ترفندفناوری

آموزش تغییر رنگ عکس در فتوشاپ ☑️ ترفند ساده تغییرات رنگی

چگونه با ترفندی ساده رنگ عکس ها را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

تغییر رنگ عکس در فتوشاپ یکی از موارد اساسی است که هر فتوشاپ کاری باید به خوبی از آن استفاده کند. ممکن است شما قصد داشته باشد تا رنگ یک شی را تغییر دهید و یا استفاده دیگری از این قابلیت کنید که در ادامه آموزش آن را به شما می‌دهیم.

در این سری از مقاله های فتوشاپ ماگرتا ، قرار است تا به شما آموزش تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را ارائه دهیم و با استفاده از این آموزش به راحتی تخصص خود را در زمینه استفاده از ابزار فتوشاپ، افزایش دهید.

همچنین بخوانید‌: نحوه تشخیص فونت نوشته ها با فتوشاپتغییر رنگ عکس در فتوشاپ به سادگی
تغییر رنگ عکس در فتوشاپ به سادگی

با چه ابزاری می توان تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را انجام داد؟

هنگام ویرایش تصاویر، ممکن است شما بخواهید تا رنگ‌های یک شی را در تصویر تغییر دهید.

شاید کسی پیراهن رنگی را به تن کرده باشد، یا شما دوست دارید ببینید رنگ ماشین شما اگر به رنگ دیگری بود، چه شکلی میشد.

با استفاده از فتوشاپ، شما امکان این را خواهید داشت که رنگ اشیا را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید. اگر شما کار فتوشاپ انجام می‌دهید، باید بدانید که چگونه در فتوشاپ تغییر رنگ دهید و از آن در مواقع حساس استفاده کنید.

1. ابزار جایگزینی رنگ / Color Replacement برای تغییر رنگ عکس در فتوشاپ

در این آموزش فتوشاپ، ما همه چیز را در مورد ابزار Color Replacement فرا خواهید گرفت، ابزار Color Replacement به شما امکان می‌دهد تا بدون دردسر به راحتی رنگ یک شی را در عکس خودتان تغییر دهید.

اگر واقعیت را در نظر بگیریم، ابزار Color Replacement، حرفه‌ای ترین ابزاری نیست که می‌توانید در فتوشاپ برای تغییر رنگ استفاده کنید، زیرا ابزاری مخرب است.اما برای پروژه‌های ساده این ابزار کارایی نسبتا خوبی دارد و یک ابزار آسان برای استفاده در برنامه فتوشاپ است. اگر مبتدی هستید، قطعا ارزش آن را دارد که آن را امتحان کنید و ببینید که چگونه ابزاری است و تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را چگونه انجام می‌دهد.

همچنین بخوانید‌: آموزش ایجاد انواع سایه در فتوشاپ با ابزار Drop Shadow

2. لایه تنظیم رنگ / اشباع / Hue / Saturation Adjustment Layer

با استفاده از Hue / Saturation Adjustment Layer می‌توانید با ایجاد ماسک در اطراف شی دلخواه خود، رنگ یک شی را تغییر دهید و به اصطلاح تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را انجام دهید.

3. استفاده از ابزار Hue / Saturation

می توانید ابزار مربوط به تنظیم تصویر را در پانل Properties انتخاب کرده و روی یک رنگ در تصویر کلیک کنید و تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را به خوبی انجام دهید. برای کاهش یا افزایش میزان اشباع دامنه رنگی که شامل پیکسلی است که کلیک کرده‌اید، به سمت چپ یا راست بکشید و سپس آن را نگه دارید تا رنگ تغییر یابد.

همچنین بخوانید‌: آموزش کوچک کردن بینی در فتوشاپ با تغییر فرم طبیعیعکس‌ها را به رنگ دلخواه خودتان در بیاورید

در این مقاله سایت ماگرتا سه روش متداول تغییر رنگ در فوتوشاپ را به شما آموزش دادیم تا بتوانید از آن‌ها جهت تغییر عکس‌های خودتان استفاده کنید. در قسمت نظرات به ما بگویید که از کدام یک از روش‌های تغییر رنگ عکس در فوتوشاپ استفاده می‌کنید؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.