ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ناخن با مقدمه و نتیجه ⭕️ + توصیف های زیبا

متن های انشاء کوتاه و بلند در مورد ناخن با توصیفات زیبا و خواندنی

انشا در مورد ناخن با مقدمه و نتیجه : ناخن شکیل ترین بخش انگشت است که نقش مهمی در انجام فعالیت های روزانه دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: یک بند در مورد ناخن با رعایت ساختمان بند

انشا در مورد ناخن با مقدمه و نتیجه

انشای اول درمورد توصیف ناخن انسان

مقدمه: ناخن رنگی زیبا و جذاب دارد و برای انجام کارهای ظریف مانند باز کردن گره و دوختن با دست و یا خاراندن صورت و بدن که اگر دچار مشکل شود، انگشتان دست به تدریج حالت خود را از دست می دهند و کج می شوند. بهتر است برای زیبا ماندن ناخن از آنها به خوبی مراقبت کنیم.

بدنه: همراه تنهایی و اضطراب و عروسی و عزا و رفیق خلوت، ناخن را می گویم. هربار که ناراحت می شوم به راحتی می خورم و تکه تکه می کنم، با خودکار رویش نقاشی می کنم، می شکنم و به زور می گیرم. حواسم به خوردن ماست و شیر و کلسیم نیست و هر روز رنگش خراب شده و ریز ریز می شود. گاهی بلند می شود و زمانی از بیخ گرفته می شود. چنان گرفته می شود که یک هفته درد دارم.

گاهی برای این که کسی از درونم خبردار نشود ساعت ها ناخن به دهن ساکت می مانم و حرفی نمی زنم و با خودم حرف می زنم. رگه هایی هم دارد که گاهی سفید رنگ و زمانی هم صورتی کم رنگ می شود. ناخن من برای من فدایی هم هست و گاهی هم غرور رفته ای که به شدت فرو می ریزد. ناخن من گاهی محافظ انگشت و زیبایی آنها هم هست. نمی دانم چگونه ناخنی را روی ناخن طبیعی می کارند، ولی با اون ناخن مصنوعی راحت نیستم و نمی توانم راحت خودکار بگیرم.

اما ما به عنوان انسان موظف هستیم که از تمامی اعضا و قسمت های بدن خود مراقبت کنیم و برای سلامتی جسم خود تلاش کنیم. بهترین کار برای مراقبت از ناخن این است که هنگام ظرف شستن از دستکش استفاده کنیم و مولتی ویتامین مصرف کرده و از شوینده های پر خطر دوری کنیم. ناخن خود را خیلی بلند نکنیم و سوهان بزنیم و از زدن لاک های غیر استاندارد و تاریخ گذشته دوری کنیم.

نتیجه گیری: ناخن عضو حساس بدن است که باید به شدت مراقبت شود. اگر خود یا اطرافیانتان دچار جویدن ناخن هستید خیلی سریع با یک روان پزشک یا مشاور صحبت کنید و راهی برایش بیابید.

انشای دوم با موضوع ناخن با مقدمه و نتیجه

مقدمه: هرکس نوعی دوست دارد، یکی کوتاه، دیگری بلند و یکی لاک زده و ان یکی به رنگ خودش. صورتی کم رنگ و زیبا. ولی اغلب بانوان دوست دارند که ناخنشان مرتب و لاک زده و جذاب باشد. اما به نظر می رسد رعایت اعتدال در هر امری حتی بلند کردن ناخن ضروری است.

بدنه: روزهایی که کودک بودم، از بس خاک بازی می کردم زیرش همیشه پر بود و نامرتب، بزرگتر که شدم کم کم به ارزشش پی بردم و مراقبت می کردم. مادر هم همیشه می گفت حواست باشد که با خودکار ننویسی و لاکش مرتب باشد. هر بار که عروسی بود، خودش برایم لاک می زد، انگار حتی مرتب بودن ناخن های من هم برایش مهم بود. با من در مورد و اهمیت سلامتی شان هم گفت و گو کرد.

تغذیه سالم و مراقبت های فردی، عدم استفاده از خودکارهای فاسد و بودار، داشتن ناخن گیر فردی و ضدعفونی کردن برای هر بار، این عضو حساس می تواند عامل بسیاری از بیماری های پوستی باشد. بهتر است که از این جهت هم نکات ایمنی را رعایت کنیم. صحبتی با ناخنم دارم، چه خوب که هستی و هر بار گره های سخت را برایم باز می کنی، کاش روزگار هم ناخنی داشت که گره هایش باز می شد، زیبایی دستانم تو هستی و گاهی با کمک تو بهترین آهنگ ها را برایم می زنی و تارهای سه تارم را به صدا در می آوری و نوای دل شکسته‌ام را برملا می کنی، ناخن که دارم، می دانم که تارهای سه تارم ریز و خواستنی خواهند بود.

روزهایی که می خواستم تار بزنم تو کمک حالم بودی، می نواختی و من گریه می کردم. ناخن خوبم چه قدر خوب که در هوایم بودی و انگشتم را شکلی مناسب دادی. ناخن به مرتب رشد می کندو اگر همه عمر گرفته نشود، حدود دو متر خواهد شد. گرفتن ناخن از انتقال بیماری پیش گیری می کند، ولی بهتر است که به اندازه بزرگتر نگاه داشته شود و مرتب باشد.

نتیجه گیری: ناخن می تواند در نوازندگی کمک نماید، انگشت را زیبا نموده و در انجام کارهای ریز و دقیق کمک نماید، بهتر است که خوب و دقیق مراقبت شود.اما مهم تر این که از خالق زیبایی ها هم تشکر شود که چنین عضو مهم و کارسازی را خلق نموده است.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد لبخند
و
انشا در مورد خندیدن

☑️ به پایان متن های انشا در مورد ناخن با مقدمه و نتیجه رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *