ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خندیدن ☄️ انشاهای زیبا درباره خنده رو بودن

متن انشاهای زیبا درباره خندیدن و خنده رو بودن با مقدمه و نتیجه گیری کامل

انشا در مورد خندیدن با مقدمه و نتیجه : گاهی با داشتن مشکلات زیاد و فراوان مجبوریم که بخندیم. خنده بر هر درد بی درمان دواست، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد عشق

انشا در مورد خندیدن

انشا ادبی درباره لبخند زدن و خندیدن

مقدمه: گاهی با داشتن درد و مشکلات فراوان مجبور هستیم که بخندیم و زندگی کنیم. با غصه خوردن و بیان مشکلات و بازگویی و زیاد کردن دردهای دیگران کاری از پیش نمی رود، کاش به جای اخم و عصبانیت و گوشه گیری و غصه خوردن با خدای خود حرف بزنیم و زندگی را به کام دیگران تلخ نکنیم، با خوشرویی و خنده برخورد کنیم تا خدا هم دلمان را شاد کند.

بدنه: خندیدن در شرایط سخت یک مهارت است که باید برای کسب این مهارت تمرین های خوب و مفیدی انجام دهیم و به مراقبه درونی بپردازیم و به خدا توکل کنیم و بدانیم که هر دردی و ناراحتی چاره ای دارد و مهم تر اینکه این خدایی داریم که همه مشکلات مارا حل می کند. پس نگرانی و غصه خوردن هیچ فایده ای ندارد و خنده ای که موجب بهبود حال خود و دیگران می گردد نوعی عبادت است.

خنده یک راه مبارزه روحی و درونی با مشکلات است که اگر فردی بتواند هنگام رویارویی با مشکلات بخندد، می تواند از پس مشکلات بر آمده و یا حداقل آسیب کمتری ببیند. خنده نوعی راهکار در مقابله با رویدادهای سخت است. همه کسانی که می خندند بی درد نیستند و همه کسانی که خوشند، بی مشکل نیستند. بهتر است به جای گوشه گیری و بیان کردن مرتب درد و غصه راهی بیابیم که بتوانیم مشکل را حل کنیم. گاهی خندیدن و داشتن حس خوب منجر به بروز حالت های مناسب روحی شده و مغز هم بهتر می تواند در راه حل مشکلات قدم بردارد.

خنده نوعی فعالیت است که موجب کاهش بار مغز شده و فقط مخصوص انسان است. گاهی موردی پیش می آید که ما با خنده به کمک مغز می رویم تا بتواند شرایط پیش آمده در محیط را خوب دریافت کند. وقتی ما از موضوعی شاد می شویم، انتقال دهنده خوبی به نام دوپامین در مغز ترشح می شود و حالت بسیار خوشایند در جسم ما روی می دهد که همان خنده است.

نتیجه گیری: هیچ وقت با غصه خوردن و فرار از مشکلات، کاری ازپیش نمی رود، بهتر است با خنده و نداشتن روحیه سخت گیری با مشکلاتی که توان مارا می گیرند، کنار بیاییم و هیچ وقت خنده از روی لب ما نرود. خنده درمان بسیاری از ناملایمات و دردهای درونی است که انسانها آن را نادیده می گیرند.

انشا زیبا درباره خنده رو بودن با مقدمه و نتیجه

مقدمه: شادی یک رویداد درونی است که گاهی با خنده بروز می کند. امروزه همه افراد دچار شرایط سختی هستند و هیچ کسی یافت نمی شود که مشکلی نداشته باشد و هرکس به نوعی درگیر است،اما بزرگ و وارسته کسی است که در هر شرایط روحیه خوب و خوش نشاط را فراموش نکند و همواره مانند گل لبخند داشته باشد.

بدنه: خندیدن یک تجویز برای درد است و چه بسیار انسانهایی که علی رغم داشتن مشکلات فراوان همواره در حال خنده هستند و دیگران را اسیر درد و ناله های خود نمی کنند. کاش به جای گریه و ناامیدی به قانون جذب هم کمی اهمیت دهیم و بدانیم که دنیای ما را افکارمان می سازد، اگر بخندیم و شاد باشیم و خوشحال، زندگی هم رو به راه و خوب پیش خواهد رفت.

خنده مانند یک نفس عمیق همواره در راه بهبودی جسم شما کمک می کند و چه بهتر است که با خنده بتوانیم بسیاری از دردها را فراموش کنیم و به باد بسپاریم.خنده به بهبود روند کار و فعالیت بدن هم کمک می کند، بهتر شدن حالت جذب غذا، افزایش خواب خوب و عمیق، بهتر شدن سلامت پوست و افزایش عمر از فواید خنده است که باید به آن پرداخته شود.

کاهش فشار خون، کاهش قند خون، بهبود اضطراب و استرس از جمله فواید خنده است و مهم تر اینکه در میان دوستانت هم محبوب و دوست داشتنی خواهی شد و هیچ گاه کسی از تو گریزان نیست و همیشه در جمع دوستانت محبوب و عزیز خواهی بود. هر گاه دردی داشتی که درمان نداشت، بر آن بخند و از خدا بخواه که دردت را دوا کند و هر از چندگاهی با صدای بلند بخند که هیچ مسکنی مانند خنده حالت را خوب نمی کند.

نتیجه گیری: خنده یک اصل مهم در زندگی است که باید در زندگی و کار و مشکلات آن را فراموش نکنیم. شادی و حال خوب منجر به گرفتن نتایج خوبی می گردد. هیچ وقت از خنده پشیمان نخواهی شد و همواره سالم و تندرست خواهی شد، گاهی با هزار پزشک و داروی شیمیایی حالت خوب نمی شود و لی با یک روحیه خوب و روی خندان ممکن است بهبود یابی و دردی نداشته باشی. خنده یک عبادت است که هر وقت دردت زیاد شد به سوی آسمان دست بلند کن و بگو خدایا شکرت که نعمت خنده را دادی.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ظلم و ستم
و
انشا در مورد همدلی و همیاری

☑️ به پایان متن های انشا در مورد خندیدن رسیدیم، اگر دیدگاه یا سوالی درباره این مطلب داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.