سبک زندگی

نکات انتخاب میز ناهار خوری، نکات انتخاب مبل جهیزیه iranmiz.com

فوت و فن و نکات ریز خرید میز ناهار خوری چیست؟ نکات مهم انتخاب مبل جهیزیه

میز ناهار خوری از لوازمی ست که می تواند هم در فضای آشپزخانه و هم در فضای خانه کمک بسیاری به ما نماید. در آشپزخانه می توانید به عنوان میز روزانه از آن استفاده کنید و در فضای خانه به عنوان میز پذیرایی از میهمانان که برای چیدمان می تواند کار را شما را بسیار شیک تر نشان دهد. اما تمامی این موارد در گرو این است که شما میز و صندلی مناسب و استاندارد را خریداری کرده باشید تا بتوان به سادگی از آن استفاده نمود.

برای خرید مبل راحتی ایران میز جهیزیه باید یکسری از نکات را بدانید تا خریدی صحیح و مناسب داشته باشد. به طور مثال شما باید نوع دکوراسیون خانه خود را مشخص نمایید تا بدانید سراغ چه سبک از مبل باید بروید. همچنین با مشخص شدن این موضوع میزان هزینه ای که قرار است برای خرید مبل صرف نمایید نیز مشخص می شود زیرا به طور مثال مبل فانتزی ارزان قیمت تر از مبل سلطنتی می باشد. در ادامه نکات بیشتری را  برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نکات خرید میز ناهار خوری

برای خرید میز ناهار خوری چوبی ایران میز مناسب و استاندارد نیاز است که نکاتی را بدانید تا بتوانید خریدی عالی و مناسب داشته باشید. از جمله اولیه ترین موضوع ارتفاع میز می باشد. ارتفاع میز باید کاملا با ارتفاع صندلی سازگار باشد همچنین می توانید آن را با توجه به قد خود نیز شخصی سازی نمایید تا استفاده آسان تری از میز داشته باشید. زیرا برای افرادی که قد بسیار بلندی دارند ممکن است برخی میزها بسیار کوتاه باشند و یا بالعکس.

میز ناهار خوری جدید

بهتر است هنگام خرید میز حتما پشت آن و بر روی صندلی ها بنشینید در این صورت به ارتفاع استاندارد میز و صندلی پی می برید. دقت کنید که زمانی که بر روی صندلی نشستید بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن بیشتر از چهل سانتی ‌متر نباشد. اگر خارج از این ابعاد باشد می تواند برای شما مشکلاتی را در هنگام نشستن بر روی میز ایجاد نماید خصوصا در هنگام غذا خوردن و استفاده های روزانه.

اگر میز دارای استاندارد های کافی خصوصا از لحاظ ارتفاع نباشد در واقع بلا استفاده می شود و باعث می شود هزینه ای که برای خرید آن خرج کرده اید نیز هدر برود. میز نباید آنقدر کوتاه باشد که هنگام صرف غذا بر روی آن خم شوید و یا آنقدر بلند باشد که برای رسیدن به میز خود را بکشید تا به میز برسید.

صندلی مناسب برای میز

صندلی ‌های میز ناهار خوری قسمت دیگر ماجرا است که باید نرم و راحت باشد و یک تکیه گاه خوب و مناسب را برای ما ایجاد نماید. زاویه صندلی با قسمت تکیه گاه باید 90 درجه باشد. این موضوع هم برای نشستن مهم است و هم برای هضم غذا. زیرا اگر تکیه گاه مناسب داشته باشد می توانید با حالت مناسب بر روی صندلی بنشینید و پشت میز قرار بگیرید در این حالت معده در شرایط مناسب قرار می گیرد.

تعداد صندلی های میز

برای اینکه بدانید میز چند نفره باید خریداری نماید و چه تعداد صندلی داشته باشید باید تعداد اعضای خانواده را در نظر بگیرید و پس از آن بسنجید و ببینید که آیا میهمانی های زیاد و بزرگ برپا می کنید و یا خیر. به طور معمول میزها از ظرفیت دو نفره شروع می شوند و تا 20 نفره ادامه دارند. البته که باید فضای منزل خود را در نظر داشته باشید و مطابق با آن میز مناسب را انتخاب نمایید. زیرا میز بزرگ برای خانه کوچک می تواند بسیار دست و پا گیر باشد و آزادی حرکت را از شما سلب کند.

میز نهار خوری عسلی

اگر میز را برای قسمت آشپزخانه می خواهید بهتر است نهایتا 6 نفره باشد اما اگر برای اتاق پذیرایی می خواهید می توانید تا هر چه که فضا دارید تعداد نفرات میز را نیز بالاتر ببرید. برای خرید میز به نوع آن دقت نمایید زیرا میز های سلطنتی و کلاسیک فضای بیشتری را اشغال می کنند اما میزهای اسپرت نیاز به فضای کمتری دارند و می توانند برای خانه نیز شیک تر باشند.

نکات انتخاب مبل جهیزیه

انتخاب مبل جهیزیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند سبک کلی خانه را مشخص نماید. وجود مبل در حال حاضر از ضروریات در هر خانه ای می باشد. همچنین می توانید لوازم خانه را تکمیل نماید و حالتی لوکس و یا اسپرت با توجه به نوع دکوراسیون و مبل انتخابی شما به خانه بدهد. برای خرید مبل زیاد عجله نداشته باشید می توانید به چندین پاساژ سر بزنید و یا در سایت های اینترنتی مانند فروشگاه اینترنتی ایران میز نیز جستجو انجام دهید تا مدل های مختلفی را مشاهده نمایید. همچنین در مورد نوع دکوراسیون و میزان هزینه هایی که برای خرید مبل کنار گذاشته اید نیز تصمیمم بگیرید.

انتخاب مبل جهیزیه

با انجام دادن تمامی این موارد زمانی که برای خرید اقدام می کنید دیگر دچار سردرگمی نخواهید شد و یا اینکه هزینه بسیار بیشتری از میزان هزینه ای که در نظر داشتید را صرف نخواهید نمود. زیرا بسیاری از اوقات ما تحت تاثیر تعاریف و اصرارهای فروشنده قرار می گیریم و بیشتر از مقداری که در توان داریم برای خرید لوازم صرف می کنیم.

مشخص نمودن سبک دکوراسیون منزل

پس با مشخص نمودن دکوراسیون شما نیمی از راه خرید را رفته اید و می توانید آسان تر تصمیم بگیرید. زیرا در هنگام خرید جهیزیه لوازم بسیار دیگری مانند تخت خواب دو نفره چوبی ایران میز وجود دارد که باید خریداری شود و این موضع می تواند ذهن شما را کمی گیج نماید و باعث شود که لوازمی نا هماهنگ خریداری کنید. هر چند ممکن است لوازم ناهماهنگ کوچک باشند و به چشم نیایند اما بدون شک مبل وسیله ای بسیار مهم است که کاملا در دید است و در واقع اولین وسیله ای که در هر خانه به چشم می آید مبل است.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *