ادبیاتفرهنگ و هنر

حروف مقطعه چیست قرآن کلاس ششم

حروف مقطعه چه حروفی هستند کلاس ششم

جواب سوال حروف مقطعه چیست از کتاب آموزش قرآن کلاس ششم را می توانید در زیر مشاهده کنید.

پاسخ: حروف مقطعه (حروف گسسته از هم) حروفی هستند که در ابتدای برخی از سوره های قرآن آمده است. حروف مقطعه در ابتدای ۲۹ سوره از قرآن آمده و در مجموع ۷۸‍ حرف است که با حذف حروف تکراری به ۱۴ حرف کاهش می یابد. حروف مقطعه همواره به عنوان کلماتی مرموز مطرح بوده و علمای اسلامی در مورد آن نظرات مختلفی داده اند. اما هیچ یک از آنها نتوانسته اند هدف و اصل موضوع را بدانند و آن را برای مردم بیان کنند، بنابراین تا کنون هیچ کس معنای واقعی این حروف را نمی داند.

 مانند « ا ل م ص » . مجموع حروف چهارده گانه عبارتند از : ( أ . ح . ر . س . ص . ط . ع . ق . ک . ل . م . ن . ه . ی )

بدر الدین زرکشی گوید: «از ترکیب این حروف می توان این جمله را ساخت: «نص حکیم قاطع له سر» . فیض کاشانی جمله «صراط علی حق نمسکه» را ساخته است.

مطلب پیشنهادی: قافیه چیست با مثال کلاس ششم

در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال جنگ چیست دفاعی نهم را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش دیدگاه بنویسید. همچنین برای دسترسی سریعتر به پاسخ سایر سوال های خود، آن را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    خیلی خوب توضیح داده شده بود
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.