ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد سفره هفت سین ⭕️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد سفره هفت سین با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد سفره هفت سین : کم کم سال کهنه جای خود را به سال جدید می دهد و همه چیز نو می شود. بساط سفره هفت سین باز می شود و مردم سفره هایی عشق و خوشی و شادی را می گسترانند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد حفظ محیط زیست

انشا در مورد سفره هفت سین

انشا در مورد سفره هفت سین

مقدمه : چه قدر این هوای ناب را دوست دارم، مردم کم کم به استقبال بهار می روند و خرید های ناب برای فرارسیدن سال جدید و طلوع بهار آغاز می شود.

انگار خورشید هم تازه متولد شده است و هیچ کس نمی تواند دلخوشی و شادیش را پنهان کند. کم کم نغمه زن بهار از راه می رسد و  مردم سفره های زیبا و جذاب خود را در ایوان بهار می گسترانند و کم کم فصل جذاب و ناب خدا از راه می رسد.

بدنه : نامش هفت سین است ولی به نظر  دنیایی از همه چیز است. سین ها را در کنار هم می چینم و سفره ای با ناز و تنعّم پهن می کنیم. سین ها را در کنار هم خوب جفت و جور می کنم. سین اول سبزه که نماد شادی و فراونی است.

سیب و سرکه و سمنو هم هریک دارای جایگاهی ویژه در سر سفره هفت سین هستند. سمنو که از مغز گندم پخته شده است نماد روزی و فراوانی نعمت و پر از برکت خداوند است. گاهی دانه های نورس گندم را به یمن فراوانی سال سر سفره قرار می دهند. قران و حافظ و همواره در کنار هفت سین ها جلوه خاصی دارد .

سفره ها را به شیوه خاصی می چینند و با عشق و مهربانی کنار سفره می نشینند و منتظر تحویل سال می شوند. سفره هفت سین نمادی از بروز شادی و خوشی است که در هر منزلی گسترده شده و مردم ان را خوش یمن می دانند.

در این سفره هر سین نمادی از سلامتی و سروری و شادی مردم است که خودنمایی می کند. کاش در کنار این سفره مردم درس مهر و خوبی و عشق بیاموزند و تا پایان سال مهربان باشند.

نتیجه گیری: وقتی کم کم قدمهای سال نو تند تر می شود، مردم عاشقانه و دوستانه سر سفره می نشینند و برای هم دعای خیر و نیکی می کنند.

کاش از ابتدا تا انتهای سال مانند این سفره سرسبز و شاد در کنار هم قرار گیرند و با مهربانی در سال جدید روزگار بگذرانند.

انشاء از زبان سفره هفت سین

مقدمه: خدایا چه قدر زود سال تمام شد و ما در کنار سفره زیبا و جذاب هفت سین نشستیم. روزگاری خوب و خوش که حال و هوای بهار را زنده می کند. رفت و آمدها، خرید و بوی سبزه و ماهی دودی و بوی ناب گل ها و یاس ها و سوری ها  و اواز ناز بلبل و سبز قبا نوید رسیدن بهار را زنده می کند.

بدنه : هر بار که سال کهنه کم کم پیر شده و عصا به دست از کنار ما می گذرد، کم کم سال جدید با لباس عروس و سبزه و ناز نازنین از راه می رسد و ما هم به افتخار چنین عشق و شادابی سر سفره نشسته و خدا را شکر می کنیم.

خدایا شکرت که بار دیگر روی سال جدید را در حوالی خورشید می بینیم. سفره را سرتاسر خوبی و خوشی فرا می گیرد. سبزی، شادی، فراخی و فراوانی نعمت و هزاران نعمت وافر که با آمدن بهار  رخ می نماید.

روزی که بهار را در حوالی اسفند پرده برداری می کنیم ، سفره نعمت و فراوانی باز کرده و همه را به این خوان پر از مهر و عشق دعوت می کنیم.

سبزی، سروری، سعادت، سلامت، عشق، دلبری، دانایی، همه از آرزوهای سفره هفت سین است. گاهی هم دعای خیر و برکت و درخواست روزی و رفتن به استقبال خوشی به همراه همه مردم. روزی که سفره هفت سین را می گشاییم از خدا برای هفت میلیارد مردم جهان تقاضای سلامتی و مهر و عشق می کنیم.

سفره هایی طلایی و نقره ای و که در هر گوشه از آن نمادی از زندگی دیده می شود. سفره حرمت فراوان دارد. پس در این سفره مبارک که از آیین گذشتگان است برای همه جهانیان هفت نعمت فراوانی، سلامتی، روزی، سعادتمندی، بهروزی، دوستی، مهربانی را بخواهیم .

سفره هفت سین مبارک است و در آن همه رنگها نمادی از شادی و شادکامی و خوشبختی دارند. سال جدید را بر سر سفره هفت سین مدرن شروع کنیم و با خود عهد ببندیم که دل را آزرده نکنیم و سالمان را با مهر و خوبی شروع کنیم.

نتیجه گیری: شاید هر سال سفره هفت سین را باز کنیم و در کنارش به شادی برسیم و خدا را شکر کنیم. اما قدر بدانیم خدایی را که هفت نعمت بزرک را به ما ارزانی داشته و از مستمندان و مستحقان دلجویی کنیم و اگر چنانچه دستشان تنگ است یاری شان کنیم و اگر کودکی کم سن دارند و توان خرید عید ندارند، یاری شان کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد لالایی مادر
و
انشا در مورد حیاط مدرسه

☑️ به پایان انشا درباره سفره هفت سین رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.