ادبیاتفرهنگ و هنر

دریافت خود را از مثل برو کار می کن مگو چیست کار در یک بند توضیح دهید

توضیح معنی ضرب المثل برو کار می کن، مگو چیست کار در یک بند به همراه بازنویسی حکایت و مفهوم آن

دریافت خود از ضرب المثل برو کار می کن مگو چیست کار را در یک بند بنویسید، برای مشاهده بازنویسی حکایت پایه دهم فنی صفحه 21 در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : معنی ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمیشود

دریافت خود را از مثل برو کار می کن مگو چیست کار در یک بند توضیح دهید

توضیح ضرب المثل برو کار می کن مگو چیست کار در یک بند

انسان های هدفمند از زمانی که بتوانند در کودکی قدرت تفکر را پیدا کنند، مداوم در تلاش و جست و جو هستند تا بتواند مسیر موفقیت خود را پیدا کنند، اینگونه افراد به ندرت به دنبال راحت طلبی و وقت تلف کردن می باشند.

اگر بخواهیم این ضرب المثل را با مثال توضیح دهیم می توانیم اینگونه بگوییم که مثلا یک کودک از زمان مدرسه تمام سعی خود را می کند که آینده خوبی برای خود بسازد تا بتواند به هر چیزی که می خواهد برسد.

در این دنیا موفقیت برای هیچکس به صورت هدیه و کادو آماده نشده است که تقدیم آن گردد و برای رسیدن به آن باید سختی کشید و تلاش کرد. از طرفی کار و تلاش جوهر هر انسانی است و در دین ما بسیار به ان تاکید شده است.

در یک داستان ایرانی بیان شده است که مردی که در زمان مرگ، فرزندانش را به طور غیر مستقیم ترغیب به کار کرد و گفت زمین را بکنند که در ان گنج است و بعد از شخم کل زمین فهمیدن گنج به دست نمی اید مگر با کار و روزی حلال.

از بحث موفقیت و مباحث مالی که بگذریم، ویژگی مهمی که کار دارد این است که باعث سلامت روح و عزت نفس میشود و به فرد قدرت اداره زندگی را می دهد. کار کردن باعث می شود انسان منزوی و افسرده نشود.

به امید روزی که همه ما انسان ها از زمان خود بهترین استفاده را کنیم و با کار و برنامه ریزی درست با قدم هایی بلند به سوی اهدافمان حرکت کنیم.

✅ به نظر شما ضرب المثل برو کار می کن مگو چیست کار چه پیام های دیگری دارد؟ از طریق بخش نظرات دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

3 دیدگاه

  1. MOHAMMAD گفت:

    خوب بود ممنون

  2. Mahsa گفت:

    خوب بود ممنون

  3. Reza Aghaie گفت:

    خوب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *