اخباراقتصادی

تاریخ واریز یارانه تیر ۱۴۰۰ مشخص شد ؛ زمان واریز تیرماه

یارانه تیر ماه 1400 کی واریز میشود ؟ / زمان و تاریخ واریز یارانه ها جدید تیرماه ۱۴۰۰

تاریخ واریز یارانه تیر ۱۴۰۰ : پیش بینی می شود که یارانه تیر ماه 1400 مانند ماه ها و سال های گذشته روی روال میباشد و در تاریخ معین پرداخت خواهد شد.

یارانه نقدی تیرماه در بیستم واریز می شود. سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی تیرماه ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۰ ام به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

همچنین بخوانید : زمان واریز یارانه معیشتیزمان واریز یارانه ها

زمان واریز یارانه تیر ۱۴۰۰

صد و بیست و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه تیر ۱۴۰۰) ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ تیر ماه 1400 به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد. طبق آخرین اخبار از سازمان هدفمند سازی یارانه ها: ” یارانه نقدی تیر ۱۴۰۰ از بامداد روز دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ یارانه تیر 1400 همچون ماه های گذشته مبلغ یارانه هر فرد ایرانی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است و آن طور که از خبرها برمی‌آید تصمیم جدید در مورد افزایش مقدار یارانه نقدی از سوی مجلس و یا دولت هنوز اعمال نشده است.

اطلاعیه وزارت رفاه درباره شرایط ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی

شرایط ثبت نام جاماندگان یارانه به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،با توجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا و نگرانی های جدی در این خصوص ،شرایط ثبت نام جاماندگان یارانه پس از هماهنگی های لازم با ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود.

در اطلاعیه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی آمده است : بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰و آیین نامه مصوب دولت کسانی که در سال ۱۳۹۳از ثبت نام یارانه ها جا مانده یا افرادی که خانواده آنها یارانه‌بگیر نبوده اما با ازدواج از خانواده جدا شده‌اند چنانچه متقاضی دریافت یارانه هستند، می توانند طبق شرایطی که اعلام خواهد شد برای ثبت نام اقدام کنند.‌بنابر این اطلاعیه؛ پس از هماهنگی های لازم با ستاد ملی کرونا نحوه مراجعه حضوری به مراکز مربوطه برای ثبت نام در شهرهایی که خطر گسترش کرونا وجود نداشته باشد اعلام می شود.

در این اطلاعیه تاکید شده است؛تا اعلام شرایط از سوی این وزارتخانه، افراد متقاضی ثبت نام یارانه، از مراجعه حضوری به این وزارتخانه و سازمان هدفمندی یارانه ها خودداری کنند.

یارانه نقدی
یارانه نقدی

جزییات واریزی های جدید سازمان هدفمندی یارانه ها

تسنیم نوشت: رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها از پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال به وزارت جهاد کشاورزی بابت یارانه نهاده ها و عوامل تولید از محل منابع سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها خبر داد.

امید حاجتی اعلام کرد، در راستای حمایت از تولیدات بخش کشاورزی و در ادامه پرداختهای صورت گرفته قبلی مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال دیگر بابت یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت گردید.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها خاطر نشان کرد:طی سه ماهه نخست سال جاری و از محل منابع نقدی سازمان هدفمندسازی یارانه ها در مجموع مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال به این امر مهم اختصاص و پرداخت گردیده است.اختصاص و پرداخت مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال به شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای کشور

وی همچنین از پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد ریال بابت تکمیل و اجرای طرح آزاد راه اصفهان – شیراز خبر داد و گفت : با توجه به اهمیت ویژه ترانزیت کالا و خدمات و همچنین توسعه گردشگری بین شهری و ارتقاء صنعت حمل و نقل کشورمبلغ ۱۵۰۰میلیارد ریال ازمحل منابع نقدی این سازمان به شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بابت اجرای طرح تکمیل آزاد راه اصفهان شیراز پرداخت شد.

چه کسانی از لیست یارانه حذف می‌شوند ؟

این در حالی است که طی حدود هشت سال هر مشمولی که بدون تغییر در صف دریافت یارانه نقدی بوده است تاکنون رقمی بالغ بر ۴ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کرده است.

همچنین موضوع حذف یارانه دهک‌های پردرآمد جامعه با توجه به کسری بودجه بخش هدفمندی یارانه‌ها در سال‌های اخیر چندین بار از سوی دولت مطرح شده، ولی به علت نبود بانک اطلاعاتی کامل برای شناسایی افراد با درآمد بالا دولت و مجلس نتوانسته اند اقدام موثری در این زمینه انجام دهند و در هر نوبت این امر به تعویق افتاده است، ولی در پایان سال گذشته مجلس خبر از حذف یارانه افراد با درآمد بیش از ۵ میلیون تومان درماه داده است و مشخص نیز مطرح شدن این موضوع با وجود نبود اطلاعات دقیق از حساب افراد قرار است چگونه انجام شود.

در این رابطه رحیم زارع نماینده مجلس شورای اسلامی درباره حذف ۳ دهک یارانه بگیر در سال ۱۳۹۸، گفت: ۳ دهک بالای جامعه با توجه به حساب بانکی و اموالی که به نامشان ثبت شده است شناسایی می‌شوند.

وی در ادامه افزود: افرادی که حقوق بالای ۵ میلیونی می‌گیرند و هنوز یارانه دریافت می‌کنند، افرادی که فوت شده اند و هنوز یارانه دریافت می‌کنند جز ۳ دهک خواهند بود که حذف یارانه آن‌ها در حمایت از اشتغال و تولید و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت هزینه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، باید منتظر بود و دید حذف دهک‌های بالای جامعه در سال جدید چه زمانی اجرایی می‌شود و با توجه به ویژگی‌های مطرح شده برای خارج کرن افراد از لیست هدفمندی یارانه‌ها چه تعداد از میزان یارانه بگیران کاسته و چه مبلغی به سبد اشتغال و تولید و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت افزوده خواهد شد.

قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم ؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد: درباره قطع یارانه افراد غیر نیازمند به اطلاع می رساند، بدلیل اینکه برخی از شهروندان موفق به ارسال درخواست بررسی علت قطع یارانه در سایت یارانه 11 نشده اند ، به منظور ایجاد فرصت برای این دسته از هموطنان اعلام می گردد ، هموطنانی که یارانه آنها قطع شده است تا مدت 2 ماه پس از قطع یارانه می توانند به سایت www.yaraneh10.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند .

مراقب سامانه جعلی ثبت یارانه باشید

سازمان هدفمند سازی یارانه ها در اطلاعیه ای اعلام کرد: «سامانه ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yaraneh.com جعلی می باشد و هیچ گونه ارتباطی با سازمان هدفمندی یارانه ها ندارد».

این سامانه با دریافت اطلاعات هویتی شهروندان همچون کد ملی سرپرست خانوار، تعداد اعضای خانوار، میزان درآمد و همچنین اطلاعات کارت بانکی که شامل شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضای کارت و کد اعتبارسنجی، پیامکی را از شماره ۵۰۰۰۱۴۵ ارسال می کند.

در اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها ضمن جعلی خواندن این سامانه، بر عدم ارتباط این سامانه با سازمان تاکید شده است و به شهروندان توصیه شده است از هر گونه مراجعه به این سامانه و ثبت اطلاعات خانوار خودداری شود.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫18 دیدگاه ها

 1. ک گفت:

  خدا ازشون نگذره با این همه گرونی چی به سر مردم بدبخ آوردن

 2. محتاج گفت:

  سلام اگه یاد گرامیتان باشد روزی که یارانه اولی را دادن برحسب دلار هزار تومانی چهل پنج دلار که بشه چهل پنج هزار بود الان دلار ۳۰ هزار تومان هست یعنی یارانه باید یک ملیون سیصد پنجاه هزار تومان حالا حساب کن چقدر کلا رفته سرمان و ما هر ماه که میشه باید منتظر باشیم که دولت محترم به مردم صدقه سری چهل پنج تومان بده و مابقیش را بگذارد توی اون جیبش و به .ً..ً….

 3. م گفت:

  سلام چرا یارانه معیشتی بنزین بهمن ماه ب حسابم واریز نشده

 4. فریده شهمرادزهی گفت:

  من بیچاره ک یک نفره هستم چجوری زندگی کنم دوخترم یتیمم واسیم زندگی خلی سخت هست

 5. ناشناس گفت:

  حمید رضا

 6. خودم گفت:

  یارانه یاران چه غریبانه رفتند از این خانه🤣

 7. ناشناس گفت:

  تواین گرونی ۴۵تومن دیگه چی ما سه نفریم چقد خرج داریم بیکار بیکارم نه کاری نه چیزی کمک کنید یارانه زیاد کنین لطفا

 8. اقتصادی گفت:

  دوستان- از ماست که برماست

 9. مصطفی گفت:

  سلام ای بابا اینا همه حرف الکی میزنن.خداشاهد من ۳۰سالمه یه کارگر ساده ام به خداوندی من دیشب بچهام بی شام خوابیدن..ما از حقمونو بگیریم.ادعا میکنم مسلمانیم

 10. محمد گفت:

  واقعا آقای رئیس جمهور محترم کجا تشریف دارید تو این شرایط اقتصادی با لیسانس شدم راننده اسنپ برای پول شیر بچم ماندم منت هم می‌گذارید 45 یارانه گدایی داری بهم می‌دهید بخدا سرپل صراط باید جواب شکم گرسنه بچه های ما رو بدهید

  1. ناشناس گفت:

   اینا پل سراط میدونن چیه.

 11. علیزاده گفت:

  واریز یارانه این ماه چه زمانی خواهد بود؟

 12. محمد گفت:

  سلام یارانه خیلی بی ارزش شده تورو خدا بیشترش کنید خیلی کم است هیچی نمی دهند هر یک میلیون تومان ارزشش شده ۱۰۰هزارتومن یعنی هفتصد هزار شده هفتاد تومن مثل آب خوردن صد تومن پول داشتم تمام شد رفتم فقط داخل سوپرمارکت دست خالی هم اومدم بیرون چندتا چیز الکی
  ممنونم اگر اضافه کنید .

  1. ناشناس گفت:

   چشم از این ماه یارانه رو نفری ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومن میکنم خوبه؟

   1. احمد گفت:

    نه بخدا.خیلی کمه.یکم بیشتر حداقل 10,000,000 میلیون بکنید برای هر نفر

    1. عظیمه گفت:

     اینا خودشون میخورن ومیخوابن به فکر ما مردم فقیر بدبخت که نیستن

     1. 😢 گفت:

      واقعا

     2. ناشناس گفت:

      هر کسی حق مردم را میخورد خدا لعنتش کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.