند شما را تا سر حد مرگ بترسانند. به طوری که تمامی عناصر بازی Outlast را برداشته اند، آن را ده بار ترسناک تر کرده اند و در بازی Outlast 2 پیاده کرده اند.

پیشنهاد می کنم اگر از بقا و ترس بیش از حد وحشت دارید، کلا این بازی را از لیست خود خارج کنید، اما اگر به اندازه کافی شجاع هستید که می توانید فریادهای جن ها، ترس های سکته آور و موسیقی دیوانه کننده Outlast 2 را تحمل کنید، به هیچ عنوان این بازی که با روح و روان شما بازی می شود را از دست ندهید.

بازی ترسناک Alien: Isolation

بازی Alien: Isolation
بازی Alien: Isolation – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 3 ، ایکس باکس وان و 360 ، کامپیوتر ، نینتندو سوییچ
 • سال انتشار: 2014

Alien: Isolation به عنوان بهترین بازی در سری Alien، عملا باهوش ترین و ترسناک ترین دشمنی را که تاکنون در هر بازی ترسناک دیده اید را معرفی می کند. غریزه قتل و وحشیگری شخصیت Xenomorph تنها با کنجکاوی او همراه است. به عبارت دیگر ، این موجود با پیگیری شما در اطراف Sevastopol دائما در حال یادگیری و به یاد آوردن مکانهای مختلف آن است.

دستگاه سنسور حرکتی که در اختیار شما است می تواند مانع از گرفتگی و گیر افتادن شما می شود، اما باید در نظر داشته باشید که این موجود وحشتناک صدای حرکات و یا حتی چراغ سبز کم رنگ را که نمایشگر این سنسور تولید می کند و تمام حرکات شما را حس می کند و تمام حرکات شما را به یک خطر جبران ناپذیر تبدیل می کند.

Alien: Isolation به ترسناک ترین و آزار دهنده ترین بازی تاریخ تبدیل می شود، هنگامی که بازی شما را مجبور می کند وارد اتاقی شوید که صدای این موجود منزجر کننده از بیرون شنیده می شود.

بازی ترسناک Amnesia: The Dark Descent

بازی Amnesia: The Dark Descent
بازی Amnesia: The Dark Descent – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: کامپیوتر
 • سال انتشار: 2010

وقتی تیتراژ نهایی بازی Amnesia: The Dark Descent به پایان می رسد، احساس می کنید که از یک ترن هوایی پیاده شده اید. با یک احساس آرامش عجیب و غریب، با خود می گویید: “من نجات یافته ام!” من توانستم دوام بیاورم! “به خصوص وقتی که به آن قسمت از حوضچه آب فکر می کنید و ترس دوباره درون بدنتان ایجاد می شود.

این بازی شما را در طی یک روند کند به یک سفری از طریق یک عمارت تاریک می برد. عمارتی که برای زنده ماندن باید در آن مخفی شوید. شما باید برای مخفی شدن به تاریکی بروید و این تاریکی رسما شما را دیوانه می کند، زیرا برای زنده ماندن باید با این تاریکی کنار بیایید.

بازی ترسناک Until Dawn

بازی Until Dawn
بازی Until Dawn – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 4
 • سال انتشار: 2015

Until Dawn سینمایی‌ترین بازی این لیست است و افرادی که اسلشرهایی چون Friday the 13th را دوست داشتند، قطعا از آن خوششان می‌آید. Until Dawn داستان یک سری از نوجوانان را بازگو کند که توسط یک قاتل بی رحمانه و موجودات عجیب و غریب به قتل می رسند. سرنوشت همه این افراد در هم تنیده است و شما باید با انتخاب های مناسب آنها را زنده نگه دارید. این به این معنی است که هر انتخابی که در بازی انجام می دهید مهم است و فقط یک اشتباه برای یکی از شخصیت ها کافی است تا جان خود را از دست بدهد.

از نظر گیم پلی، Until Dawn بسیار شبیه بازی هایی مانند Detroit و Hui Rin است. این به این معنی است که مهمترین کاری که باید در طول بازی انجام دهید انتخاب و فشردن دکمه ها یکی پس از دیگری است. اما گذشته از سادگی مکانیک گیم پلی، ما به یک داستان خوب، انتخاب های چشمگیر و گرافیک چشم نواز که همه دست به دست هم می دهند برای تعریف یک کابوس باورنکردنی برای شنونده می رسیم.

بازی ترسناک Bloodborne

بازی Bloodborne
بازی Bloodborne – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 4
 • سال انتشار: 2015

مگر می شود نام یک شاهکار در میان باشد و نام بازی Bloodborne در آن وجود نداشته باشد؟ اگر به دنبال یک بازی فلسفی و غم انگیز با تم تاریک هستید، مطمئناً Bloodborne بهترین انتخاب است. اگر این مقاله در مورد فلسفی ترین بازی های تاریخ بود، بازی Bloodborne را بدون تاخیر در درجه اول قرار می دادیم. اگرچه داستان بازی خطی نیست، اما داستانی عجیب دارد و فراتر از بازی های دیگر است.

علاوه بر تمام ویژگی های فوق العاده ذکر شده، بعد از 5 دقیقه تجربه بازی، ترس از بازی را به خوبی حس خواهید کرد! مردم افسرده، کوچه های تاریک با صدای ناله مردم، بیمار و استرس حمله ناگهانی هیولا، دیگر چه می خواهید؟ برای درک خوب این بازی، باید 70-80 بار این بازی را تمام کنید! البته بازی پایان ندارد و همیشه چیزی برای کشف وجود دارد! Bloodborne توسط هیداتاکا میازاکی ساخته شده و در سال 2015 منحصراً برای کنسول PS4 منتشر شد. کسانی که این بازی را تجربه کرده اند، منتظر نسخه دوم این بازی هستند.

بازی ترسناک Resident Evil 4

بازی Resident Evil 4
بازی Resident Evil 4 – بهترین بازی های ترسناک
 • پلتفرم: پلی استیشن 2
 • سال انتشار: 2005

آیا ممکن است که پای ژانر وحشت در میان باشد و نام سری بازی های Resident Evil در آن نباشد؟! خیلی خوب به یاد دارم که در زمان انتشار Resident Evil 4 هیچ بازی بهتری در ژانرهای مختلف نسبت به آن وجود نداشت! این بازی در سال 2005 منتشر شد و گرافیک آن همه را غافلگیر کرد! من فکر می کنم کلید توسعه بازی های شخص ثالث از همین بازی آغاز شد. حتی 5-6 سال بعد، بازی با گان پلی فوق العاده Resident Evil 4 منتشر نشد!

بسیاری بر این باورند که نسخه چهارم Resident Evil بهترین نسخه از این سری بازی است. داستان بازی 6 سال پس از وقایع تخریب راکون سیتی اتفاق می افتد و شما، در نقش لئون اسکات کندی، متوجه ربوده شدن دختر رئیس جمهور در اولین مراحل بازی می شوید شما و مسئول نجات دادن او از میان زامبی های دیوانه هستید.

این بازی برای اولین بار در سال 2005 برای کنسول GameCube، یک کنسول ژاپنی و بعداً برای PS2 ، PS3 ، XBOX 360 و همچنین رایانه های شخصی منتشر شد. همچنین بسیاری بر این باورند که بازسازی بازی در دست ساخت است و برای کنسولهای نسل بعدی منتشر خواهد شد.

بازی ترسناک F.E.A.R.

بازی F.E.A.R.
بازی F.E.A.R. – ترسناک ترین بازی های جهان و تاریخ دنیا
 • پلتفرم: پلی استیشن 3 ، ایکس باکس 360 ، کامپیوتر
 • سال انتشار: 2005

F.E.A.R. یک بازی ترسناک به سبک شوتر (تیرانداز) اول شخص می باشد. F.E.A.R. توسط استودیو Monolith Production ساخته و توسط Vivendi Universe در سال 2005 برای Xbox 360 ، PlayStation 3 و Windows منتشر شده است. این نسخه از بازی اولین نسخه از سه گانه موفق F.E.A.R می باشد. که توانست سبک متفاوتی از ترس را ارائه دهد و به جرات می توان گفت کسی نیست که این مجموعه را تجربه کرده باشد و لذت نبرد.

داستان بازی حول یک واقعه ماوراء طبیعی می چرخد. یک گروه ویژه نیروهای آمریکا به نام F.E.A.R مسئول تجسس در مورد وقوع اتفاقات مافوق و پرده از راز تسخیر توسط یک دختر بچه بردارند. با پیشروی در بازی شخصیت بازی بیشتر دچار توهم و دیوانگی می شود.

همچنین بخوانید: بهترین بازی های رایگان و آنلاین استیم برای کامپیوتر تا سال 2020

در این مقاله به معرفی ترسناک ترین بازی های موجود در کل تاریخ دنیا پرداختیم که تجربه همه آنها را به شما دوستان پیشنهاد می کنیم، همچنین اگر بازی ترسناک دیگری نیز شما مد نظر داشتید که جای آن در این لیست خالی بود، می توانید آن را در بخش دیدگاه به ما و دیگر دوستان معرفی کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =