اخبارعلمی

جواب صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ✏️ فعالیت و کاردرکلاس با پاسخ

پاسخ گام به گام فعالیت و کار در کلاس صفحه 105 ریاضی کلاس هفتم از فصل 8 بردار و مختصات با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه 105 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به مختصات از فصل ۸ بردار و مختصات است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۱۰۴ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

در جواب فعالیت صفحه 105 ریاضی هفتم داریم :

۱- در شکل مقابل حرکت از نقطه A به B، با بردار AB نشان داده شده است. 

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

اگر بتوانیم فقط افقی یا عمودی حرکت کنیم (قرار می‌گذاریم که همیشه ابتدا افقی و سپس عمودی حرکت می‌کنیم.) مسیر حرکت از A تا B را نشان دهید. در بردارهای زیر نیز مسیر را مشخص کنید.

ادامه جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

۲- در بردار سؤال بالا برای حرکت از A به B , و۴  واحد واحد به سمت مثبت محور طول و سپس ۲ واحد به سمت مثبت محور عرض‌ها حرکت می‌کنیم. این بردار را در صفحهٔ مختصات می‌توانیم به صورت [۲ | ۴] نمایش دهیم. مختصات بردارهای دیگر را بنویسید.

پاسخ داخل عکس بالا است.

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

در جواب کار در کلاس صفحه 105 ریاضی هفتم داریم :

طول جغرافیایی هر نقطه، با نصف النهاری که از آن می گذرد و عرض جغرافیایی آن نقطه با مدار مربوطه آن مشخص می‌شود. در نقشه مقابل با توجه به مدارها (خط های افقی) و مدار مبدأ (خط استوا) و نصف النهارها (خط های عمودی) و نصف النهار مبدأ (گرینویچ) به سؤال های زیر پاسخ دهید.

جواب سوال کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

۱- مختصات شهرهای زیر را به طور تقریبی بنویسید.

جواب سوال ۱ کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

۲- اگر یک هواپیما از خارطوم به لوآندا در مسیر تقریباً مستقیم حرکت کند، حرکت این هواپیما را به صورت تقریبی با یک بردار نشان دهید. مختصات آن بردار را بنویسید. 

جواب سوال ۲ کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

۳- از رباط تا لاگوس را با چه برداری می‌توان پیمود؟ 

جواب سوال ۳ کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

🔍 در این بخش جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐🔥

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

27 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *