ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد پشتکار + مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد پشتکار با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد پشتکار : نبوغ و دانشمندان اگربه جایی رسیده اند فقط سه درصد استعداد و هوش بوده و بقیه را مدیون پشتکار هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد شانس

انشا در مورد پشتکار

انشا در مورد پشتکار

مقدمه: هر انسانی دارای استعداد و توانایی هایی است که در درون و ذاتش نهفته است و اگر بخواهد به هدف یا مقصد خود برسد باید تمامی توان و پشتکار خود را به کار ببرد. بزرگان برای رسیدن به هدف خود سختی های زیادی را تحمل کردند ولی از پای ننشستند و به حرکت خویش ادامه دادند.

بدنه: ادیسون برای تولید برق بیش از ده هزار بار با شکست مواجه شد، اما هیچ وقت ادعای شکست نکرد و در مقابل چنین عنوان کرد: من هیچگاه شکست نخورده‌ام. تنها ده هزار روش یافته‌ام که به نتیجه نمی‌رسد. یعنی تمام راه هایی را که به هدف نرسید را فقط روش می داند و نه شکست.

روزهایی که از مدرسه رانده شد و به علت کم شنوایی مجبور شد در زیر زمین خانه و با کمک مادرش درس بخواند، چه کسی می دانست که همین کودک روزی مخترعی بزرگ شده و آوازه و تابش نورش جهان را در خواهد نوردید. پشتکاری که او داشت و تکرار و تمرین و خطاهای مکررش توانست او را پیروز گرداند و هیچ کس نتوانست جلوی پیشرفتش را بگیرد.

پشتکار مانند نیروی محرکی است که مرتب ما را به هدف نزدیک می کند. انسان موجودی خستگی ناپذیر است که می تواند آسمان ها و زمین را با اراده و تلاش و پشتکار فتح کند. همانا عامل حرکت و رسیدن به قله های رفیع پیروزی داشتن پشتکار است.

اگر با هر بار شکست دست از تلاش برداریم، هیچ گاه روی خوشبختی و موفقیت را نخواهیم دید و منتظر معجزه خواهیم ماند. در صورتی که همه ما خوب می دانیم که خواستن توانستن است، این خواستن همان پشتکار است که ما را به هدف می رساند.

نتیجه گیری: در راه رسیدن به هدف هیچ نیرو و انگیزه ای مانند پشتکار ضروری نیست. چه انسان های نابغه ای که قول استعداد و هوش و ذکاوت خود را خوردند و دست از تلاش و پشتکار برداشتند و در اولین مراحل زندگی و اختراع خویش دست از کار کشیدند درحالی که یک فرد متوسط از جهت استعداد و هوش با پشتکار فراوان به بهترین و زیباترین خواسته های خود دست می یابد.

انشا در مورد تلاش و پشتکار رمز موفقیت

مقدمه: پشتکار برای هر کاری مانند نیت و شروع کار و همان اراده است. اگر اراده کردید و کاری شروع شد باید برای قدم به قدمش از روز اول قوی تر و محکم تر باشید. در کنار هر توانایی و هوش و استعداد و توان مالی خویش باید، با تمام قوا و توان خویش دست به کار شوید و ادامه دهید.

بدنه: من نمی توانم و هوش ندارم و استعدادم کم است و یا شانس ندارم، فقط بهانه هایی است که انسان های ضعیف برای شکست های احتمالی خویش دارند. اما انسان های قوی و توانمند با هر شکستی تجربه ای می آموزند و برای خود توشه ای بر می دارند و حرکت را ادامه می دهند.

پشتکار مانند یک نیروی درونی شما را تشویق به تلاش کرده و می توانید با تکیه بر پشتکار خود، دیگر نیروها را هم رام خود کنید. پشتکار که داشته باشید هیچ کاری سخت نیست و قله های موفقیت اگرچه دور و سخت، ولی زیر پای شما خواهد بود .

سنگلاخ راه برایتان دشوار نیست و راهی برای گشایش باز می کنید. پشتکار شما را سبکبال کرده و شما با شناخت کافی وارد هدف و مسیر خود می شوید و فقط از خدا می خواهید که کمکتان کند و در بین راه احساس ضعف یا و سستی نمی کنید.

ممکن است در بین راه موانع و مشکلاتی وجود داشته باشد، ولی تکیه بر توانایی ها و استعدادها وبه همراه تلاش مضاعف و پشتکاری مداوم شما را پیروز خواهد گردانید. بوعلی سینا کتاب مابعد الطبیعه ارسطو را چهل بار خواند تا بفهمد، این پزشک و حکیم و مرد بزرگ با داشتن نبوغ فراوان برای درک یک کتاب بیش از 40 بار آن را خواند، پس اگر خوب و دقیق نگاه کنیم، او هم پشتکار داشته است، شاید اگر یک فرد دیگری بود، دست از مطالعه بر می داشت و رها می کرد. پشتکار به انسان دلگرمی داده و راه روشن آینده و موفقیت را برای ما چراغانی و روشن می کند. مسیری که اگر با پشتکار حرکت کنیم تا انتهای آن دیده می شود.

نتیجه گیری: مردانی بزرگ بوده و یا بزرگ شده اند که علاوه بر داشتن هوش و ذکاوت، کلیه هدف خود و موفقیت خود را مدیون پشتکار و تلاش مضاعف هستند. به جای غرور و خود بزرگ بینی بهتر است که علاوه بر کشف استعداد های خود همراه یک برنامه مدون، پشتکار را سرلوحه کار خود قرار دهید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد خندیدن
و
انشا در مورد عشق

☑️ به پایان انشا درباره پشتکار رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

  1. نگین فرجام گفت:

    سلام خسته نباشید خیلی قشنگ بود. بدون پشتکار و تلاش رسیدن به هدف غیر ممکنه. بهترین راهش مکتوب کردن اهداف و البته تو فوربز و دانشگاه کسب‌وکار چندتا کتاب دیدم یکیش قدرت اراده بود که واقعا پیشنهادش میکنم👍🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *