ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل حرف حرف میاره ⚜️ + داستان و انشا

ریشه و مفهوم کامل حکایت قدیمی «حرف، حرف می آورد» به همراه گسترش و بازآفرینی

معنی ضرب المثل حرف حرف میاره، یعنی شخصی که در جمعی صحبت می‌کند و دیگران هم در آن موضوع و بحث شرکت می‌کنند و دوباره در مورد موضوع دیگری حرف می‌زنند و گاها شخصی که در آن جمع است به آن‌ها می‌گوید حرف حرف رو میاره. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل جنسش شیشه خرده دارد

معنی ضرب المثل حرف حرف میاره

مفهوم ضرب المثل حرف حرف میاره

به طور مثال وقتی دو فرد مشغول صحبت کردن می‌شوند، یکی از آن‌ها مطلب جالبی را تعریف می‌کند و از صحبت‌های او باعث می‌شود که آن فرد دیگر جرقه موضوع جدید در ذهنش بخورد و اینگونه بحث آن‌ها بیشتر می‌شود و مطالب جدیدتر باعث می‌شود حرف‌های بیشتری بزنند که در این موارد از این ضرب المثل استفاده می‌شود.

تاریخچه حکایت حرف حرف میاره

ریشه و حکایت این داستان از زنان قدیمی‌تر سرچشمه می‌گیرد، زمانی که چندین همسایه در محله جمع می‌شدند و بساط سبزی یا باقالی و… پهن می‌کردند و می‌نشستند به حرف زدن؛ هر کدام پس از دیگری داستانی را تعریف می کردند و یا غیبت دیگران را می کردند و هر چقدر بحثشان گرم‌تر می‌شد، حرف‌های آن‌ها هم بیشتر می‌شد.

در بین حرف‌هایشان حتی به این توجه نمی‌کردند که چقدر طولانی حرف زده‌اند و از صبح تا عصر جلوی خانه‌هایشان بساط پهن می‌کردند و هر کس از جلوی آن‌ها عبور می‌کرد غیبت او را می‌کردند هر کدام به یک شکل.

از آن زمان تا به امروز، چنین زنانی مخصوصا متاهلان به این کار زشتشان ادامه می‌دهند و اینگونه حکایت حرف حرف میاره در بین چنین افرادی رواج پیدا کرده است.

انشا و گسترش ضرب المثل حرف حرف میاره

مقدمه: زمانی که یک فرد خیلی پرحرفی می‌کند، این کار او باعث می‌شود که بقیه را کلافه کند. این ضرب المثل می‌خواهد این مفهوم را به ما برساند که وقتی در جمعی شرکت کرده و حضور پیدا می‌کنیم و وارد بحث می‌شویم، قطعا این بحث چه منطقی باشد چه غیرمنطقی، آن بحث بالا گرفته و ادامه دار خواهد شد.

بدنه: حرف حرف آوردن تفسیر جالب مکالمات بیش از اندازه چند نفر یا یک نفر می‌باشد، اما زمانی که چندین فرد مشغول به صحبت شوند، حرف‌های آن‌ها نسبت به حرف زدن یک فرد در جمع بیشتر خواهد بود. پس باید این موضوع را بدانیم که اگر قرار است در جمع و محفلی وارد گفت و گو شویم با اظهار نظرات مختلف ممکن است ساعت‌ها حرف درباره یک موضوع و یا مسئله زده شود؛ پس در نتیجه باید در اینگونه موارد آستانه تحمل بالایی داشته باشیم تا یک گفتگو دوستانه به جنگ و جدل کشیده نشود.

نتیجه: می‌توان در نظر گرفت مکالمه بیش از اندازه با دیگران کلافه کننده خواهد بود و آن‌ها را خسته می‌کند؛ پس بهتر است به اندازه و به موقع از چانه‌مان برای گرم شدن و صحبت کردن استفاده کنیم.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل چیزی در چنته نداشتن
و
معنی ضرب المثل چشم و گوش بسته

☑️ به پایان معنی ضرب المثل حرف حرف میاره رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *