سبک زندگی

جواب فعالیت های فصل چهارم زیست یازدهم تجربی

پاسخ و حل سوال های فعالیت های گفتار 1 و 2 فصل درس 4 چهار کتاب زیست شناسی 2 پایه یازدهم تجربی

جواب فعالیت های فصل چهارم زیست یازدهم تجربی ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه ۵۸ و ۶۱ گفتار ۱ و ۲ فصل درس ۴ چهارم «تنظیم شیمیایی» کتاب زیست شناسی ۲ پایه یازدهم رشته تجربی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های فصل سوم زیست یازدهم تجربی

جواب فعالیت های فصل چهارم زیست یازدهم تجربی

جواب فعالیت ۱ صفحه ۵۸ فصل چهارم زیست شناسی یازدهم

استفاده از نمک ید دار می‌تواند ید مورد نیاز بدن را تأمین کند. تحقیق کنید که نمک‌های ید دار در چه شرایطی خواص خود را حفظ می‌کنند و چه غذاهایی مانع جذب ید می‌شوند؟

پاسخ: برای حفظ ید در نمک ید دار باید: نمک را در مدت کمتر از یک سال مصرف کرد، دور از نور و رطوبت و در ظرف های غیر فلزی تیره نگهداری کرد. و نیز هنگام پخت، نمک در مرحله آخر اضافه شود تا ید آن حفظ شود.

ترکیبات تیوسیانین از عواملی هستند که مانع از جذب ید می شوند و بیشتر در گیاهان خانواده کلم یافت می شود. سویا، ذرت و ارزن نیز مانع از جذب ید می شوند.

پاسخ فعالیت ۲ صفحه ۶۱ فصل ۴ زیست شناسی یازدهم

تحقیق کنید که برای پیشگیری از دیابت نوع دو چه باید کرد؟

پاسخ: مهمترین کارهایی که برای پیشگیری از دیابت نوع دو باید انجام داد عبارت اند از:

۱- برخورداری از رژیم غذایی متوازن
۲- جلوگیری از افزایش وزن و تجمع بافت چربی
۳- ورزش
۴- اندازه گیری قند خون

همچنین به روز نگه داشتن دانش شخصی درباره ی بیماری و دانستن توصیه های به روز پیشگیری از آن برای جلوگیری از بیماری ضروری است.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های فصل دوم زیست یازدهم تجربی

توجه: شما دانش آموز پایه یازدهم رشته علوم تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب فعالیت‌ها و سوالات دروس کتاب زیست شناسی یازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله حل سوالات فعالیت های فصل ۴ چهارم کتاب زیست شناسی ۲ پایه یازدهم متوسطه دوم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 🌹

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *