ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد عشق ❤️ انشاهای زیبا درباره محبت و علاقه

انشاء در مورد عشق با بندهای ادبی و توصیف کردن علاقه و محبت به زبانی ساده

انشا ذهنی در مورد عشق ؛ باور نمی کنم که انسانی عاشق نشده باشد و به زندگی ادامه دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره ویژگی های دوست خوب

انشا در مورد عشق با مقدمه و نتیجه

انشا درباره عشق و توصیف آن به زبان ادبی

مقدمه: عشق شالوده زندگی و نیروی عجیبی است که در وجود هر انسانی جوشش کرده و موجب پیدایش حالات عجیبی می گردد. عشق به فرزند، مادر، هم نوع، دوست، جنس مخالف و هزاران نوع عشق که در درون انسانها جای دارد. انسان بی عشق نمی تواند قدمی بردارد.

بدنه: هرگز نمیرد آنکه دلش شد زنده به عشق، کسانی که مهری و عشقی در دل دارند و نور عشق به دور نشان می تابد زندگی را از نگاه دیگری می بینند و همه چیز برایشان تفاوت دارد. صبحشان جذاب و ظهرشان طلایی و غروبی سرخ دارند و هرلحظه از زندگی خود را نقش خاطره می زنند.

نور عشق که بر دل بتابد هیچ مانعی نمی تواند تو را از هدف باز دارد. عشق یک نعمت است و موجب رشد و تعالی و بزرگی می گردد. عشق جلوه خدا در درون انسان است و هرکس که بتواند ان را خوب در درونش پرورش دهد و به سمت خدا قدم بردارد همه چیز برایش مهیا شده و می تواند به مقام قرب و نزدیکی به خدا برسد. عشق یک موهبت ویژه است که موجب رشد و تکامل در انسان شده و فردی که مهتاب عشق در عمق وجودش می درخشد از ظلمت جهل و تاریکی و گمراهی دوری کرده و به سمت ابدیت و لقای خداوند قدم بر می دارد.

عشق شالوده هستی و مایه پیدایش جهان است. هرآینه خداوند به عشق بود که انسان را آفرید تا بدین وسیله عاشقی را به او بیاموزد. او می خواست انسان بازتابی از جلوه خودش باشد که عاشقش شود، خداوند هم عاشق انسان بود. انسانی که جانشین او در زمین شد و جای ترویج عشق و مهرورزی تن به خون و خونریزی داد.

نتیجه گیری: خداوند عشق را آفرید تا انسانها به واسطه عشق با هم مهربان باشند و دنیا رنگ خدایی بگیرد. دلی که جوشش عشق در وجودش باشد هرآینه به سمت خدای قدم برداشته و می تواند در زمین بهترین کارها را انجام دهد. عشق می تواند عشق به مادر، پدر، معلم، کودکان، طبیعت، و در نهایت عشق به خداوند است که سر آمد همه عشق های زمینی است.

انشا زیبا در مورد عشق و محبت و فواید آن در زندگی

مقدمه: وقتی عشقی در دلت رخنه می کند، بی شک بهترین و زیباترین اتفاق روی زمین برایت رخ داده است. شاید زیباترین صبحت روزی باشد که احساس دلتنگی و بی تابی در درونت رخنه کرده است. هر روزت زیباست و می خواهی زندگی تازه شروع کنی.

بدنه: زندگی را با عشق که شروع می کنی همه چیز زیباست، دریا برایت صاف و جنگل پر از خاطره و خورشید هم در حال زلف آرایی، دلت کم کم تن به محبت و عشق می دهد. اینک نوری از جلوه خداوند در درونت تابیده و فرصت یکی شدن با خداست. می توانی روزهای نابت را با یاد خدا قسمت کنی و با توکل به خدا درونت را از زنگار صاف کنی و بدانی که خدا هم دستت را می گیرد و می توانی بر خواسته های نفسانی غلبه کنی و دلت را با نور خدا روشن کنی.

عاشق را که ببینی همه فکر و ذکر و برنامه‌اش با یاد عشق است و حتی نجوای گنجشک هم برایش جذاب و دوست داشتنی، روی شن ساحل که راه می رود هم پایش عاشقانه قدم بر می دارد و چه بسا اگر به درجه عشق به حق رسیده باشد هر لحظه ذکر و نام و یاد خدا بر دل براند و می تواند بزرگترین فرصت های عمرش را برای خودسازی به کار گیرد. عشق وجود و درون انسان را وسیع کرده و نیروی صبر و استقامتش را بالا می برد.

عشق به عاشق قدرت زندگی تازه و تلاش برای آینه شدن، بهتر شدن، جذاب شدن می دهد. به کمک نیروی عشق می توانیم به نور مطلق هستی یعنی خداوند نزدیک شویم و دل را به دریای وسیع و نیلگون عشق او بدهیم. یاد عشق لایه به لایه درون را صاف و بی آلایش می کند تا در حوالی آفتاب عالم تاب مانند ذره ای بندگی کنیم.

چه بسا روزهایی که با عشق روزگاری سخت از دوری و دلواپسی داشته باشیم ولی چون خواهش قلب است و تقاضای دل با تمام وجود می پذیریم و قدم در راه پرمشقت عشق می نهیم. روزهای بی تابی، انتظار، بی هم‌نفسی، بی حوصلگی و روزهایی که تمام وجودمان از حس دوست داشتن لبریز است.

نتیجه گیری: عشق دردی عمیق قلبی است که اگر در مواردی به وصال نرسد، ولی موجب رشد و تعالی و کمال انسان می گردد. عشق دل را صیقل زده و زنگار از وجود و قلب انسان بیرون کرده و موجب نزدیکی دل عاشق به خداوند می گردد.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد دوستی با کتاب
و
انشا در مورد همدلی و همیاری

❤️ به پایان متن های انشا در مورد عشق رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی درباره این موضوع دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.