ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد ☄️ + ریشه و داستان

ریشه و مفهوم حکایت قدیمی «معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد» به همراه انشا

معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد، یعنی شخصی که ذاتش بد و ناپاک است و هر چه به آن فرد خوبی کنی، شخص همان بدجنس بودن خودش را دارد و خوب بودن کسی در حق فرد، آن را تغییر نمی‌دهد. برای آشنایی با مفاهیم بیشتر در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل چیزی در چنته نداشتن

معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد

مفهوم ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد

به طور مثال شما در خانواده به برادر خود در زندگی‌اش هم راهنمایی‌اش می‌کنید هم کمکش، اما هربار با شما بد برخورد می‌کند یا اگر کاری داشته باشید به شما می‌گوید به من ربطی ندارد یا حتی با شما دعوا می‌کند و شما هم ناراحت می‌شوید از کسی که این همه خوبی در حقش کرده بودید.

وقتی مریض می‌شود به همراه او می‌روید، خلاصه در همه شرایط کنارش هستید، ولی ذات این آدم تغییر نمی‌کند و مادرتان به شما می‌گوید، هر کاریش بکنی جنسش شیشه خرده دارد.

تاریخچه ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد

حکایت ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد را در کار کوزه گران می‌توان مشاهده کرد. کوزه گران برای درست کردن ظروف سفالی از خاک رس استفاده می‌کنند. خاکی که باید از یک نوع باشد و شیشه خرده در آن نباشد؛ چرا که برای درست کردن سفال اگر شیشه خرده باشد، دست زخم می‌شود و کلی کوزه گر اذیت می‌شود.

پس باید خاک رس که یکدست است از آن استفاده کنند. به همین خاطر می‌گویند اگر انسان جنسش شیشه خرده داشته باشد، دیگران اذیت می‌شوند و آزار می‌بینند. چون آدمی از گل درست شده است و وقتی کمی از شیشه خرده در وجود او برود، بدنش و روحش زخمی و آزرده می‌شود؛ چرا که انسان لطیف و دارای احساس است و نباید روح او را خدشه دار کرد.

بازآفرینی و انشا در مورد جنسش شیشه خرده دارد

مقدمه: خیلی از آدم‌ها باید یاد بگیرند که به چه کسی خوبی بکنند و با چه شخصی حد خود را نگه دارند، حتی در زمینه شراکت با کسی که می‌دانند آدم ذات درستی نیست.

بدنه: با کسانی که جنسشان شیشه خرده دارد، نه به عنوان دوست و نه به عنوان شریک وارد رابطه با آن‌ها شوید. خیلی از آدم‌ها در این دوره و زمانه، مخصوصا به دلیل شرایط خانوادگی شان و جامعه ذات خوبی ندارند و عقده ای که در دوران کودکی شان داشته‌اند را به شکل کاملا بد و نادرستی بر سر دیگران که هیچ نقشی در زندگی و شرایط بد آن نداشته‌اند خالی می‌کنند.

شاید خیلی از اطرافیان به شما بگویند این آدم خوبی است و از خانواده خودت است و چه کسی از این به تو نزدیک‌تر، فقط یکم جنسش شیشه خرده دارد حواست باشد. با چنین اشخاصی نباید شریک شد، چون فرد ضرر و زیان می‌بیند و تا آخر عمر پشیمان می‌شود؛ به همین دلیل نباید با همچین آدم‌های نادرست و پلیدی وارد شراکت شد.

نتیجه: در زندگی حواسمان باشد آدم‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند مثل آفتاب پرست چند روداشته باشند. موقعی که احتیاج دارند خود را خوب نشان دهند و وقتی کارشان تمام شد، آن روی خود را که جنسشان شیشه خرده دارد به شما نشان می‌دهند.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن
و
معنی ضرب المثل چشم و گوش بسته

☑️ به پایان معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *