ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه ✍️ برای تمامی پایه ها

انشا در مورد توصیف زمستان به صورت کوتاه و مناسب تمامی پایه های تحصیلی

انشا کوتاه در مورد زمستان به زبان عادی ؛ روزها کم کم از پی هم می روند و تنگار عروس یلدا در حوالی روزهای پایانی پاییز قدم می زند. فصل سفید پوش و خوش مرام زمستان در راه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد چهار فصل

انشا در مورد زمستان

انشا در مورد زمستان به صورت ادبی

مقدمه: از چرخش زمین به درو خورشید فصل ها پدید می آیند. زمستان پادشاه لطف وبارش و رحمت آخرین فصل سال است که پیوندش با بهار ناگسستنی است. کم کم یلدا دختر بزرگ زمستان از راه می رسد و با کوله باری از انار و هندوانه و میوه های زیبا طلوع زمستان را جشن می گیرد.

بدنه: زمستان ناب و دوست داشتنی است. دانه های برف و آن آفتاب نیم گرم و ابرهای صورتی در دل کوه را می بینید. ان گرمای ناب و تیز خورشید در ساعاتی از روز و آن بی برگی درختان در حوالی زمستان را خوب نگاه کنید. چه قدر بارش برف و تور زیبای طبیعت جذاب است و این بهار است که باید این تور را کنار بزند و جمال عالم آرای دوست را زیارت کند. عروس زیبای چهار فصل با توری از برف در راه است. کم کم آراستگی و جذابیتش ارز دامنه کوه هم دیده می شود.

ابرهای صورتی رخت رقص به تن کرده اند و همراه یلدا دختر زمستان در آخرین روز پاییز جشن زمستانی شدن طبیعت را برگزار می کنند. خدایا چه دانه های نقره ه ای و چه دانه های بلورینی که از دل آسمان بر سر زمین شادباش می گردد. درخت و کوه و کمر هم در حوالی پاییز در خوابی نرم هستند. چه قدر باغ و کوه و کمر آرام است و حقیقتا در خواب هستند و کم کم خورشید هم به حوالی می آید تا تلنگری برای این روزها باشد.

زمستان و سفیدپوشی روزهای ناب دی و سرمای مرموز بهمن و آن حالت نیمه بیداری اسفند را دوست دارم. دانه های برف و آن بخار پشت شیشه را دوست دارم که برایم خاطره عشق را قاب می کنند. هر روز این فصل منتظر بارش برفم را تا آدم برفی مورد علاقه خودم را بسازم و کنارش بارش برف را جشن بگیرم.

نتیجه گیری: روزها از پی هم می آیند و می روند.خالق این همه زیبایی را شکر که چهار فصل را با این جذابیت ها خلق نموده است. هر فصلی با شرایطی و نعمت هایی خاص که همه به هم متصل و در ارتباط هستند. این نعمت های بی حد و اندازه را شکر بگویید و مهربانی را از او بیاموزید.

انشاء درباره زمستان با مقدمه و نتیجه برای همه پایه ها

مقدمه: زمستان و بهار و پاییز و فصل ها هر کدام دارای جذابیت های خاص خود هستند و هر یک زیبایی هایی دارد که دیگری ندارد. میوه های تابستان در زمستان نیست و برف زیبای زمستان جایی در تابستان ندارد. پاییز برگ می ریزد و در بهار شکوفه ریزان است ف پس هر فصلی برای خود جایگاهی دارد که دیگری ندارد.

بدنه: زمستان و پرده های حریر برف، شاخه های لخت و بی برگ و بی طاقت، تنه ها ی درد مند و کوه و کمر یخ زده که منتظر خورشید هستند. روزهایی کوتاه و شب های طولانی که بساط کرسی و قصه گویی به راه است و مادر بزرگ و پدر بزرگ در کنار هم به قصه های قدیمی مراجعه می کنند. داستانهایی از گذشته که زیر کرسی گفته می شد. چه قدر این حکایتهای پدر بزرگ و مادر بزرگ را دوست دارم.

روی کرسی انارها می درخشند و میوه های دیگر هم در حوالی زمستان دوباره خود نمایی می کنند. این فصل زیبا و سفیدپوش را فراوان دوست دارم. برف و سرمایش را، شب های روشن و پرفروغش را و حکایتهای رستم و شاهنامه را، همه را فراوان دوست می دارم. کم کم به همراه زمستان به استقبال بهار می روم و تور زیبای زمستان را کنار می زنم تا جلوه گری نوروز را قاب بگیرم. دانه های بلورین برف کم کم همه جا را فرا می گیرند و زیر رقص نور مهتاب به دانه های طلایی تبدیل می شوند.

این دانه های برف هستند که گندم و درخت و انواع میوه های تابستان را تا مقصد بدرقه می کنند. این شب های سرد و طولانی است که درختان آرام و راحت می خوابند تا برای یک زندگی جدید و گل دادن زندگی از نو شروع کنند.چادر زمستان برداشته شده و عروش را رو نمایی کرده و به بهار می سپارد. زمستان با همه سفید رویی و فوران به سفر امسال خود هم پایان می دهد و روزگاری جدید از راه می رسد.

نتیجه گیری: زمستان و پاییز و همه فصل ها دارای خالقی بی همتا هستند که با یک اشارت او همه چیز زیبا و جذاب شده و هر فصل روند کار خود را پیش می گیرد. خدای زیبایی ها را برای این همه نعمت سپاس بی دریغ .

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد فصل بهار
و
انشا در مورد پاییز

☑️ به پایان انشا در مورد فصل زمستان به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =