سبک زندگی

جواب کاربرگ ۱۴ مطالعات اجتماعی نهم 😍 سازگاری همسران

راهنمای گام به گام مطالعات اجتماعی نهم پاسخ کاربرگه شماره 14: سازگاری همسران

پاسخ کاربرگه 14 مطالعات اجتماعی نهم : در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا پاسخ سوال های بخش سازگاری همسران را برای شما دانش آموزش پویا به عنوان کمک درسی فراهم کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات نهم

جواب کاربرگ ۱۴ مطالعات اجتماعی نهم

پاسخ کاربرگ ۱۴ مطالعات اجتماعی نهم

موقعیت های زیر را بخوانید. در مقابل هر موقعیت، یکی از عبارت های زیر را انتخاب کنید و بنویسید. سپس، برای تکمیل آن موقعیت جمله ای بنویسید که راهکاری برای سازگاری در خانواده باشد.

گذشت – قدردانی کرد – ادب و احترام – بهانه جویی نکردن – عذر خواهی و جبران

۱- آقای سعیدی در حالی که کیسه های میوه و سبزی را در هر دو دست دارد، وارد خانه می شود.

( قدر دانی کردن )

همسر او ….. باید با روی خوش و خنده از او استقبال کند و خسته نباشید بگویید، سپس می تواند از همسر خود با چای و شیرینی نیز پذیرایی کند.

۲- اعضای خانواده آقای صدیقی، برای زیارت به مشهد رفتند و خانه ای اجاره کردند. یک شب پس از برگشتن از حرم به خانه، آقای صدیقی کیف و جیب هایش را جست و جو کرد اما کلید خانه را پیدا نکرد. کلید گم شده بود و اعضای خانواده هم بسیار خسته بودند.

( عذرخواهی و جبران )

آقای صدیقی …. به خاطر این مشکل پیش آمده از خانواده عذرخواهی کرد.

همسرش …. با گفتن جمله های اشکالی ندارد و ممکن است برای همه پیش بیاد این عذرخواهی را جبران کرد.

۳- آقای دادخواه با خانواده به مسافرت رفته و در حال رانندگی است. او هر چند لحظه یک بار، درباره اینکه برادر همسرش یک ماه پیش در جایی به او تعارف نکرده است، حرف می زند و مدام این مسئله را تکرار می کند.

( گذشت )

آقای دادخواه نباید …. مسائل مربوط به گذشت را دوباره زنده کند و باعث ناراحتی خانواده شود و باید حین رانندگی حواسش به جاده باشد.

۴- مهمان ها در حال نوشیدن چای و خوردن میوه اند. همسر آقای احمدی از آشپزخانه وارد اتاق می شود و در حال نگاه کردن است که جایی برای نشستن پیدا می کند.

( ادب و احترام )

آقای احمدی …. سریع از جای خود بلند می شود و با ادب و احترام همسرش را به نشستن در کنار خود دعوت می کند.

۵- ساعت ۱۰ صبح آقای ناصری به همسرش تلفن می کند و می گوید برادرش با خانواده به سمت شهر آنها حرکت کرده است و برای ناهار به خانه آنها می آیند. بعد از ظهر هم وقت ملاقات با دکتر دارند. از طرفی، همسر آقای ناصری را یکی از دوستانش به ناهار دعوت کرده است.

( بهانه جویی نکردن )

همسر آقای ناصری می تواند …. بهانه جویی نکند و قرار ناهار را با لحنی خوش و عذرخواهی کردن به زمان دیگری موکول کند.

✅ اگر شما هم پیشنهادی برای جواب کاربرگ ۱۴ مطالعات اجتماعی نهم دارید، از قسمت دیدگاه برای ما و سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *